přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. 8. 2012

Světový rekord na silnici i dráze, Veselý 4.

Oštěpař Vítězslav Veselý skončil čtvrtý, štafeta čtvrtkařek po diskvalifikaci Nigérie sedmá. Ještě než odstartovala královna sportů na olympijském stadioně, už však byl Londýn svědkem světového rekordu chodkyně Lašmanovové. O druhý zápis do historie se pak postarala na závěr programu na olympijském stadionu jamajská štafeta 4x100 metrů, v níž nechyběl nejúspěšnější atlet her, Usain Bolt. Třetí zlatou dnes získala také Allyson Felixová, vytrvalecký double dokonal Mo Farah.

6. 8. 2012

Ptáčníková šestá, Hejnová i Rosolová do finále

Úřadující mistryně Evropy Jiřina Ptáčníková na olympiádě vybojovala skvělé šesté místo. Zuzana Hejnová prošla hladce do finále čtvrtky překážek, když ještě vylepšila svůj výkon z rozběhu na 53.62. Denisa Rosolová nakonec poběží o medaile nejen díky svému výkonu, ale také úspěšnému protestu proti její diskvalifikaci. Dnes se rozdělovalo celkem pět sad medailí, senzační návrat se podařil překážkáři Sánchezovi.

4. 8. 2012

Senzační, nejen britský večer

Královna sportů v celé své kráse - tak by se dal shrnout druhý finálový blok olympijského sportu číslo jedna. Domácí atleti na předešlých hrách v Londýně 1948 nezískali zlatou medaili, dnes vybojovali za jediný večer hned tři. Přání Britů splnili sedmibojařka Ennisová, vytrvalec Farah a dálkař Rutherford. Na ženské stovce se opakovala historie, překvapivě skončila mužská chůze. Přes absenci Vlašičové má Chorvatsko v Londýně šampionku.