Aktuality

5. 5. 2012

Radost české delegace v Sofii

Česká atletika slaví výrazný úspěch! Po 37 letech se v Praze bude konat významná atletická akce - halové mistrovství Evropy. Prohlédněte si bezprostřední reakce Báry Špotákové a Libora Varhaníka na videu.

5. 5. 2012

HME 2015 bude v Praze

Rada Evropské atletiky dnes na svém zasedání v bulharské Sofii rozhodla, že 33. halové mistrovství Evropy se uskuteční v Praze.

4. 5. 2012

Bolt jde do akce a další highlighty víkendu

Na Jamajce se schyluje k pořádné bouři. Při mítinku v Kingstonu se totiž do bloků chystá nejen „blesk“ Bolt, ale i jeho hvězdní krajané. Mítinkem v Desenzanu též startuje IAAF vícebojařská challenge.

4. 5. 2012

Lov na hvězdy pro Tretru vrcholí

Domácí mítinková jednička se uskuteční v Ostravě přesně za tři týdny. Mezi nejnovějšími přírůstky, které pořadatelé pro 51. ročník akce zajistili, jsou půlkaři Mulaudzi a Kszczot, koulař Majewski či čtveřice „soupeřů pro Bolta“ v čele s Chambersem.

3. 5. 2012

Odložilův memoriál oživí Strahov

Ani letos nebude širší česká špička ochuzena o příležitost poměřit se s kvalitní konkurencí z celého světa. Na rozdíl od posledních let se Odložilův memoriál uskuteční na stadionu Evžena Rošického.

3. 5. 2012

Kocourek myslí na Helsinky, Pecková je skromnější

V Hradci Králové se v sobotu 5. května uskuteční první letošní republikové klání na dráze. O medaile budou bojovat běžci na desetikilometrové trati podruhé při samostatném šampionát. Mistrovský titul obhajuje Kocourek, z přihlášených žen se loni nejvýše, druhá, umístila Pecková.

3. 5. 2012

Zástupci svazu a Prahy jedou bojovat o HME

V sobotu 5. května zasedá v bulharské Sofii Rada Evropské atletiky. Na tomto zasedání se bude rozhodovat mezi Prahou a Istanbulem o pořadateli halového mistrovství Evropy 2015.

2. 5. 2012

Ptejte se Zuzany Schindlerové

Před měsícem se vrátila „z léta v Austrálii“ – strávila zde především tréninkem s přestávkou půl roku. Zranění v únoru narušilo její nadějně rozběhlou přípravu, v Poděbradech se však kvalifikovala na světový pohár a ukázala, že o olympiádu se hodlá poprat. Pozvali jsme ji k rozhovoru měsíce, ptejte se i vy.

1. 5. 2012

Bývalý robot Kallurová plánuje návrat

Švédská překážkářka Susanna Kallurová doufá, že tříleté období zranění a frustrací má definitivně za sebou a pracuje na návratu mezi elitu.

30. 4. 2012

Pozoruhodnosti uplynulého víkendu

V tuzemsku se závodní sezony teprve rozběhne, jinde se však již soutěží ostošest. Které z událostí posledních dní by bylo škoda opomenout?

30. 4. 2012

Světové běhy si dají dostaveníčko v Praze

V české metropoli se uskuteční 19. kongres AIMS – Mezinárodní asociace maratonských a vytrvalostních běhů. Stane se rekordním v třicetileté historii existence asociace, neboť se ho zúčastní více než 250 delegátů z 51 zemí 7 kontinentů.

28. 4. 2012

ČSTV podá žalobu kvůli Sazce

Vyrovnání s minulostí a pohled do blízké budoucnosti českého sportu – to byl hlavní podtext valné hromady Českého svazu tělesné výchovy, která se uskutečnila v sobotu 28. dubna v Nymburce.

27. 4. 2012

Veselý: přes menší rifle k dalekým hodům

Dvouměsíční africké soustředění si Vítězslav Veselý užíval natolik, že si jej spolu s kolegou Frydrychem ještě prodloužili. Vrátili se až tuto středu, po sedmdesáti dnech. Zdravotně je čtvrtý oštěpař loňského mistrovství světa v Tegu fit, limity má splněné, a tak může v klidu a s nadhledem zvažovat, zda sezonu zahájí až v Šanghaji nebo někde dříve.

27. 4. 2012

Dubnové Atletické listy

Vyšlo letošní čtvrté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

27. 4. 2012

Juniorské naděje ladily formu v Debrecínu

Více než šedesát juniorských reprezentantů absolvovalo v Maďarsku společné soustředění před sezonou s vrcholem na mistrovství světa své kategorie v Barceloně.

26. 4. 2012

Málo emocí, vytýkal Cachové mediální kouč

Elitní vícebojařka Kateřina Cachová, vedle toho že se navzdory zdravotním problémům připravuje na sezonu, absolvovala s kolegy z projektu McDonald´s Olympic Hopefuls work shop, který by měl pomoci zlepšit její prezentaci před médii.

26. 4. 2012

Makau ani „Mutaiové“ na olympiádě nepoběží

Světový rekordman, držitel nejrychlejšího času vůbec a král maratonských „majorů“ 2010-2011. Tahle trojice skvělých běžců si olympijskou atmosféru neužije, jak včera rozhodl keňských svaz. Hlavní důvod? Slabší aktuální forma.

26. 4. 2012

Duel skvělých Američanů na dvoustovce

S úmyslem vylepšit Boltův rekord mítinku přizvali pořadatelé Tretry do Ostravy sprinterské duo z USA Dix-Spearmon. S medailisty z vrcholných světových podniků poměří síly i domácí vycházející hvězda Maslák. Do druhého poločasu vstoupila "Čokoládovka", které zbývají poslední tři zastávky před vyvrcholením přímo na vítkovickém stadionu 25. 5.

24. 4. 2012

Ve Vyškově otevřou výstavu, mistrovství zná i režiséra

Za méně než dva měsíce proběhne domácí šampionát na dráze, o němž místní hovoří jako o „přepsání atletické historie Vyškovska“. To hlavní je již připraveno, jak konstatovala i návštěva z ČAS, a tak se mohou pořadatelé soustředit na detaily, která však zásadním způsobem dotvářejí celek. Řeč je o chystané olympijské výstavě nebo o režišérovi MČR Pavlu Prušovi.