Aktuality

9. 6. 2012

K olympiádě má zatím nejblíže Klučinová

Kladenské Sletiště hostí klání vícebojařů - TNT Fortuna mítink. Po prvním dnu vede Karpov a Johnson-Thompsonová. Helcelet je druhý a Šebrle pátý. Klučinová je na průběžné druhé pozici.

8. 6. 2012

Maslák znovu zlepšil rekord na čtvrtce

Sprinter Pavel Maslák pokračuje v přepisování národních tabulek běhu na 400 m. Na mítinku v Turíně zaběhl čas 45.17, čímž ubral dalších 14 setin ze svého tři týdny starého maxima.

8. 6. 2012

Vícebojaři slibují boj o limity i vítězství

O víkendu se tradičně na kladenském stadionu Sletiště uskuteční šestý ročníku TNT – Fortuna meetingu, který je součástí IAAF vícebojařské Challenge. Čeští závodníci, mezi kterými nechybí Roman Šebrle, patří mezi favority.

7. 6. 2012

Oslo ozdobil i Veselý

Ke kvalitě pátého dílu Diamantové ligy přispěl ­jediný český zástupce, který aktuální formu vyšperkoval až k osobnímu rekordu a světovému výkonu roku. Vedle oštěpu se měnily statistiky i v dalších disciplínách, ne tak na stovce, byť zde superstar Bolt opět porazil krajana Powella.

7. 6. 2012

Hvězda Odložilova memoriálu: Jsem ve formě

Oštěpařská šampionka Špotáková se cítí natolik v pohodě, že před pondělním startem absolvuje ještě i diamantový mítink v New Yorku. Její zlepšující se forma dává naději, že by na Strahově mohlo padnout i sedmdesát metrů.

7. 6. 2012

Přípravy na šampionát finišují

Ve Vyškově se dolaďují poslední přípravy na vrchol domácí atletické sezony – mistrovství republiky, které se uskuteční příští víkend. Podpořit organizátory a popovídat si s místními přijeli na tiskovou konferenci a besedu šéftrenér Tomáš Dvořák a také překážkář Petr Svoboda.

6. 6. 2012

Poháry Rozhlasu rozdány

V Ústí nad Orlicí se republikovým finále uzavřel 44. ročník týmové soutěže určené pro žáky základních škol.

6. 6. 2012

Helsinky budou v televizi kompletně na živo

Dobrá zpráva pro ty, kteří nebudou moci sledovat mistrovství Evropy ve Finsku na vlastní oči. Česká televize totiž chystá vysílání celého programu ME, které proběhne 27. 6. - 1. 7.

5. 6. 2012

Mítink Praga Academica potrápil chlad

Na červen nezvykle chladné počasí nemohlo nezanechat stopy na výkonnosti atletů závodících na tradičním mítinku, který je součástí extraligového okruhu. Vrcholem bylo 460 cm tyčkařky Jiřiny Ptáčníkové, naopak smutek zavládl po zranění diskaře Jana Marcella.

5. 6. 2012

Špotáková ve hře o atleta května

V nominaci pravidelné ankety Evropské atletiky se objevila oštěpařská rekordmanka. Hlasování běží do 15. 6.

5. 6. 2012

Rekordman z Prahy poběží v Budějovicích

Eliud Kiptanui, který předloni oslnil maraton v hlavním městě, bude hlavní hvězdou premiéry poloviční trati v Českých Budějovicích. Na jihu Čech se ojeví i Sekyrová a Kreisinger.

4. 6. 2012

Do Londýna se podívá i fanoušek

Přiléhavé heslo republikového šampionátu „Z Vyškova do Londýna“, které zvolili pořadatelé, neplatí jen pro atlety, ale i výherce v soutěži, kterého čeká zájezd na olympiádu. Ještě než se do Vyškova sjede domácí elita, můžou si příznivci královny sportů čekání zkrátit prohlídkou výstavy či návštěvou veřejně přístupné tiskové konference k MČR.

3. 6. 2012

Kocourkův osobák na Evropu nestačí

Milan Kocourek obsadil v konkurenci nejlepších vytrvalců Evropy při EP na 10000 m šestnáctou příčku. V závodě si zaběhl osobní rekord 29:06.21, pro limit na kontinentální šampionát však potřeboval být ještě o více než 11 vteřin rychlejší.

2. 6. 2012

Veselý druhý v diamantovém Eugene

Oštěpař Vítězslav Veselý pokračuje ve skvělých výsledcích. Na mítinku v americkém státě Oregon nestačil jen na Lotyše Vasilevskise a udržel své první místo v průběžném hodnocení seriálu.

2. 6. 2012

Prorok do Londýna, kolo pro AK Olymp a Duklu

Extraligové kolo vyhrály Brňanky z AK Olymp a atleti pražské Dukly. Individuálně se zaskvěli především překážkář Josef Prorok a kladivářka Tereza Králová splněním nominačních kritérií pro vrcholy sezony. V chůzi padl díky Lucii Pelantové národní rekord na 5000 m.

1. 6. 2012

Co, kdy, kde a jak o víkendu

Extraligové kolo na Kladně, diamantový mítink v Eugene, Evropský pohár v běhu na 10 000 m a další taháky následujících dnů.

31. 5. 2012

Špotáková vyhrála v Římě výkonem roku

Třetí podnik Diamantové ligy přinesl velmi kvalitní podívanou, k níž přispěla i česká oštěpařka hodem do vzdálenosti 68.85 m. Atletická megastar Usain Bolt dal zapomenout na své rozpačité ostravské představení nejlepším časem sezony 9.76. Přední příčky světtových tabulek se měnily ještě pětkrát.

31. 5. 2012

Medaile z ME? Už mě to napadlo

ROZHOVOR: Pavel Maslák poběží na Odložilově memoriálu stovku, jeho hlavní ambice směrem k mistrovství Evropy se však týkají trati čtyřikrát delší.

31. 5. 2012

Odložilův memoriál myslí i na rekord

Aktuální forma Barbory Špotákové vedla organizátory Memoriálu Josefa Odložila, který se uskuteční 11. června mimořádně na pražském Strahově, k vypsání speciálního bonusu za světový rekord.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí