Aktuality

18. 5. 2012

Melich v Brazíli smolně druhý

Český kladivář o jediný centimetr nezvítězil na mítinku v Sao Paulo. Dařilo se tu domácí dálkařce Maggiová, naopak její tyčkařská kolegyně Murerová si na úvod připsala porážku.

17. 5. 2012

Žalský: dva limity jedním vrhem

Koulař Antonín Žalský poslal při středečních závodech v Pardubicích své náčiní do vzdálenosti 20.01 m a o jeden centimetr tak překonal nominační hranici pro mistrovství Evropy. Zároveň vyhověl měkčímu z kritérií pro olympijské hry.

17. 5. 2012

V Houštce půjde o Barcelonu i Helsinky

Slavný stadion ve Staré Boleslavi hostí vícebojařský šampionát v posledních době ve dvouletých intervalech. V sobotu 19. a neděli 20. května zde proběhne jeho první část, pro starší věkové kategorie – dospělé a juniory.

17. 5. 2012

EA připravila aplikaci pro chytré telefony

Používáte-li smart phone, můžete nyní atletiku na starém kontinentě sledovat ještě intenzivněji, evropská asociace totiž spustila pro chytré telefony speciální aplikaci.

16. 5. 2012

Další výzva pro běžce: Zátopkův týden

Běžecké mánie uplynulým Pražským maratonským víkendem neskončila. O pozornost si říkají další akce, mezi nimi Zátopkův zlatý týden, jež se bude konat za něco málo přes dva měsíce. Poprvé v historii jej bude hostit pražský park Stromovka.

15. 5. 2012

Tretra slibuje duely hvězd

Domácí atletická jednička Špotáková vyzve ruskou soupeřku Abakumovou – to je jeden z řady soubojů, které největší domácí mítink nabídne příští pátek. Deset dní před startem 51. ročníku hlásí Zlatá tretra Ostrava další obohacení startovní listiny. Osmnáct disciplín hlavního programu by mělo přinést bitvy na špičkové úrovni, útoky na rekordy či výkony roku.

15. 5. 2012

Osleplá Legnanteová zkusí paralympiádu

Patřila mezi nejlepší koulařky Evropy a závodila i na olympiádě. Po ztrátě zraku se Italka Assunta Legnanteová pokusí vybojovat zlato mezi hendikepovanými.

14. 5. 2012

Kreisinger: vše do sebe ideálně zapadlo

Rozhovor s vytrvalcem Janem Kreisingerem, který při svém nedělním maratonském debutu splnil nominační kritéria pro olympijské hry.

14. 5. 2012

Nadvláda ruských týmů v Saransku

Všech pět kategorií světového poháru v chůzi ovládla domácí družstva, individuální prvenství však patřila Rusům „pouze“ dvě – mezi ženami a na mužské padesátce. Nečekaným vítězstvími kolumbijských reprezentantů skončily obě juniorské kategorie. Z českých týmů skončily nejvýše jedenácté juniorky, vedené individuálně 20. Eliškou Drahotovou. Lucie Pelantová skončila 26.

14. 5. 2012

Melich dohodil do Londýna

Kladivář Lukáš Melich splnil výkonem 79.44 m při sobotním vrhačském mítinku v Lovosicích tvrdší kritéria pro olympijské hry a mistrovství Evropy.

13. 5. 2012

Kreisinger si řekl o Londýn

18. ročník Volkswagen Maratonu Praha patřil podle očekávání africkým běžcům, jmenovitě Agnes Kipropové a Deressa Chimsa. K radosti domácího publika se Janu Kreisingerovi podařilo pokořit o mírnější z limitů pro olympijské hry, necelé tři minuty dělily od nominace Petru Pastorovou.

12. 5. 2012

„100 dětí, 100 metrů, 100 let“

V místě konání MS 2015 v Pekingu se na zítra chystá symbolický závod jako oslava stoletého výročí atletiky organizované na světové úrovni.

11. 5. 2012

Špotáková začala druhým místem, Holuša osobákem

V Dauhá proběhl úvodní díl letošní Diamantové ligy, z českých zástupců se dařilo dvojici Špotáková-Holuša. Oba se při svém prvním startu (do letní) sezony kvalifikovali na mistrovství Evropy i olympijské hry. Výrazné výkony byly v Kataru k vidění především na ovále.

11. 5. 2012

Průvodce nejbližšími atletickými událostmi

Fanoušek královny sportů si v následujících dnech jen těžko může stěžovat, že by nebylo co sledovat. „Diamantovka“, chodecký „svěťák“, maratonský víkend s kongresem – to jsou jen ty nejvýraznější události, které nás čekají nebo již probíhají. Vezměme to ale hezky po pořádku.

10. 5. 2012

V Praze půjde o Londýn, počasí by mělo přát

Přestože Volkswagen Maraton přivede do Prahy opravdu špičkové běžce, pozornost publika bude zaměřena i na celou řádku vytrvalců usilujících především o kvalifikaci pod „pět kruhů“. Těm domácím půjde v hlavním městě vedle snahy o splnění olympijského snu i o republikové medaile. Ochlazení, které má přijít o víkendu, by mělo maratoncům spíše pomoci.

10. 5. 2012

ČAS pokračuje v integraci běhů

V těchto dnech probíhá v Praze kongres AIMS – asociace pořadatelů dálkových závodů. Český atletický svaz při té příležitosti uspořádal setkání významných domácích organizátorů s těmi zahraničními. A do spolupráce v rámci komunity hodlá ČAS více zapojit také města, se kterými se při zítřejší večeři na počest výročí „Zátopkova hattricku“ chystá jednat o společném memorandum k masovým běhům.

10. 5. 2012

Poslední týdny do Vyškova

Organizátoři mistrovství republiky na dráze připravili lidové vstupné a už také dolaďují doprovodný program. Ve Vyškově se představí mimo jiné zpěvačka Gunčíková.

9. 5. 2012

Trojlístek překážkářek v čele s Demusovou

Zlatá tretra přilákala do Ostravy další hvězdy. Nejen čtvrtkařskou mistryni světa Demusovou, ale také její krajanky na kratším překážkovém sprintu Jonesovou a Wellsovou. Vedle Američanek přijede i aktuální lídr kladivářský tabulek Pars.

9. 5. 2012

„Den vítězství“ přinesl dva limity

Včerejší sváteční den bohatě naplnily závody po celé České republice. Na vrcholné akce se útočilo především v Olomouci, Klatovech i Liberci, ve dvou případech si mohl šéftrenér zapsat nová jména pro rodící se reprezentační soupisky: Marešová a Kubelová.