Aktuality

21. 6. 2012

Na pražském Strahově i o Barcelonu

Největší domácí šampionát co do počtu účastníků zamíří o nadcházejícím víkendu na strahovský stadion Evžena Rošického. Juniorům skýtá poslední šanci jak se kvalifikovat na mistrovství světa, stejně jak u dorostu však půjde i o republikové medaile.

21. 6. 2012

Červnové Atletické listy

Vyšlo letošní šesté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

20. 6. 2012

Pražská tyčka pro Kudličku a Boydovou

Domácí jednička mezi muži a druhá žena letošních světových tabulek. To jsou vítězové 21. ročníku tyčkařské exhibice na Václavském náměstí.

20. 6. 2012

Atlety května Ennisová a Harting, Špotáková druhá

Jediným, kdo podle hlasujících v anketě evropské asociace předstihl hod české oštěpařky z Říma, je Britka Ennisová, která se blýskla národním sedmibojařským rekordem v Götzisu. Německý diskař Harting si prvenství vysloužil díky výkonu z Turnova, ostravský kladivářský sektor zase přinesl třetí příčku Němce Heidlerové.

19. 6. 2012

S olympijskou kolekcí nafasují sportovci čtyřlístky

Netradiční způsob podpory olympioniků zvolila společnost Alpine Pro, která obléká účastníky Her v Londýně. Ve spolupráci s ČOV a Botanickou zahradou hlavního města Prahy pro ně vypěstovala čtyřlístky. Oficiální partner českého olympijského týmu si tak slibuje, že sportovcům dodá kromě oblečení také štěstí.

18. 6. 2012

Zátopek inspiroval autorky miniopery

Symboliku 60 let od fenomenálního Zátopkova triumfu na olympiádě v Helsinkách, evropský šampionát na stejném místě a souboje pod pěti kruhy v Londýně – to vše v sobě spojuje krátké hudební dílo, které mělo v pátek premiéru ve Velké Británii.

17. 6. 2012

Na Evropu pojede 44 atletů

Předsednictvo Českého atletického svazu dnes schválilo nominaci na mistrovství Evropy. Do Helsinek pojede bojovat 44 atletů.

17. 6. 2012

Vyškov viděl vrcholnou atletiku

Světový čas Rosolové na 400 m př., daleký hod Špotákové, vyrovnaný rekord Masláka na dvoustovce, limity Bartoničkové, Čechové a dalších. To jsou jen některé z výjimečných okamžiků, které přinesl 43. ročník republikového šampionátu mužů a žen na dráze.

16. 6. 2012

Mistrovství ČR - videogalerie

16. 6. 2012

První den šampionátu ozdobily sprinterky

Letošní ročník mistrovství ČR mužů a žen na dráze hostí za horkého počasí jihomoravský Vyškov. Hned úvodní rozběh na 100 m př. přinesl nominační radost pro Lucii Škrobákovou, následná stovka Kateřině Čechové. Dařilo se také dálkaři Romanu Novotnému, který se přiblížil k olympijskému limitu.

15. 6. 2012

Olomouc usiluje o bronz

V rámci seriál RunCzech se na vlně úspěchu běhání veze i Olomouc. Zdejší Mattoni ½maraton už v dubnu, 65 dní před startem, vyčerpal kapacitu soutěžních míst a nyní zbývají jen poslední čísla pro rodinný běh. Podle pořadatelů by se příští sobotu ulicemi Hanácké metropole mělo „valit“ 3700 běžců z 23 zemí.

14. 6. 2012

Video: Veselý a Kudlička před MČR

Dvou očekávaných hvězd nadcházejícího šampionátu ve Vyškově jsme se ptali, jak se na Moravu těší a co od sebe očekávají.

14. 6. 2012

Z Vyškova do Helsinek i Londýna

„Last minute“ letenka pro mistrovství Evropy a jedna z posledních šancí pro olympijské hry – to je hlavní divácké lákadlo republikového šampionátu, který se koná 16. a 17. června. „Vyškov“ však znamená také vrchol domácí sezony, při němž půjde o mistrovské tituly, a mnoho dalšího, co nadšený organizační tým ze zdejšího oddílu AHA pro účastníky MČR připravil.

12. 6. 2012

Wagner a Novotný doskočili do Helsinek

Dálkaři Štěpán Wagner a Roman Novotný předvedli na akademických hrách v Brně skoky okolo osmi metrů a nominovali se tak na mistrovství Evropy.

11. 6. 2012

České hvězdy nezklamaly, Odložilův memoriál se vydařil

Výkony Špotákové, Hejnové, Ptáčníkové, Báby, Žalského a dalších. To byly hlavní ozdoby XIX. ročníku Memoriálu Josefa Odložila.

10. 6. 2012

Desetibojaři litovali odfouknutých a utopených bodů

Ohlasy Romana Šebrleho a Adama Sebastiana Helceleta po letošním ročníku TNT – Fortuna mítinku, na němž se nominovali na mistrovství Evropy, ale unikl jim limit pro olympijské hry.

10. 6. 2012

Klučinová: na rekord jsem vůbec nemyslela

Rozhovor s vícebojařkou Eliškou Klučinovou těsně poté, co při kladenském TNT-Fortuna mítinku překonala český rekord a nominovala se na mistrovství Evropy i olympijské hry.

10. 6. 2012

Klučinová má rekord, Šebrle s Helceletem na ME

Eliška Klučinová složila na TNT - Fortuna mítinku 6283 bodů, o 15 více než před dvěma lety, kdy české maximum vyrovnala.Navíc se nominovala na OH. Desetibojaři si cestu do Londýna zatím neotevřeli, nominovali se však na mistrovství Evropy.

9. 6. 2012

Špotáková byla skvělá, přesto nevyhrála

Oštěpařka Barbora Špotáková znovu vylepšila své letošní maximum, přesto na „diamantovém“ mítinku v New Yorku našla přemožitelku. Byla jí Jihoafričanka Viljoenová, která vylepšila výkon roku na 69.35 m. Další vysoce kvalitní výsledek se zrodil na osmistovce, jíž kraloval Keňan Rudisha časem 1:41.74.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí