Aktuality

26. 5. 2012

Helcelet průběžně třetí, Šebrle už boj vzdal

Roman Šebrle v Götzisu limity na velké akce letošního roku nesplní. Po nevýrazných výkonech prvního dne nedokončil závěrečnou čtvrtku a v závodě by měl pokračovat již jen z tréninkových důvodů. Naopak Helcelet je v popředí pořadí, v polovině má skóre 4252 b. Z českých žen je zatím lepší Klučinová Cachové.

26. 5. 2012

Čapková: limit prvním závodem=ideál

Běžkyně Tereza Čapková překvapila i sama sebe výborným výkonem při premiérové patnáctistovce v německé Desavě, kde časem 4:08.27 splnila nominačním kritérium pro mistrovství Evropy a nakročila i na olympijské hry, pro které překonala B limit.

25. 5. 2012

Veselý znovu pobil svět, Bolt nenadchl

51. ročník Zlaté tretry Ostrava je minulostí. Z českého, ale i celkového pohledu jej ozdobili čeští oštěpaři, kteří Veselým a Špotákovou ovládli své disciplíny. Hlavní hvězda Bolt po zpackaném startu měl starosti s vítězstvím a jeho čas po letech začíná desítkou.

25. 5. 2012

Uvolněná Špotáková zlomila ostravské nezdary

Barboře Špotákové se po letech konečně zadařilo na vítkovickém stadionu a v rekordu mítinku ovládla soutěž oštěpařek. V předprogramu Zlaté tretry se dařilo i dalším, o Helsinky si řekli čtvrtkaři překážkáři Prorok s Barákem, o Barcelonu zase sprinterská štafeta juniorů.

25. 5. 2012

Atletické události víkendu

Vícebojařský svátek v rakouském Götzisu, mítink kategorie IAAF World Challenge v Hengelu a mistrovství Evropy klubů. To jsou, nepočítáme-li samozřejmě páteční Zlatou tretru v Ostravě, hlavní taháky následujících dnů.

24. 5. 2012

Tretru předznamenaly rekordy kladivářů

Tradiční prolog Zlaté tretry Ostrava, závod kladivářské IAAF Challenge, přinesl v obou kategoriích vylepšení rekordu mítinku, v té mužské byl navíc k vidění i nejdelší hod sezony.

24. 5. 2012

Hvězdy Tretry hlásí: jsme připraveny zazářit

Už zítra večer se na stadionu ve Vítkovicích uskuteční 51. ročník největšího mítinku na našem území. Některé z největších hvězd Zlaté tretry Ostrava zavítaly na dnešní tiskovou konferenci.

24. 5. 2012

Perné dny Denisy Rosolové

Jedna z domácích hvězd Zlaté tretry si na vítkovickém stadionu zopakuje loňskou bitvu s jednou z nejlepší čtvrtkařek současnosti Sanyou Richards-Rossovou. Brzy poté bude muset halové mistryně Evropy své myšlenky přesunout k premiéře, při níž se jí o víkendu postaví do cesty na čtyřstovce překážky.

24. 5. 2012

Do Vyškova zve i Špotáková

Poslední tři týdny. Ve Vyškově dělají vše proto, aby co nejvíce lidí vědělo o chystaném mistrovství republiky mužů a žen na dráze. Kromě toho pořadatelé dolaďují stadion tak, aby na něm měli pohodlí nejen atleti, ale i diváci. A v neposlední řadě chystají pro návštěvníky šampionátu soutěž o hodnotné ceny. Pro ty, kterým nebude přát mít štěstí, je pak připravena řada suvenýrů.

24. 5. 2012

Květnové Atletické listy

Vyšlo letošní páté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

23. 5. 2012

Boltova porážka od dětí: měl jsem si vzít kraťasy

Největší hvězda Zlaté tretry Ostravy je na místě činu od pondělka. Dnes předstoupil Bolt nejprve před děti v rámci "Čokoládovky", a poté i před zástupce médií - hlavně fotografy, jejichž objektivy má opravdu rád.

22. 5. 2012

Harting za sedmdesát, Češi s limity

Německý diskař Robert Harting ozdobil letošní ročník Memoriálu Ludvíka Daňka výkonem blízko rekordu mítinku. Věra Cechlová má „B“ limit na olympiádu, štafeta sprinterů na 4x100, další diskařka Eliška Staňková a koulař Ladislav Prášil kritérium pro mistrovství Evropy.

21. 5. 2012

Rosolová druhá v Manchesteru a další info z víkendu

Nejen Maslákův rekord a další slibné počiny českých reprezentantů na přeborech Prahy, nejen Veselého vítězství na Diamantové lize, nejen republiková bitva o vícebojařské tituly. Atletický víkend byl podstatně bohatší. Zde je přehled toho, co by vám nemělo uniknout.

21. 5. 2012

Maslákův rekord v obrazech

Pražské přebory na Strahově viděly výjimečnou událost. Po 34 letech padl na stejném místě, stadionu Evžena Rošického, český rekord na 400 metrů. O parádu se postaral Pavel Maslák časem 45.31, nabízíme ji ve fotografiích i videu.

20. 5. 2012

Vícebojařské tituly poprvé Lukášovi a Malarikové

Dnes se uzavřelo mistrovství republiky všestranných atletů ve Staré Boleslavi. Mezi dospělými uspěli Marek Lukáš a Markéta Malariková, v juniorských kategoriích se radovali Tereza Vytlačilová a Václav Sedlák, který si navíc otevřel dveře do Barcelony. Nejvyšších bodových zisků dosáhli hosté MČR, Brazilec Átila a Slovenka Mokrášová.

19. 5. 2012

Poločas vícebojů: na čele Malariková a Štefek

Nejvyšší součty však mají po prvním dni mistrovství republiky všestranných atletů ve Staré Boleslavi hosté, Brazilec Átila a slovenská juniorka Mokrášová. Mezi vícebojaři do 19 let zatím vedou Sedlák a Březinová.

19. 5. 2012

Veselý vyhrál mítink Diamantové ligy

Oštěpař Vítězslav Veselý nenašel ve velice kvalitní konkurenci na mítinku v čínské Šanghaji přemožitele a vede pořadí své disciplíny v rámci Diamantové ligy.

19. 5. 2012

Maslák má rekord, radují se i další

Sprinter Pavel Maslák vylepšil na přeborech Prahy 34 let starý čtvrtkařský národní rekord a pokořil kritéria pro ME i OH. Do nominačních listin (jedné či obou akcí) se vepsali i tyčkaři Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička či diskařka Věra Cechlová Pospíšilová.

18. 5. 2012

Diamantová Čína a další očekávané události víkendu

Mítink Diamantové ligy v Šanghaji, na domácí scéně vedle vícebojařských mistráků krajské přebory. To jsou hlavní taháky nadcházejících dnů.


Krátce

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí