Aktuality

29. 6. 2012

Nechtěl jsem nic podcenit

Přečtěte si krátký rozhovor se zlatým medailistou z evropského šampionátu Pavlem Maslákem.

29. 6. 2012

Na překážkách jsem se našla

Přečtěte si rozhovor s Denisou Rosolovou, která vybojovala na evropském šampionátu stříbrnou medaili.

29. 6. 2012

Maslák šampionem Evropy, Rosolová vicemistryní

Smršť českých finále: Maslák zlatý, Rosolová stříbrná, Hejnová čtvrtá, Holuša pátý, Bergrová sedmá, Bába osmý.

29. 6. 2012

Nadějný rozjezd Klučinové a další české úspěchy

Po třech disciplínách sedmiboje patří české závodnici třetí příčka. Finálovou účast si zajistila kladivářka Králová, do dalšího kola postupují také překážkářka Škrobáková a na dvoustovce Šulc a Čechová.

28. 6. 2012

Ten pocit už mi nikdo nesebere

Přečtěte si rozhovor s mistrem Evropy Víťou Veselým, který vznikl těsně po jeho triumfu.

28. 6. 2012

Veselý to dokázal, je mistrem Evropy

Vítězslav Veselý získal první velkou medaili své kariéry a hned tu nejcennější. V Helsinkách se stal evropským šampionem v oštěpu. Desetibojaři Šebrle a Helcelet obsadili šestou, resp. osmou pozici.

28. 6. 2012

Ptáčníková a trio Rychlých holek ve finále

Dopolední blok druhého soutěžního dne přinesl postupovou radost trojici čtvrtkařek překážkářek Rosolová, Hejnová, Bergrová, do finále jde i tyčkařka Ptáčníková. Z vícebojařů se lépe vede Šebrlemu, který za určitých okolností může dokonce pomýšlet na bronz.

27. 6. 2012

Tři Češi do finále mistrovství Evropy

Ke koulaři Žalskému z dopoledního bloku se odpoledne přidali oštěpař Veselý a výškař Bába. Helcelet je v desetiboj průběžně pátý, Šebrle hned za ním. Do dalších bojů postoupila i čtvrtkařka Bartoničková.

27. 6. 2012

Češi vstoupili do ME správnou nohou

Česká výprava má za sebou velmi úspěšný vstup do evropského šampionátu v Helsinkách. Z osmnácti závodníků se jen dva neprobojovali do dalších kol.

26. 6. 2012

Veselý: rád bych do finále jedním hodem

Vítězslav Veselý vládne letošním tabulkám. Navíc v oštěpu, který je v pořadatelské zemi, stejně jako Veselého kouč Jan Železný, nesmírně populární. V jakém je před zítřejší kvalifikaci rozpoložení?

26. 6. 2012

Kolegyně i soupeřky: šance na medaili je obrovská

Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová paří mezi největší favoritky závodu na 400 m př. Jejich „akcie“ ještě narostly odřeknutím účasti Bulharky Stambolovové.

25. 6. 2012

VIDEO: České ambice pro evropský šampionát

Většina z 43členné výpravy atletů na ME dnes nabrala kurz Helsinky. Sesbírali jsme pro vás ohlasy některých z nich a také pohled šéftrenéra Tomáše Dvořáka.

25. 6. 2012

Šebrle: rekordy jsou tu od toho, aby se překonávaly

Po jedenáct let byl v jeho držení světový rekord v desetiboji, o víkendu však musel přenechat vládu nad historií této disciplíny Američanu Eatonovi, který jeho maximum o 13 bodů překonal. Jak na to Roman Šebrle reagoval? (uvnitř VIDEO)

24. 6. 2012

Na juniorský svět pojede 15 atletů

Na pražském Strahově skončilo mistrovství republiky juniorů a dorostu, které bylo pro závodníky poslední příležitostí nominovat se na červencové MSJ. V neděli do sestavy, kterou posléze schválilo Předsednictvo ČAS, nikdo nový nepřibyl.

24. 6. 2012

Olomouc: Rekordní účast, časy nikoli

Nejlepší výkony při 3. Mattoni 1/2Maratonu Olomouc v teplém podvečeru odolaly, Etiopie udržela nadvládu v souboji běžeckých velmocí s Keňou v počtu vítězství.

24. 6. 2012

Eaton střídá Šebrleho na rekordním trůnu

Americký vícebojař složil při olympijské kvalifikaci 9039 b a o 13 bodů překonal dosavadní světové maximum Romana Šebrleho z roku 2001.

23. 6. 2012

Gigant rozšířil nominaci pro juniorský svět

Na pražském Strahově probíhá republikový šampionát juniorů a dorostu, který je pro závodníky poslední šancí probojovat se na mistrovství světa, jež se uskuteční v červenci ve španělské Barceloně. V sobotu toho využily dálkařka Švecová a sprinterka Černochová.

21. 6. 2012

Pražské memoriály ozdobili koulaři a sprinter Zich

Třetí mítink extraligového kola na pražské Slavii přinesl pro reprezentanty prakticky poslední šanci, jak si ověřit formu před nadcházejícím mistrovstvím Evropy. Smutnit může koulařka Kárníková, jejíž dnešní výkon by na start ve Finsku stačil, bývala by jej však musela předvést nejpozději o víkendu ve Vyškově.

21. 6. 2012

Na pražském Strahově i o Barcelonu

Největší domácí šampionát co do počtu účastníků zamíří o nadcházejícím víkendu na strahovský stadion Evžena Rošického. Juniorům skýtá poslední šanci jak se kvalifikovat na mistrovství světa, stejně jak u dorostu však půjde i o republikové medaile.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí