Aktuality

3. 6. 2012

Kocourkův osobák na Evropu nestačí

Milan Kocourek obsadil v konkurenci nejlepších vytrvalců Evropy při EP na 10000 m šestnáctou příčku. V závodě si zaběhl osobní rekord 29:06.21, pro limit na kontinentální šampionát však potřeboval být ještě o více než 11 vteřin rychlejší.

2. 6. 2012

Veselý druhý v diamantovém Eugene

Oštěpař Vítězslav Veselý pokračuje ve skvělých výsledcích. Na mítinku v americkém státě Oregon nestačil jen na Lotyše Vasilevskise a udržel své první místo v průběžném hodnocení seriálu.

2. 6. 2012

Prorok do Londýna, kolo pro AK Olymp a Duklu

Extraligové kolo vyhrály Brňanky z AK Olymp a atleti pražské Dukly. Individuálně se zaskvěli především překážkář Josef Prorok a kladivářka Tereza Králová splněním nominačních kritérií pro vrcholy sezony. V chůzi padl díky Lucii Pelantové národní rekord na 5000 m.

1. 6. 2012

Co, kdy, kde a jak o víkendu

Extraligové kolo na Kladně, diamantový mítink v Eugene, Evropský pohár v běhu na 10 000 m a další taháky následujících dnů.

31. 5. 2012

Špotáková vyhrála v Římě výkonem roku

Třetí podnik Diamantové ligy přinesl velmi kvalitní podívanou, k níž přispěla i česká oštěpařka hodem do vzdálenosti 68.85 m. Atletická megastar Usain Bolt dal zapomenout na své rozpačité ostravské představení nejlepším časem sezony 9.76. Přední příčky světtových tabulek se měnily ještě pětkrát.

31. 5. 2012

Medaile z ME? Už mě to napadlo

ROZHOVOR: Pavel Maslák poběží na Odložilově memoriálu stovku, jeho hlavní ambice směrem k mistrovství Evropy se však týkají trati čtyřikrát delší.

31. 5. 2012

Odložilův memoriál myslí i na rekord

Aktuální forma Barbory Špotákové vedla organizátory Memoriálu Josefa Odložila, který se uskuteční 11. června mimořádně na pražském Strahově, k vypsání speciálního bonusu za světový rekord.

30. 5. 2012

Kudlička na olympiádu, Svoboda ji vzdal

Čtyřiadvacetiletý tyčkař skočil na Kladně nový osobní rekord 573 cm a může se těšit do Londýna. Halový mistr Evropy na překážkách Petr Svoboda naopak prohlásil, že s největší pravděpodobností nestihne vyléčit achilovku.

30. 5. 2012

Ptejte se Libora Varhaníka

U přílžitosti úspěšné kandidatury Prahy na HME 2015 jsme oslovili předsedu Českého atletického svazu a pozvali jej k pravidelnému Rozhovoru měsíce. Jako obvykle nabízíme prostor pro dotazy vám, čtenářům atletika.cz. Ptát se samozřejmě můžete na cokoliv, co vás zajímá.

30. 5. 2012

Do Kladna po šesté zamíří vícebojařská elita

Ideální příležitost k plnění nominačních kritérií skýtá pro Šebrleho a spol. TNT-Fortuna meeting o příštím víkendu. V domácím prostředí na Kladně poměří čeští vícebojaři síly se světovou špičkou.

30. 5. 2012

Medaile pro Helsinky odhaleny

Organizátoři evropského šampionátu včera představili cenné kovy, které se budou udílet na sklonku června ve finské metropoli těm nejlepším atletům kontinentu. „Placky“ mají spojovat finské nadšení pro sport s moderní technologií a designem.

29. 5. 2012

Helsinky obrazem odkudkoli

I když nebudete moci sledovat evropský šampionát přímo na místě, nemělo by vám nic uniknout. ME plánují vysílat televizní společnosti ve 27 zemích, včetně ČT. A nebudete-li moci na konci června sledovat televizi, slibuje evropská asociace online živý přenos a další obrazové materiály.

28. 5. 2012

Haile na olympiádu nepojede a další z víkendu

Přehled největších atletických zajímavostí uplynulých dní, o nichž jsme ještě nepsali a stojí za pozornost.

28. 5. 2012

Rosolové debut na překážkách: hned na Evropu

Ženy USK Praha v klubovém Evropském poháru postoupily do elitní skupiny, muži Univerzity Brno naopak do „béčka“ spadli. Ve slovenské Dubnici, kde uspěly vysokoškolačky, se vedle úspěšné premiéry Rosolové dařilo též tyčkařce Maláčové, která si rovněž řekla o Helsinky.

27. 5. 2012

Ennisová se zaskvěla v Götzisu

Po Romanu Šebrlem musel kvalifikační ambice při mítinku světového okruhu vzdát i Adam Sebastian Helcelet. Po dlouhodobých zdravotních potížích se podařilo dokončit sedmiboj Elišce Klučinové, zazářila Britka Ennisová, která složila nejlepší světový výkon za posledních pět sezon.

26. 5. 2012

Helcelet průběžně třetí, Šebrle už boj vzdal

Roman Šebrle v Götzisu limity na velké akce letošního roku nesplní. Po nevýrazných výkonech prvního dne nedokončil závěrečnou čtvrtku a v závodě by měl pokračovat již jen z tréninkových důvodů. Naopak Helcelet je v popředí pořadí, v polovině má skóre 4252 b. Z českých žen je zatím lepší Klučinová Cachové.

26. 5. 2012

Čapková: limit prvním závodem=ideál

Běžkyně Tereza Čapková překvapila i sama sebe výborným výkonem při premiérové patnáctistovce v německé Desavě, kde časem 4:08.27 splnila nominačním kritérium pro mistrovství Evropy a nakročila i na olympijské hry, pro které překonala B limit.

25. 5. 2012

Veselý znovu pobil svět, Bolt nenadchl

51. ročník Zlaté tretry Ostrava je minulostí. Z českého, ale i celkového pohledu jej ozdobili čeští oštěpaři, kteří Veselým a Špotákovou ovládli své disciplíny. Hlavní hvězda Bolt po zpackaném startu měl starosti s vítězstvím a jeho čas po letech začíná desítkou.

25. 5. 2012

Uvolněná Špotáková zlomila ostravské nezdary

Barboře Špotákové se po letech konečně zadařilo na vítkovickém stadionu a v rekordu mítinku ovládla soutěž oštěpařek. V předprogramu Zlaté tretry se dařilo i dalším, o Helsinky si řekli čtvrtkaři překážkáři Prorok s Barákem, o Barcelonu zase sprinterská štafeta juniorů.