10. 7. 2012

Junioři v Barceloně začali, Sedlák zatím 12.

První den má za sebou mistrovství světa atletů do 19 let, které hostí katalánská metropole. Představilo se v něm sedm českých reprezentantů.

9. 7. 2012

Do Londýna pojede 31 atletů

Takřka čtvrtinu 132členné výpravy pro olympijské hry tvoří zástupci královny sportů. Pod pět kruhů má podle definitivní nominace schválené ČOV namířeno 17 atletek a 14 atletů.

9. 7. 2012

Dorost a žactvo si rozdělovalo medaile ve vícebojích

Mistrovství republiky „všestrannosti“ má za sebou druhou část určenou mladším věkovým kategoriím. V Třinci se stali dorosteneckými šampiony Vytlačilová a Sýkora, v žactvu kralovali Zatloukalová, Pulíček (starší) a Kerbachová, Fojtík (mladší).

8. 7. 2012

Řady limitářů na OH se nerozšířily

Čas pro splnění limitu na olympijské hry do Londýna včera vypršel. Ve středu se podařilo překonat kritérium pro OH dálkařům Novotnému a Wagnerovi. Další atleti je již napodopit nestačili.

7. 7. 2012

Schorná a junioři bronzoví na ME do vrchu

Pavla Schorná Matyášová vybojovala v Turecku pro Česko první individuální vrchařskou medaili od roku 2007. Další cenný kov získal juniorský tým díky umístění Janů, Záveského a Havlíčka.

6. 7. 2012

Veselý v Paříži druhý

Na mítinku Diamantové ligy v Paříži se představil evropský šampion Vítězslav Veselý. Kvalitním hodem 83,93 metru a druhým místem si upevnil vedení v celkovém hodnocení.

6. 7. 2012

Rusové ukazují sílu

Národní šampionát Ruské federace, který hostí Čeboksary a kde se bojuje o olympijskou nominaci, není skoupý na vynikající výsledky. Jen včera padly čtyři nejlepší světové výkony roku.

5. 7. 2012

Ptáčníková a Veselý ve hře o atleta června

Hned dva čeští zástupci, kontinentální šampioni, byli vybráni do pravidelné ankety pořádané Evropskou atletikou. Mezi nominované se dostali vesměs právě ti, kteří byli korunováni v Helsinkách.

4. 7. 2012

Novotný a Wagner si řekli o OH

Dálkaři Štěpán Wagner a Roman Novotný splnili A limit pro olympijské hry do Londýna.

2. 7. 2012

Ptejte se Jiřiny Ptáčníkové

K pravidelnému měsíčnímu rozhovoru jsme přizvali čerstvou mistryni Evropy ve skoku o tyči. Triumfovala na univerziádě v Bělehradu 2009, titul v Helsinkách je však pro ni největším dosavadním úspěchem. Ptát se Ptáčníkové můžete i vy.

2. 7. 2012

"Byl to mazec," raduje se šéftrenér

„Každou chvíli jsem měl husí kůži, běhal mi mráz po zádech. Prostě mazec,“ popisoval nadšeně své pocity šéftrenér Tomáš Dvořák těsně po skončení evropského šampionátu v Helsinkách. A měl pádný důvod – tři zlaté, jednu stříbrnou a bronz ze štafety pro český tým.

2. 7. 2012

Žákovský šampionát ozdobil rekord štafety

Letošní ročník mistrovství republiky žactva hostila Olomouc. Trio sprinterek z Vysokého Mýta při něm ve štafetě na 3x300 m překonalo dvě desetiletí staré maximum svých brněnských předchůdkyň.

1. 7. 2012

Bronz štafety završil český úspěch

České konto z letošního ME se uzavřelo na pěti medailích, z nichž tři byly z nejcennějšího kovu, což je nejlepší výsledek v historii samostatné republiky. V Helsinkách zařadil reprezentaci na sedmé místo v pořadí národů a tutéž příčku obsadilo Česko i v žebříčku podle umístění do osmého místa. Konečný účet 68 bodů také nemá v historii ČR obdoby.

30. 6. 2012

Pršelo mi štěstí

30. 6. 2012

Ptáčníková mistryní Evropy

Jiřina Ptáčníková evropskou šampionkou ve skoku o tyči, Klučinová osmá v sedmiboji, finálové postupy štafet a další výsledky Čechů.

30. 6. 2012

Cechlová, Čapková, Kudlička a štafeta do finále

Sobotní dopolední blok přinesl českým barvám postupovou radost ve čtyřech disciplínách. Vícebojařka Klučinová je před poslední disciplínou šestá.

29. 6. 2012

Nechtěl jsem nic podcenit

29. 6. 2012

Na překážkách jsem se našla

29. 6. 2012

Maslák šampionem Evropy, Rosolová vicemistryní

Smršť českých finále: Maslák zlatý, Rosolová stříbrná, Hejnová čtvrtá, Holuša pátý, Bergrová sedmá, Bába osmý.

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.