Aktuality

15. 6. 2012

Olomouc usiluje o bronz

V rámci seriál RunCzech se na vlně úspěchu běhání veze i Olomouc. Zdejší Mattoni ½maraton už v dubnu, 65 dní před startem, vyčerpal kapacitu soutěžních míst a nyní zbývají jen poslední čísla pro rodinný běh. Podle pořadatelů by se příští sobotu ulicemi Hanácké metropole mělo „valit“ 3700 běžců z 23 zemí.

14. 6. 2012

Video: Veselý a Kudlička před MČR

Dvou očekávaných hvězd nadcházejícího šampionátu ve Vyškově jsme se ptali, jak se na Moravu těší a co od sebe očekávají.

14. 6. 2012

Z Vyškova do Helsinek i Londýna

„Last minute“ letenka pro mistrovství Evropy a jedna z posledních šancí pro olympijské hry – to je hlavní divácké lákadlo republikového šampionátu, který se koná 16. a 17. června. „Vyškov“ však znamená také vrchol domácí sezony, při němž půjde o mistrovské tituly, a mnoho dalšího, co nadšený organizační tým ze zdejšího oddílu AHA pro účastníky MČR připravil.

12. 6. 2012

Wagner a Novotný doskočili do Helsinek

Dálkaři Štěpán Wagner a Roman Novotný předvedli na akademických hrách v Brně skoky okolo osmi metrů a nominovali se tak na mistrovství Evropy.

11. 6. 2012

České hvězdy nezklamaly, Odložilův memoriál se vydařil

Výkony Špotákové, Hejnové, Ptáčníkové, Báby, Žalského a dalších. To byly hlavní ozdoby XIX. ročníku Memoriálu Josefa Odložila.

10. 6. 2012

Desetibojaři litovali odfouknutých a utopených bodů

Ohlasy Romana Šebrleho a Adama Sebastiana Helceleta po letošním ročníku TNT – Fortuna mítinku, na němž se nominovali na mistrovství Evropy, ale unikl jim limit pro olympijské hry.

10. 6. 2012

Klučinová: na rekord jsem vůbec nemyslela

Rozhovor s vícebojařkou Eliškou Klučinovou těsně poté, co při kladenském TNT-Fortuna mítinku překonala český rekord a nominovala se na mistrovství Evropy i olympijské hry.

10. 6. 2012

Klučinová má rekord, Šebrle s Helceletem na ME

Eliška Klučinová složila na TNT - Fortuna mítinku 6283 bodů, o 15 více než před dvěma lety, kdy české maximum vyrovnala.Navíc se nominovala na OH. Desetibojaři si cestu do Londýna zatím neotevřeli, nominovali se však na mistrovství Evropy.

9. 6. 2012

Špotáková byla skvělá, přesto nevyhrála

Oštěpařka Barbora Špotáková znovu vylepšila své letošní maximum, přesto na „diamantovém“ mítinku v New Yorku našla přemožitelku. Byla jí Jihoafričanka Viljoenová, která vylepšila výkon roku na 69.35 m. Další vysoce kvalitní výsledek se zrodil na osmistovce, jíž kraloval Keňan Rudisha časem 1:41.74.

9. 6. 2012

Junioři vyhráli mezistátko, juniorky druhé

Česká juniorská reprezentace uspěla v poměření s vrstevníky z Maďarska, Chorvatska a Slovinska. Veselý a Sedlák si na čtyřutkání otevřeli cestu na juniorské MS v Barceloně.

9. 6. 2012

Nový tandem Jílková - Šebrle potvrzen

Roman Šebrle a Jana Jílková. To jsou dvě jména, která se nyní budou často skloňovat vedle sebe.

9. 6. 2012

K olympiádě má zatím nejblíže Klučinová

Kladenské Sletiště hostí klání vícebojařů - TNT Fortuna mítink. Po prvním dnu vede Karpov a Johnson-Thompsonová. Helcelet je druhý a Šebrle pátý. Klučinová je na průběžné druhé pozici.

8. 6. 2012

Maslák znovu zlepšil rekord na čtvrtce

Sprinter Pavel Maslák pokračuje v přepisování národních tabulek běhu na 400 m. Na mítinku v Turíně zaběhl čas 45.17, čímž ubral dalších 14 setin ze svého tři týdny starého maxima.

8. 6. 2012

Vícebojaři slibují boj o limity i vítězství

O víkendu se tradičně na kladenském stadionu Sletiště uskuteční šestý ročníku TNT – Fortuna meetingu, který je součástí IAAF vícebojařské Challenge. Čeští závodníci, mezi kterými nechybí Roman Šebrle, patří mezi favority.

7. 6. 2012

Oslo ozdobil i Veselý

Ke kvalitě pátého dílu Diamantové ligy přispěl ­jediný český zástupce, který aktuální formu vyšperkoval až k osobnímu rekordu a světovému výkonu roku. Vedle oštěpu se měnily statistiky i v dalších disciplínách, ne tak na stovce, byť zde superstar Bolt opět porazil krajana Powella.

7. 6. 2012

Hvězda Odložilova memoriálu: Jsem ve formě

Oštěpařská šampionka Špotáková se cítí natolik v pohodě, že před pondělním startem absolvuje ještě i diamantový mítink v New Yorku. Její zlepšující se forma dává naději, že by na Strahově mohlo padnout i sedmdesát metrů.

7. 6. 2012

Přípravy na šampionát finišují

Ve Vyškově se dolaďují poslední přípravy na vrchol domácí atletické sezony – mistrovství republiky, které se uskuteční příští víkend. Podpořit organizátory a popovídat si s místními přijeli na tiskovou konferenci a besedu šéftrenér Tomáš Dvořák a také překážkář Petr Svoboda.

6. 6. 2012

Poháry Rozhlasu rozdány

V Ústí nad Orlicí se republikovým finále uzavřel 44. ročník týmové soutěže určené pro žáky základních škol.

6. 6. 2012

Helsinky budou v televizi kompletně na živo

Dobrá zpráva pro ty, kteří nebudou moci sledovat mistrovství Evropy ve Finsku na vlastní oči. Česká televize totiž chystá vysílání celého programu ME, které proběhne 27. 6. - 1. 7.