Aktuality

9. 6. 2016

Hrubá debutovala na DL druhým místem

Výškařka Michaela Hrubá se postarala o jeden z nejpřekvapivějších výsledků sedmého dílu Diamantové ligy v Oslu, když obsadila dělené druhé místo. Oštěpař Jakub Vadlejch byl šestý.

9. 6. 2016

Kladno čeká tuhý boj o Rio

Již zítra odstartuje na kladenském stadionu Sletiště jubilejní desátý ročník TNT Express Meetingu, kde čeští vícebojaři poměří své síly se zahraniční konkurencí.

9. 6. 2016

Ptejte se Kateřiny Šafránkové

Naší pozvánku k rozhovoru měsíce června přijala česká rekordmanka v hodu kladivem Kateřina Šafránková.

8. 6. 2016

Tábor láká na změny a atraktivní podívanou

Vrchol domácí atletické sezóny se již nezadržitelně blíží. O víkendu od 17. do 19 června bude jihočeský Tábor hostit domácí republikový šampionát mužů a žen a připraveno je i několik novinek a změn.

7. 6. 2016

Líté bitvy o Poháry rozhlasu pod dohledem Katky a Jakuba

Za osobní účasti reprezentantů Kateřiny Šafránkové a Jakuba Holuši vyvrcholil v Kolíně 48. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Mladí sportovci z druhých stupňů základních škol soutěžili v šesti disciplínách rozděleni do čtyř kategorií. Oba poháry pro vítěze mezi žáky putují do Opavy, díky slavné „Englišovce“, z níž vyšel i patron Holuša, o zbylé dva se podělily žákyně ze Sportovního gymnázia v Brně (starší) a ze ZŠ z Přeštic (mladší).

6. 6. 2016

Rekord Odložilova memoriálu a další ozdoby

Na pražské Julisce proběhl další ročník mítinku, jenž uctívá památku medailisty z 1500 m na OH v Tokiu. V hlavní disciplíně viděla pražská Juliska výtečný čas Mikhoua z Bahrajnu, velmi dobře běžel i druhý Holuša. Z českých atletů triumfovali Špotáková a Maslák, činili se však i další reprezentanti.

5. 6. 2016

Bába a Rosolová bojovali o diamanty

Šestý podnik Diamantové ligy se odehrál v britském Birminghamu. O co nejlepší výsledek usilovali i výškař Jaroslav Bába a překážkářka Denisa Rosolová.

5. 6. 2016

V Budějovicích vládli Afričané

Pátý ročník Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice zná své šampiony. Na jihu Čech kraloval keňský vytrvalec Barselius Kipyego, když za sebou nechal všechny soupeře, včetně největší hvězdy startovního pole Geoffreyho Mutaie. Mezi ženami padl rekord závodu, ten si z Českých Budějovic odváží Ashete Bekere. Na listině českých vítězů překvapení nenajdeme. Oba největší favorité, Jiří Homoláč a Petra Kamínková, si doběhli pro suverénní vítězství.

4. 6. 2016

V Hradišti přibyli čtyři limitáři pro ME 17

Na atletickém stadionu Moravské Slavie v Uherském Hradišti proběhl mezinárodní mítink mládežnických kategorií Olympic Hopes. Hned pět našich nadějí se probojovalo na dorostenecký evropský šampionát.

3. 6. 2016

Blíží se republikové finále Poháru rozhlasu

Čtyři stovky mladých atletů zaplaví v úterý 7. června stadion Mirka Tučka v Kolíně-Borkách. Právě zde vyvrcholí republikovým finále 48. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou, v němž soupeří žáci 6. až 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Pro kategorii staršího žactva bude soutěž současně republikovým finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství. Na startu se sejdou nejlepší školní chlapecká a dívčí družstva z celé České republiky. Závodníky přijedou povzbudit také ministryně školství Kateřina Valachová, předseda České unie sportu Miroslav Jansta, předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník i vynikající osobnosti české atletiky Jakub Holuša a Tomáš Janků.

2. 6. 2016

Špotáková v Římě potvrdila limit na OH

K pátému pokračování se přesunul seriál Diamantové ligy na evropský kontinent. Na olympijském stadionu v Římě se letos poprvé představila oštěpařka Barbora Špotáková. V dálkařském sektoru bojoval Radek Juška. Etiopanka Almaz Ayanová útočila na světový rekord.

2. 6. 2016

Academiku zdobily české techniky a kyperští sprinteři

Výškařka Michaela Hrubá 193, tyčkařka Jiřina Ptáčníková 465, Amálie Švábíková dorostenecký rekord 425, jejich kolega z disciplíny Michal Balner 555 a výkony sprinterů z Kypru, to byly hlavní vrcholy mítinku Praga Academica v Praze na Strahově.

2. 6. 2016

Rekordy mítinku na MJO v ohrožení

V hotelu Pyramida proběhla druhá tisková konference k Memoriálu Josefa Odložila i za účasti jedné z největších hvězd mítinku Jakuba Holuši. Odhalena byla i jména elitních zahraničních závodníků.

1. 6. 2016

V Táboře budou skákat Juška, Hrubá i Kudlička

Už jen sedmnáct dní zbývá do startu republikového šampionátu mužů a žen v Táboře. Svou účast potvrdily další hvězdy české atletiky a v technických disciplínách nebude nouze o atraktivní podívanou.

31. 5. 2016

TNT Express mítink slaví jubileum novinkami

Vícebojařské klání světového okruhu v Kladně uvidí z domácí elity Klučinovou, Cachovou, Doležala a Lukáše. Pořadatelé připravili pro desátý ročník (10.-11.6.) některé změny, kupříkladu volný vstup, a na ruku jim jdou také vylepšení areálu na Sletišti.

31. 5. 2016

Štafetový pohár vyvrcholil v Čáslavi

Třetí ročník republikového finále Štafetového poháru hostila středočeská Čáslav. O titul se popralo patnáct nejlepších základních škol, které postoupily z krajských kol.

30. 5. 2016

MČR v Táboře se nezadržitelně blíží

Jen necelé tři týdny zbývají do startu republikového šampionátu mužů a žen v Táboře. Na klání domácí atletické elity zve již podruhé v roli husity šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák.

30. 5. 2016

Maslák testoval rychlost v Itálii

O posledním květnovém víkendu se urodila řada kvalitních výsledků i mimo Diamantovou ligu či Götzis. Zde je přehled toho nejzajímavějšího.

29. 5. 2016

Úspěšná vícebojařská mise v Götzisu

Trojnásobné zastoupení měla česká atletika na tradičním vícebojařském mítinku v rakouském Götzisu a jsou z toho tři splněné limity na evropský šampionát i olympijské hry. Jaký byl tedy druhý den vícebojařských klání?

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí