Aktuality

6. 7. 2016

Tým v Amstru zkompletovali Špotáková a spol.

Evropský šampionát je již v plném proudu, teprve dnes odpoledne se však v dějišti sejde kompletní česká výprava. Třetí skupina měla ve svém středu velezkušené reprezentanty Barboru Špotákovou, Jaroslava Bábu, Lukáše Melicha, ale třeba také Ladislava Prášila, nebo atletického nováčka Evu Vrabcovou.

6. 7. 2016

Oštěpaři a Kudlička do finále

Další čtyři české finalisty přinesl odpolední program prvního dne evropského šampionátu. Mezi elitní dvanáctku se probojovalo kompletní trio oštěpařů a také tyčkař Jan Kudlička. Desetibojaři jsou v poločase.

6. 7. 2016

Pětice atletů postupuje dál

V dopoledním programu prvního dne ME nastoupilo deset českých reprezentantů. Z postupu do finále se radovali Radek Juška, Kateřina Šafránková, Eliška Staňková a Michaela Hrubá, do semifinále prošel Jan Veleba. Naopak cesta šampionátem skončila pro Lucii Koudelovou a Marcelu Pírkovou. Ve své soutěži pokračují desetibojaři, Jiří Sýkora však nezapsal v kouli měřený pokus.

6. 7. 2016

Deník šéfa výpravy II.

Přinášíme vám druhý díl Deníku šéfa výpravy. Jaká panuje v týmu atmosféra jen těsně před zahájením šampionátu? To se dozvíte právě v něm.

5. 7. 2016

ME už klepe na dveře

Už jen hodiny zbývají do zahájení evropského šampionátu v Amsterdamu. Většina atletů si dnes vyzkoušela dráhu a sektory na olympijském stadionu a ve večerních hodinách proběhla v hotelu týmová porada.

5. 7. 2016

Deník šéfa výpravy I.

Již zítra odstartuje mistrovství Evropy v Amsterdamu. Dnešním dnem se tak vrací populární Deník šéfa výpravy, kde nás bude Tomáš Janků zásobovat informacemi ze zákulisí šampionátu a dění v českém táboře.

4. 7. 2016

Medailové naděje jsou na místě

Druhá část naší výpravy odcestovala do nizozemské metropole jen dvě hodiny po té první a její součástí byli i někteří z favoritů na cenné kovy.

4. 7. 2016

Atleti nabrali směr Amsterdam

Dnes v odpoledních hodinách odcestovala česká výprava na mistrovství Evropy do Amsterdamu. V první skupině bylo hned několik medailových nadějí. Jak se naši reprezentanti cítí dva dny před kontinentálním šampionátem?

2. 7. 2016

Paráda vrchařky Stránské v Arcu a tři týmové kovy

Individuální zlato a týmový bronz vybojovala na mistrovství Evropy v běhu do vrchu juniorka Michaela Stránská. V družstvech v italském regionu Trentino uspěli také muži v čele s šestým Janem Janů, kteří získali stříbro, a bronzové ženy vedené čtvrtou Pavlou Schornou.

1. 7. 2016

Mezistátko do 19 let ovládli Češi

Díky velkému náskoku juniorek před Maďarkami a menší ztrátě juniorů za Maďary slavila česká výprava v Miskolce celkový triumf. Přitom předvedli mladí atleti několik pozoruhodných výkonů.

1. 7. 2016

Vrchaři se na ME opřou o úspěšné lídry

Mistrovství Evropy, letos stylem nahoru-dolů, hostí zítra italské Arco. Česká reprezentace odcestovala v silné sestavě, v níž nechybí zkušená Pavla Schorná, talentovaná Michaela Stránská či lepšící se Jan Janů.

30. 6. 2016

Evropa bude bez Hejnové

Tréninkové manko kvůli achilovce a hlavní cíl roku na olympiádě v Riu - to je kombinace důvodů, které vedly podle trenéra Kupky ke zrušení startu na evropském vrcholu v Amsterdamu.

30. 6. 2016

Atleti pro atletiku v televizi

Léto s královnou sportů bude v České televizi provázet spot, na němž se v čele s šéftrenérem Tomášem Dvořákem podíleli Barbora Špotáková, Jiřina Ptáčníková, Kristiina Mäki, Jan Kudlička, Pavel Maslák a Radek Juška. Mrkněte na video a foto z natáčení.

28. 6. 2016

Pro Brože se stává Slavie oblíbeným stadionem

Jeho cíle byly původně skromné: absolvovat sezónu ve zdraví. Po nedělním závodě v nepříliš milovaném pražském Edenu má čtvrtkař překážkář ze skupiny Dalibora Kupky v kapse limit pro „Evropu“, a v Amsterdamu může s čistou hlavou zaútočit i na lepší čas. Byl tak vůbec jediný, kdo se z českých atletů kvalifikoval na ME o posledním možném víkendu.

27. 6. 2016

Do Amsterdamu pojede rekordní výprava

Nominace na první z vrcholů sezóny čítá celkem 52 sportovců, z toho 20 žen a 32 mužů. To je nejvyšší počet v historii samostatné české reprezentace.

27. 6. 2016

Atleti se obléknou na olympiádu do nového

Český atletický svaz dnes společně s Nike představil novou kolekci atletických dresů, ve kterých budou sportovci reprezentovat Českou republiku na největší sportovní události tohoto léta v Rio de Janeiru. Za účasti čerstvého národního rekordmana ve skoku o tyči Jana Kudličky a dalších mladých nadějí Tomáše Staňka, Michaely Hrubé, Filipa Sasínka, Terezy Vokálové a Nikoly Bendové byly odhaleny nové dresy pro atletické disciplíny.

26. 6. 2016

Neděli ozdobily rekordy Švábíkové a Bendové

O druhý český rekord MČR se v Třinci postarala tyčkařka Amálie Švábíkové, to Nikola Bendová tentokrát zaběhla na dvoustovce „jen“ rekord šampionátu. Letitý oddílový rekord na 4x400 m zlomila čtveřice dorostenek v dresu AK Olymp Brno.

25. 6. 2016

Rekord Bendové, tři tituly Vokálové

Republikový šampionát juniorů a dorostu v Třinci ozdobil první den národní rekord na 100 m překážek Nikoly Bendové, ostatním sprinterům snahu rychlé časy svál silný protivítr. Všestranná Tereza Vokálová vyhrála stovku překážek, dálku a spolu s kolegyněmi z Jablonce i štafetu 4x100 m.

25. 6. 2016

Havlíčková pozlatila Černou horu, SP ovládlo Turecko

Janské Lázně v sobotu hostily 11. ročník vrchařského světového poháru dorostu. Barbora Havlíčková se na krkonošské Černé hoře objevila jako první, celkově ovládlo mezinárodní klání Turecko.

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí