Aktuality

25. 6. 2012

Šebrle: rekordy jsou tu od toho, aby se překonávaly

Po jedenáct let byl v jeho držení světový rekord v desetiboji, o víkendu však musel přenechat vládu nad historií této disciplíny Američanu Eatonovi, který jeho maximum o 13 bodů překonal. Jak na to Roman Šebrle reagoval? (uvnitř VIDEO)

24. 6. 2012

Na juniorský svět pojede 15 atletů

Na pražském Strahově skončilo mistrovství republiky juniorů a dorostu, které bylo pro závodníky poslední příležitostí nominovat se na červencové MSJ. V neděli do sestavy, kterou posléze schválilo Předsednictvo ČAS, nikdo nový nepřibyl.

24. 6. 2012

Olomouc: Rekordní účast, časy nikoli

Nejlepší výkony při 3. Mattoni 1/2Maratonu Olomouc v teplém podvečeru odolaly, Etiopie udržela nadvládu v souboji běžeckých velmocí s Keňou v počtu vítězství.

24. 6. 2012

Eaton střídá Šebrleho na rekordním trůnu

Americký vícebojař složil při olympijské kvalifikaci 9039 b a o 13 bodů překonal dosavadní světové maximum Romana Šebrleho z roku 2001.

23. 6. 2012

Gigant rozšířil nominaci pro juniorský svět

Na pražském Strahově probíhá republikový šampionát juniorů a dorostu, který je pro závodníky poslední šancí probojovat se na mistrovství světa, jež se uskuteční v červenci ve španělské Barceloně. V sobotu toho využily dálkařka Švecová a sprinterka Černochová.

21. 6. 2012

Pražské memoriály ozdobili koulaři a sprinter Zich

Třetí mítink extraligového kola na pražské Slavii přinesl pro reprezentanty prakticky poslední šanci, jak si ověřit formu před nadcházejícím mistrovstvím Evropy. Smutnit může koulařka Kárníková, jejíž dnešní výkon by na start ve Finsku stačil, bývala by jej však musela předvést nejpozději o víkendu ve Vyškově.

21. 6. 2012

Na pražském Strahově i o Barcelonu

Největší domácí šampionát co do počtu účastníků zamíří o nadcházejícím víkendu na strahovský stadion Evžena Rošického. Juniorům skýtá poslední šanci jak se kvalifikovat na mistrovství světa, stejně jak u dorostu však půjde i o republikové medaile.

21. 6. 2012

Červnové Atletické listy

Vyšlo letošní šesté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

20. 6. 2012

Pražská tyčka pro Kudličku a Boydovou

Domácí jednička mezi muži a druhá žena letošních světových tabulek. To jsou vítězové 21. ročníku tyčkařské exhibice na Václavském náměstí.

20. 6. 2012

Atlety května Ennisová a Harting, Špotáková druhá

Jediným, kdo podle hlasujících v anketě evropské asociace předstihl hod české oštěpařky z Říma, je Britka Ennisová, která se blýskla národním sedmibojařským rekordem v Götzisu. Německý diskař Harting si prvenství vysloužil díky výkonu z Turnova, ostravský kladivářský sektor zase přinesl třetí příčku Němce Heidlerové.

19. 6. 2012

S olympijskou kolekcí nafasují sportovci čtyřlístky

Netradiční způsob podpory olympioniků zvolila společnost Alpine Pro, která obléká účastníky Her v Londýně. Ve spolupráci s ČOV a Botanickou zahradou hlavního města Prahy pro ně vypěstovala čtyřlístky. Oficiální partner českého olympijského týmu si tak slibuje, že sportovcům dodá kromě oblečení také štěstí.

18. 6. 2012

Zátopek inspiroval autorky miniopery

Symboliku 60 let od fenomenálního Zátopkova triumfu na olympiádě v Helsinkách, evropský šampionát na stejném místě a souboje pod pěti kruhy v Londýně – to vše v sobě spojuje krátké hudební dílo, které mělo v pátek premiéru ve Velké Británii.

17. 6. 2012

Na Evropu pojede 44 atletů

Předsednictvo Českého atletického svazu dnes schválilo nominaci na mistrovství Evropy. Do Helsinek pojede bojovat 44 atletů.

17. 6. 2012

Vyškov viděl vrcholnou atletiku

Světový čas Rosolové na 400 m př., daleký hod Špotákové, vyrovnaný rekord Masláka na dvoustovce, limity Bartoničkové, Čechové a dalších. To jsou jen některé z výjimečných okamžiků, které přinesl 43. ročník republikového šampionátu mužů a žen na dráze.

16. 6. 2012

Mistrovství ČR - videogalerie

16. 6. 2012

První den šampionátu ozdobily sprinterky

Letošní ročník mistrovství ČR mužů a žen na dráze hostí za horkého počasí jihomoravský Vyškov. Hned úvodní rozběh na 100 m př. přinesl nominační radost pro Lucii Škrobákovou, následná stovka Kateřině Čechové. Dařilo se také dálkaři Romanu Novotnému, který se přiblížil k olympijskému limitu.

15. 6. 2012

Olomouc usiluje o bronz

V rámci seriál RunCzech se na vlně úspěchu běhání veze i Olomouc. Zdejší Mattoni ½maraton už v dubnu, 65 dní před startem, vyčerpal kapacitu soutěžních míst a nyní zbývají jen poslední čísla pro rodinný běh. Podle pořadatelů by se příští sobotu ulicemi Hanácké metropole mělo „valit“ 3700 běžců z 23 zemí.

14. 6. 2012

Video: Veselý a Kudlička před MČR

Dvou očekávaných hvězd nadcházejícího šampionátu ve Vyškově jsme se ptali, jak se na Moravu těší a co od sebe očekávají.

14. 6. 2012

Z Vyškova do Helsinek i Londýna

„Last minute“ letenka pro mistrovství Evropy a jedna z posledních šancí pro olympijské hry – to je hlavní divácké lákadlo republikového šampionátu, který se koná 16. a 17. června. „Vyškov“ však znamená také vrchol domácí sezony, při němž půjde o mistrovské tituly, a mnoho dalšího, co nadšený organizační tým ze zdejšího oddílu AHA pro účastníky MČR připravil.