Aktuality

26. 7. 2012

Čapková v Irsku čtvrtá, Kudlička v Německu pátý

Dva dny před zažehnutím symbolického ohně absolvovali starty dva čeští olympionici. Tereza Čapková se představila na míli v Dublinu, Jan Kudlička na tyčkařském mítinku v městečku Jockgrim.

26. 7. 2012

Marcell chystá svatbu a druhou operaci

Vrhač Jan Marcell, který si při letošním extraligovém mítinku Praga Academica vážně poranil koleno, má stále naději, že bude moct pokračovat v kariéře profesionálního atleta.

25. 7. 2012

První dojmy z místa činu

Deset atletů včera v pořádku dorazilo do dějiště her, polovinu z nich tvořila skupina Rychlý holky. Její členky svěřily svému facebookovému profilu čerstvé zážitky z loučení v Praze, dopravy po Londýně či z olympijské vesnice, o níž se mimo jiné dozvíte, kde je největší horko a chlad.

24. 7. 2012

VIDEO: první olympionici z řad atletů vyrazili do Londýna

V pondělí odpoledne zamířila první skupina atletů na olympijsjké hry. Byli mezi nimi zkušenější závodníci s finálovou ambicí i olympijští debutanti. Podívejte se na krátká videa, která jsme s nimi, a také se šéftrenérem Tomášem Dvořákem, natočili přímo na letišti ve Kbelích.

23. 7. 2012

Melich čtvrtý v Kuortane, Klüftová se zranila

Kladivář Lukáš Melich obsadil na nedělním mítinku ve finském Kuortane 4. místo výkonem 73.83 m. Své letošní maximum si krátce před Hrami vylepšil domácí oštěpař Pitkämäki, naopak pro Švédku Klüftovou olympijská naděje pohasla.

22. 7. 2012

Maratonec pod vlajkou s pěti spojenými kruhy

Vytrvalec Guor Marial z Jižního Súdánu poběží v Londýně – byť ne za svou zemi, ale pod záštitou Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Spolu s ním se při slavnostním ceremoniálu objeví i tři sportovci zaniklých Nizozemských Antil.

21. 7. 2012

Jak si vedli Češi ve Štětíně

Za polskou hranicí se uskutečnil 58. ročník Kusočiňského memoriálu, kde se představilo i sedm českých reprezentantů včetně trojice, která zanedlouho zamíří do Londýna na olympijské hry.

20. 7. 2012

Hejnová vyhrála v Monaku, Ptáčníková třetí

Vydařenou olympijskou generálku mají za sebou i Rosolová a Maslák. Mítink přinesl tři nejlepší výkony roku a jeden vyrovnaný. Představila se řada očekávaných favoritů pro Londýn. Jak se jim dařilo?

20. 7. 2012

Taháky víkendu: předolympijské závodění a Zátopkova desítka

Klid před olympijskou bouří? Jak se to vezme. Diamantový mítink v Monaku a Kusočiňského memoriál ve Štětíně slibují pořádnou porci akce. Pro běžce též začíná Zátopkův zlatý týden.

19. 7. 2012

Červencové Atletické listy

Vyšlo letošní sedmé číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

18. 7. 2012

Dorost na trojutkání druhý

Lepší než česká reprezentace do 17 let byly v Nových Zámcích maďarské výběry. V obou kategoriích i celkově skončili třetí slovenští hostitelé.

18. 7. 2012

V Ostravě se začalo demolicí

Východní tribuny městského stadionu v Vítkovicích, které přivítaly diváky již před téměř devadesáti lety, byly v pondělí srovnány se zemí. První část nového hlediště by měla stát v červnu příštího roku pro Zlatou tretru.

17. 7. 2012

Plejáda legend pojede do Londýna

Přes dvacet skvělých českých olympioniků přijalo pozvání sázkové společnosti a bude moci přímo v dějišti sledovat největší sportovní klání čtyřletého cyklu. Jsou mezi nimi i atletické hvězdy minulosti Jarmila Kratochvílová, Šárka Kašpárková a Imrich Bugár.

16. 7. 2012

A. Drahotová zkusí kvalifikaci na vrchařské MS

Česká juniorská reprezentace se dnes odpoledne vrátila z Barcelony, včetně nejúspěšnější členky, která k šestému místu v 10 km chůzi zašla národní rekord a svůj osobák si vylepšila i na běžecké patnáctistovce. Anežce Drahotové jsme položili k MSJ i nejbližším plánům pár otázek.

15. 7. 2012

USA skvělým finišem ovládly Barcelonu

Juniorská výprava Spojených států amerických na mistrovství světa opanovala hodnocení medailí i finálových umístění, mimo jiné jim o víkendu patřily všechny čtyři štafety. V sobotu i neděli nebyla nouze o rekordy, nechyběl ani světový.

14. 7. 2012

Špotákovou v Londýně předčila Sayersová

Jediná česká zástupkyně při osmém diamantovém podniku skončila za domácí šampionkou, která však vylepšila národní rekord. Druhý den mítinku Aviva GP museli atleti bojovat s deštěm, což se podepsalo na výkonech. A že se tu včera ani dnes příliš nedařilo favoritům, potvrzuje třeba i první porážka v sezoně pro překážkářku Pearsonovou.

14. 7. 2012

Další rekordy v Barceloně

Mistrovství světa juniorů se překlopilo do druhé poloviny a přineslo dva nejlepší výkony historie akce. Světlým okamžikem české výpravy byl dnes osobní rekord A. Drahotové na patnáctistovce.

13. 7. 2012

Diamantový Londýn zatím poznamenaly skreče

Dva vyrovnané výkony roku, Gayovo prvenství, Lavillenieho prohra, odřeknutí některých hvězd. Toť hlavní události první části mítinku Diamantové ligy v britské metropoli.

13. 7. 2012

Bronzovou Schornou čeká frmol

Pavla Matyášová Schorná se těší z první individuální vrchařské medaile a chystá se na náročný program následujících týdnů.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí