Aktuality

2. 7. 2012

"Byl to mazec," raduje se šéftrenér

„Každou chvíli jsem měl husí kůži, běhal mi mráz po zádech. Prostě mazec,“ popisoval nadšeně své pocity šéftrenér Tomáš Dvořák těsně po skončení evropského šampionátu v Helsinkách. A měl pádný důvod – tři zlaté, jednu stříbrnou a bronz ze štafety pro český tým.

2. 7. 2012

Žákovský šampionát ozdobil rekord štafety

Letošní ročník mistrovství republiky žactva hostila Olomouc. Trio sprinterek z Vysokého Mýta při něm ve štafetě na 3x300 m překonalo dvě desetiletí staré maximum svých brněnských předchůdkyň.

1. 7. 2012

Bronz štafety završil český úspěch

České konto z letošního ME se uzavřelo na pěti medailích, z nichž tři byly z nejcennějšího kovu, což je nejlepší výsledek v historii samostatné republiky. V Helsinkách zařadil reprezentaci na sedmé místo v pořadí národů a tutéž příčku obsadilo Česko i v žebříčku podle umístění do osmého místa. Konečný účet 68 bodů také nemá v historii ČR obdoby.

30. 6. 2012

Pršelo mi štěstí

Přečtěte si krátký rozhovor se zlatou medailistkou z mistrovství Evropy v Helsinkách Jiřinou Ptáčníkovou.

30. 6. 2012

Ptáčníková mistryní Evropy

Jiřina Ptáčníková evropskou šampionkou ve skoku o tyči, Klučinová osmá v sedmiboji, finálové postupy štafet a další výsledky Čechů.

30. 6. 2012

Cechlová, Čapková, Kudlička a štafeta do finále

Sobotní dopolední blok přinesl českým barvám postupovou radost ve čtyřech disciplínách. Vícebojařka Klučinová je před poslední disciplínou šestá.

29. 6. 2012

Nechtěl jsem nic podcenit

Přečtěte si krátký rozhovor se zlatým medailistou z evropského šampionátu Pavlem Maslákem.

29. 6. 2012

Na překážkách jsem se našla

Přečtěte si rozhovor s Denisou Rosolovou, která vybojovala na evropském šampionátu stříbrnou medaili.

29. 6. 2012

Maslák šampionem Evropy, Rosolová vicemistryní

Smršť českých finále: Maslák zlatý, Rosolová stříbrná, Hejnová čtvrtá, Holuša pátý, Bergrová sedmá, Bába osmý.

29. 6. 2012

Nadějný rozjezd Klučinové a další české úspěchy

Po třech disciplínách sedmiboje patří české závodnici třetí příčka. Finálovou účast si zajistila kladivářka Králová, do dalšího kola postupují také překážkářka Škrobáková a na dvoustovce Šulc a Čechová.

28. 6. 2012

Ten pocit už mi nikdo nesebere

Přečtěte si rozhovor s mistrem Evropy Víťou Veselým, který vznikl těsně po jeho triumfu.

28. 6. 2012

Veselý to dokázal, je mistrem Evropy

Vítězslav Veselý získal první velkou medaili své kariéry a hned tu nejcennější. V Helsinkách se stal evropským šampionem v oštěpu. Desetibojaři Šebrle a Helcelet obsadili šestou, resp. osmou pozici.

28. 6. 2012

Ptáčníková a trio Rychlých holek ve finále

Dopolední blok druhého soutěžního dne přinesl postupovou radost trojici čtvrtkařek překážkářek Rosolová, Hejnová, Bergrová, do finále jde i tyčkařka Ptáčníková. Z vícebojařů se lépe vede Šebrlemu, který za určitých okolností může dokonce pomýšlet na bronz.

27. 6. 2012

Tři Češi do finále mistrovství Evropy

Ke koulaři Žalskému z dopoledního bloku se odpoledne přidali oštěpař Veselý a výškař Bába. Helcelet je v desetiboj průběžně pátý, Šebrle hned za ním. Do dalších bojů postoupila i čtvrtkařka Bartoničková.

27. 6. 2012

Češi vstoupili do ME správnou nohou

Česká výprava má za sebou velmi úspěšný vstup do evropského šampionátu v Helsinkách. Z osmnácti závodníků se jen dva neprobojovali do dalších kol.

26. 6. 2012

Veselý: rád bych do finále jedním hodem

Vítězslav Veselý vládne letošním tabulkám. Navíc v oštěpu, který je v pořadatelské zemi, stejně jako Veselého kouč Jan Železný, nesmírně populární. V jakém je před zítřejší kvalifikaci rozpoložení?

26. 6. 2012

Kolegyně i soupeřky: šance na medaili je obrovská

Denisa Rosolová a Zuzana Hejnová paří mezi největší favoritky závodu na 400 m př. Jejich „akcie“ ještě narostly odřeknutím účasti Bulharky Stambolovové.

25. 6. 2012

VIDEO: České ambice pro evropský šampionát

Většina z 43členné výpravy atletů na ME dnes nabrala kurz Helsinky. Sesbírali jsme pro vás ohlasy některých z nich a také pohled šéftrenéra Tomáše Dvořáka.

25. 6. 2012

Šebrle: rekordy jsou tu od toho, aby se překonávaly

Po jedenáct let byl v jeho držení světový rekord v desetiboji, o víkendu však musel přenechat vládu nad historií této disciplíny Američanu Eatonovi, který jeho maximum o 13 bodů překonal. Jak na to Roman Šebrle reagoval? (uvnitř VIDEO)