Aktuality

14. 7. 2012

Špotákovou v Londýně předčila Sayersová

Jediná česká zástupkyně při osmém diamantovém podniku skončila za domácí šampionkou, která však vylepšila národní rekord. Druhý den mítinku Aviva GP museli atleti bojovat s deštěm, což se podepsalo na výkonech. A že se tu včera ani dnes příliš nedařilo favoritům, potvrzuje třeba i první porážka v sezoně pro překážkářku Pearsonovou.

14. 7. 2012

Další rekordy v Barceloně

Mistrovství světa juniorů se překlopilo do druhé poloviny a přineslo dva nejlepší výkony historie akce. Světlým okamžikem české výpravy byl dnes osobní rekord A. Drahotové na patnáctistovce.

13. 7. 2012

Diamantový Londýn zatím poznamenaly skreče

Dva vyrovnané výkony roku, Gayovo prvenství, Lavillenieho prohra, odřeknutí některých hvězd. Toť hlavní události první části mítinku Diamantové ligy v britské metropoli.

13. 7. 2012

Bronzovou Schornou čeká frmol

Pavla Matyášová Schorná se těší z první individuální vrchařské medaile a chystá se na náročný program následujících týdnů.

12. 7. 2012

Rekord šampionátu na překážkách, Desenský v semifinále

Třetí den soutěží na mistrovství světa juniorů přinesl další vylepšení historických statistik, tentokrát na stodesítce. Ze třech českých atletů se nejvíce dařilo na dvoustovce Desenskému, který skončil 18.

12. 7. 2012

Nová ATLETIKA elektronicky už nyní

Zatímco papírová podoba Atletiky se teprve tiskne a její distribuce začne příští středu, elektronickou podobu časopisu si můžete prostřednictvím serveru publero.com zakoupit již nyní.

11. 7. 2012

Smlouva s fanoušky: symbolika i dobrá věc

Odkaz k hodnotám fair play připravil pro fanoušky generální partner Českého olympijského týmu Pilsner Urquell. Za každý podpis na Olympijské smlouvě věnuje jednu korunu do fondu Dany a Emila Zátopkových.

11. 7. 2012

Anežka Drahotová šestá na světě

O umístění v elitní osmičce pro českou juniorskou výpravu se díky novému národnímu rekordu postarala na chodecké desítce, její dvojče Eliška skončila po revizi výsledků čtrnáctá, na stejné příčce uzavřel dvoudenní soutěž desetibojař Sedlák.

11. 7. 2012

Isinbajevová otevřela sezonu vítězně výkonem 475 cm

Superstar ženské tyčky, Jelena Isinbajevová z Ruska, má za sebou první závodní start pod otevřeným nebem. Na mítinku v Sotteville-les-Rouen, který je součástí francouzského seriálu Pro Athle Tour, porazila všechny své soupeřky včetně Britky Bleasdaleové a Polky Rogowské.

10. 7. 2012

Junioři v Barceloně začali, Sedlák zatím 12.

První den má za sebou mistrovství světa atletů do 19 let, které hostí katalánská metropole. Představilo se v něm sedm českých reprezentantů.

9. 7. 2012

Do Londýna pojede 31 atletů

Takřka čtvrtinu 132členné výpravy pro olympijské hry tvoří zástupci královny sportů. Pod pět kruhů má podle definitivní nominace schválené ČOV namířeno 17 atletek a 14 atletů.

9. 7. 2012

Dorost a žactvo si rozdělovalo medaile ve vícebojích

Mistrovství republiky „všestrannosti“ má za sebou druhou část určenou mladším věkovým kategoriím. V Třinci se stali dorosteneckými šampiony Vytlačilová a Sýkora, v žactvu kralovali Zatloukalová, Pulíček (starší) a Kerbachová, Fojtík (mladší).

8. 7. 2012

Řady limitářů na OH se nerozšířily

Čas pro splnění limitu na olympijské hry do Londýna včera vypršel. Ve středu se podařilo překonat kritérium pro OH dálkařům Novotnému a Wagnerovi. Další atleti je již napodopit nestačili.

7. 7. 2012

Schorná a junioři bronzoví na ME do vrchu

Pavla Schorná Matyášová vybojovala v Turecku pro Česko první individuální vrchařskou medaili od roku 2007. Další cenný kov získal juniorský tým díky umístění Janů, Záveského a Havlíčka.

6. 7. 2012

Veselý v Paříži druhý

Na mítinku Diamantové ligy v Paříži se představil evropský šampion Vítězslav Veselý. Kvalitním hodem 83,93 metru a druhým místem si upevnil vedení v celkovém hodnocení.

6. 7. 2012

Rusové ukazují sílu

Národní šampionát Ruské federace, který hostí Čeboksary a kde se bojuje o olympijskou nominaci, není skoupý na vynikající výsledky. Jen včera padly čtyři nejlepší světové výkony roku.

5. 7. 2012

Ptáčníková a Veselý ve hře o atleta června

Hned dva čeští zástupci, kontinentální šampioni, byli vybráni do pravidelné ankety pořádané Evropskou atletikou. Mezi nominované se dostali vesměs právě ti, kteří byli korunováni v Helsinkách.

4. 7. 2012

Novotný a Wagner si řekli o OH

Dálkaři Štěpán Wagner a Roman Novotný splnili A limit pro olympijské hry do Londýna.

2. 7. 2012

Ptejte se Jiřiny Ptáčníkové

K pravidelnému měsíčnímu rozhovoru jsme přizvali čerstvou mistryni Evropy ve skoku o tyči. Triumfovala na univerziádě v Bělehradu 2009, titul v Helsinkách je však pro ni největším dosavadním úspěchem. Ptát se Ptáčníkové můžete i vy.