Aktuality

20. 8. 2012

Překážkářce Hejnové pogratuloval mílař Klánský

Bronzové medailistce z olympiády přišel dnes poblahopřát její oblíbený hrdina z „atletického“ seriálu, kterého ztvárnil herec Jan Čenský. Kromě toho si dnes svěřenkyně trenérky Blažkové veřejně řekla o to, že by jako „Rychlá holka“ měla dostat i nové rychlé auto.

20. 8. 2012

Vrchařskými šampiony Homoláč a Metelková

Z Dolní Moravy na Králický Sněžník v sobotu nejrychleji vyběhli z mužů Jiří Homoláč a mezi ženami Táňa Metelková a stali se tak letošními vrchařskými mistry republiky.

18. 8. 2012

Extraligový mítink ozdobil kladivář Melich

Velká Cena Nového Města nad Metují patří do okruhu mítinků, které tvoří tzv. 3. kolo nejvyšší soutěže družstev. Pomoci svým klubům dorazila řada reprezentantů včetně některých olympioniků. Nejvíce se blýskl Lukáš Melich.

17. 8. 2012

Veselý má zase blíže k diamantu

Oštěpař Vítězslav Veselý skončil druhý na mítinku Diamantové ligy ve Stockholmu a upevnil si vedení v průběžném hodnocení prestižního seriálu. Jiřina Ptáčníková byla mezi tyčkařkami pátá. Při stýplu žen viděli diváci díky Zaripovové nejlepší výkon této sezony.

17. 8. 2012

Trenérka Špotáková tentokrát dostala holínky

Sedmé setkání v jejím oblíbeném podniku „U Pinkasů“ značí, že Barbora Špotáková opět přivezla z vrcholné akce roku medaili, po čtyřech letech opět zlatou. Dvojnásobná olympijská šampionka za to obdržela nejen originální obuv, ale také džbánek od válečných veteránů či čestné občanství Sýkořic. Sezona pro ni ještě neskončila, ale kromě vlastního tréninku má první svěřenkyni, svou maminku.

16. 8. 2012

Zklamání i bolest jsou pryč. Ptáčníková zbrojí na diamanty

Mistryně Evropy ve skoku o tyči Jiřina Ptáčníková končila olympijský závod v Londýně v slzách, k čemuž vedle nenaplnění medailových snů přispěla bolest z odražené paty po pádu do šuplíku. Nyní už je ale zase v pořádku a ve Švédsku se chystá na Diamantovou ligu.

15. 8. 2012

Rychlý holky: sežraný dort a vůbec spousta zážitků

Olympiáda skončila a média jsou plná všelijakých hodnocení. Jak hry (a zejména jejich závěr) viděla skupina Martiny Blažkové, si můžete přečíst na jejich facebookovém profilu. Pro ty, kteří sociálním sítím neholdují, přinášíme text, který Rychlý holky po návratu z Londýna zveřejnily my. Nikterak neupravený, aby byl zážitek co nejautentičtější.

14. 8. 2012

Atleti jsou včetně medailistek doma

Na pražské letiště v Kbelích včera přiletěla z Londýna prakticky celá výprava atletů. Největší zájem médií poutali čtyři majitelé cenných kovů, mezi nimiž nechyběly ani Barbora Špotáková a Zuzana Hejnová.

14. 8. 2012

IAAF zřídí novou soutěž pro štafety

Rada mezinárodní asociace atletických federací se rozhodla na svém zasedání v Londýně zřídit soutěž s názvem „IAAF World Relays“, při které se vedle klasických tratí 4x100 a 4x400 m bude závodit i ve štafetách na 4x200, 4x800 a 4x1500 m.

13. 8. 2012

Ptejte se Zuzany Hejnové

Poprvé jsme si s elitní čtvrtkařkou překážkářkou povídali v Rozhovoru měsíce po čtvrtém místě v Barceloně, které tehdy bylo druhým nejlepším výsledkem výpravy. V Londýně byla „lepší“ také jen oštěpařka Špotáková, zásadní změnu však pro Zuzanu představuje bronz, který vystřídal nepopulární bramboru. Možnost ptát se máte i vy, čtenáři atletika.cz.

12. 8. 2012

Keňanům vyfoukl titul Uganďan Kiprotich

Maraton, výsostná disciplína Keňanů, se stala kořistí Uganďana Stephena Kiproticha. Jan Kreisinger doběhl stejně jako kolegyně Sekyrová 67.

11. 8. 2012

Veselý: Dnes nebyl můj den

Oštěpař Vítězslav Veselý nepotvrdil roli letošního lídra a nepřidal cenný kov ke zlatu z Helsinek, skončil stejně jako před rokem v Tegu čtvrtý. Nedařilo se mu, zabojoval, na medailový úspěch to těsně, ale přeci jen nestačilo. Jeho dojmy najdete v rozhovoru.

11. 8. 2012

Světový rekord na silnici i dráze, Veselý 4.

Oštěpař Vítězslav Veselý skončil čtvrtý, štafeta čtvrtkařek po diskvalifikaci Nigérie sedmá. Ještě než odstartovala královna sportů na olympijském stadioně, už však byl Londýn svědkem světového rekordu chodkyně Lašmanovové. O druhý zápis do historie se pak postarala na závěr programu na olympijském stadionu jamajská štafeta 4x100 metrů, v níž nechyběl nejúspěšnější atlet her, Usain Bolt. Třetí zlatou dnes získala také Allyson Felixová, vytrvalecký double dokonal Mo Farah.

10. 8. 2012

Sprinterky USA přepsaly historii na 4x100 m

Atletika na olympiádě spěje ke svému finále, páteční večerní program ozdobil světový rekord a další dva olympijské. Českým zástupcům se dařilo, Jan Kudlička skončil osmý v tyčce a účast ve finále čtvrtkařských štafet vybojoval kvartet "Rychlých holek".

10. 8. 2012

Legenda? Tak si nepřipadám

V oštěpu už je prý její jméno zapsané, ale na legendu je ještě moc mladá, říkala dnes v Českém domě v Londýně čerstvě dvojnásobná olympijská vítězka.

10. 8. 2012

Špotáková: V Londýně a mávají vám jen Češi

Jako první oštěpařka v historii olympiád obhájila zlato Barbora Špotáková. Byl to dnes v Londýně zcela jiný závod než před čtyřmi lety v Pekingu. Třeba tím, že si mohla oslavu titulu užít přímo na stadionu se spoustou českých fanoušků.

9. 8. 2012

Fantazie! Špotáková to dokázala

Oštěpařka Barbora Špotáková úspěšně obhájila olympijské zlato z Pekingu. Dnešní večer v Londýně svým senzačním světovým rekordem ozdobil půlkař David Rudisha. Usain Bolt se stal jediným sprinterem, který obhájil olympijské zlato na 100 i 200 metrů.

9. 8. 2012

Marešová do dalších bojů nezasáhne

V Londýně byl na programu relativně poklidnější první blok, v němž hráli prim desetibojaři. Svou kvalifikaci si odbyly výškařky, v ní bohužel skončila Oldřiška Marešová.

9. 8. 2012

Hejnová: Díky, že jsem prohrála v Helsinkách

"Konečně!" radostně vykřikla svěřenkyně Martiny Blažkové v mixzóně, stále ještě zahalená do národní vlajky, se kterou slavila na stadionu vítězné kolečko. Jaké byly její první dojmy? Co jí pomohlo ze dna v Helsinkách na vrchol v Londýně? Čtěte v následujcím rozhovoru.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí