Aktuality

31. 8. 2012

Přijďte fandit do Edenu

Domácí šampionát dvaadvacítek hostí pražský Eden, v neděli se v Berlíně představí Barbora Špotáková a v italském Ponte di Legno se koná mistrovství světa v běhu do vrchu.

30. 8. 2012

Veselý vyhrál Diamantovou ligu, Kudlička má bod

Čtvrté místo za výkon 80.54 nakonec v deštivém a chladném Curychu stačilo Vítězslavu Veselému, aby stejně jako mezi ženami Barbora Špotáková ovládl celkové hodnocení prestižního seriálu. Mezi tyčkaři se Jan Kudlička blýskl třetím místem.

30. 8. 2012

Weltklasse i s Veselým, Kudličkou a českou omladinou

První z finálových mítinků Diamantové ligy otevřel včera koulařský prolog, který potvrdil triumf Hoffy a Adamsové. Večer jde do boje o diamantovou odměnu oštěpař Veselý, v tyči se představí Kudlička, další šestice Čechů bude závodit v disciplínách pro kategorii do 22 let.

28. 8. 2012

Melich má jinou hlavu a daří se mu

Lukáš Melich zažívá vydařenou sezonu, kterou kalí jen nezdar na ME v Helsinkách. Na olympiádě to však už byl zcela jiný příběh, jeho 6. místo je z pohledu českých kladivářů historický úspěch. „Rozdíl byl v hlavě,“ říká.

26. 8. 2012

Veselý a Kudlička v Dubnici zvítězili, Melich druhý

Čeští reprezentanti byli řádně vidět na nejlepším slovenském mítinku Atletický most v Dubnici nad Váhom.

26. 8. 2012

Vítězi extraligy Dukla a USK

Mítink v Pardubicích byl posledním závodem, ve kterém mohly tuzemské kluby získat prostřednictvím výkonů svých atletů body do hodnocení nejvyšší soutěže družstev. Sedm nejlepších v obou kategoriích se za 14 dní v Táboře utká o republikový titul.

26. 8. 2012

Špotáková podruhé v kariéře vítězkou Diamantové ligy

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála výkonem 66.08 m mítink v Birminghamu a před finále Diamantové ligy už má v celkovém hodnocení takový náskok, že nemůže být svými soupeřkami předstižena. Dařilo se i dalším Češkám - tyčkařka Jiřina Ptáčníková obsadila třetí příčku stejně jako na 400 m př. Zuzana Hejnová skončila druhá. Denisa Rosolová byla pátá.

24. 8. 2012

Plzeňská tyčka: Aktivním sportem proti drogám

Na úterý 11. září se chystá v západočeské metropoli třetí ročník mezinárodního exhibičního mítinku ve skoku o tyči. Na plzeňské Náměstí republiky před katedrálu sv. Bartoloměje by organizační výbor rád přilákal ještě vyšší počet zahraničních závodníků mezi muži a ženami.

24. 8. 2012

Ennisová v „olympijském komiksu“

Sedmibojařské šampionce a jedné z britských hrdinek nedávno skončených her v Londýně se dostalo zvěčnění v „obrázkovém“ časopise, kde měří síly s postavičkou Dennis the Menace (česky ve filmu Dennis - postrach okolí) v neobvyklém sedmiboji.

23. 8. 2012

Špotáková opět pobila soupeřky, zářil Blake

V oštěpu se v Lausanne kromě olympijské šampionky představila také Klimešová, skončila devátá. Lépe se vedlo bronzové z Londýna Hejnové, na 400 m překážek doběhla čtvrtá, i jejímu kolegovi Maslákovi, jenž byl na hladké čtvrtce pátý. Diamantový mítink ozdobil časem 9.69 na stovce Jamajčan Blake a také trojice výškařů.

23. 8. 2012

Kateřina Janků: Budoucí hvězda StarDance?

Někdejší přední česká tyčkařka kývla na nabídku České televize, aby se zúčastnila páté řady oblíbené taneční šou. „Zatím mě to moc baví,“ říká se zkušeností dvoutýdenního tréninku.

22. 8. 2012

Srpnové Atletické listy

Vyšlo letošní osmé číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

22. 8. 2012

Skvělá atletika při Velké ceně Tábora

Přes horké počasí se při pátém dílu extraligového okruhu představila řada domácích i zahraničních reprezentantů ve velmi dobrém světle. Táborští zorganizovali kvalitně nejen samotné závody, ale divákům nabídli i něco navíc, třeba leteckou akrobacii v podání mistra v tomto oboru, Martina Šonky.

21. 8. 2012

Výnos z úspěšné olympijské kolekce půjde i na sport

Po slavnostním zahájení olympijských her v Londýně byli čeští sportovci v popředí mediálního zájmu díky svému oblečení. Po úspěchu ve Vancouveru Alpine Pro opět připravilo olympijskou kolekci, která zaujala svět. Bodovala také doma, a tak se může znovu radovat i český sport, část z výdělku totiž půjde zpět na jeho podporu.

21. 8. 2012

Melich třetí a další výsledky z Budapešti a Lince

V pondělí se v Evropě konaly dva kvalitně obsazené mítinky. Zde je souhrn toho nejpozoruhodnějšího, co se na Memoriálu Ištvána Gyualie a při Gugl Games urodilo.

20. 8. 2012

Překážkářce Hejnové pogratuloval mílař Klánský

Bronzové medailistce z olympiády přišel dnes poblahopřát její oblíbený hrdina z „atletického“ seriálu, kterého ztvárnil herec Jan Čenský. Kromě toho si dnes svěřenkyně trenérky Blažkové veřejně řekla o to, že by jako „Rychlá holka“ měla dostat i nové rychlé auto.

20. 8. 2012

Vrchařskými šampiony Homoláč a Metelková

Z Dolní Moravy na Králický Sněžník v sobotu nejrychleji vyběhli z mužů Jiří Homoláč a mezi ženami Táňa Metelková a stali se tak letošními vrchařskými mistry republiky.

18. 8. 2012

Extraligový mítink ozdobil kladivář Melich

Velká Cena Nového Města nad Metují patří do okruhu mítinků, které tvoří tzv. 3. kolo nejvyšší soutěže družstev. Pomoci svým klubům dorazila řada reprezentantů včetně některých olympioniků. Nejvíce se blýskl Lukáš Melich.

17. 8. 2012

Veselý má zase blíže k diamantu

Oštěpař Vítězslav Veselý skončil druhý na mítinku Diamantové ligy ve Stockholmu a upevnil si vedení v průběžném hodnocení prestižního seriálu. Jiřina Ptáčníková byla mezi tyčkařkami pátá. Při stýplu žen viděli diváci díky Zaripovové nejlepší výkon této sezony.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí