Aktuality

16. 9. 2012

Špotáková překonala nejlepší světový výkon v oštěpu v rámci sedmiboje i svůj osobák

Oba cíle, s kterými se vydala do francouzského Talence splnila. Hodnota Špotákové osobního rekordu v sedmiboji je nyní 5 880 bodů, zároveň překonala i nejlepší světový výkon v oštěpu v rámci sedmiboje. Adam Sebastian Helcelet obsadil v desetiboji třetí příčku v novém osobním rekordu 8064 b.

15. 9. 2012

České „dvaadvacítky“ zcela ovládly mezistátko

Na domácí půdě v Hodoníně nedaly reprezentační výběry do 22 let šanci hostům ze Slovinska, ba ani Maďarska. Proti předpokladům nakonec ženy zvítězily ještě s něco vyšším náskokem než jejich mužští kolegové.

15. 9. 2012

Důstojný první den Špotákové v Talence, Helcelet zatím 3.

Na vícebojařském mítinku ve francouzském Talence bojují dva čeští zástupci. V sedmiboji po deseti letech startuje oštěpařka Barbora Špotáková, v desetiboji máme zastoupení v Adamu Sebastianu Helceletovi.

14. 9. 2012

Číňané dominovali chodeckému finále

Na domácí půdě v severní provincii Vnitřní Mongolsko povolili hostům ze zahraničí jedinou medailovou pozici. Největší podíl na 200tisícové odměně za vítězství v seriálu získali mezi muži Wang Čen a ženami Liou Chung.

14. 9. 2012

Špotákové sedmiboj a další taháky víkendu

Nadcházející dny nabízejí rozmanitý seznam atletických závodů, mezi kterými nechybí věhlasný víceboj v Talence se Špotákovou a Helceletem v poli, mezistátko dvaadvacítek, juniorské PMEZ a ústecký díl běžeckého seriálu RunCzech.com.

13. 9. 2012

Ptáčníková: kvalitní závodní tečka a chystání vdavek

Jiřina Ptáčníková v úterý ukončila sezonu vydařeným výkonem na Plzeňské tyčce, když zaplněné náměstí svého rodného města potěšila úspěšným zdoláním 462 cm. Nyní už se plně věnuje přípravám nadcházející svatby s překážkářským rekordmanem Petrem Svobodou.

12. 9. 2012

Šampionka Dimitriadu: soustředila jsem jen na běh

V neděli se v polských Katovicích stala mistryní světa (a zároveň i Evropy) v běhu na 24 hod. Za den zvládla Michaela Dimitriadu zdolat přes 244 km, což je na této trati druhý nejlepší ženský výkon všech dob.

12. 9. 2012

Špotáková, Veselý, Maslák v nominaci na evropského atleta

Vydařená sezona české reprezentace se projevila ve zveřejněných kandidaturách ankety Evropské atletiky. V hlavních kategoriích se objevují jména oštěpařského dua Špotáková-Veselý, šanci mezi vycházejícími hvězdami starého kontinentu dostává sprinter Maslák.

11. 9. 2012

V Chomutově se otvíral nový stadion

Nový atletický stadion na Zadních Vinohradech se včera slavnostně otevíral za účasti atletických hvězd Barbory Špotákové a Zuzany Hejnové. Akce Atletiky pro děti, které se při této příležitosti konala, přilákala na nový stadion přes tisícovku dětí. Tříletá spolupráce projektu Atletiky pro děti s Ústeckým krajem je více než úspěšná.

10. 9. 2012

Rekordman Merritt: konec jedné frustrace

Sedmkrát byl rekordu na dosah jedné desetiny vteřiny a méně, blíže než na pět setin se však ne a ne přiblížit. Vše prolomil až páteční závěr Diamantové ligy v Bruselu, kde americký překážkář nadchl perfektním výkonem, na jehož konci byl čas 12.80!

9. 9. 2012

Noční Praze vládli Kiplagat a Bekeleová

Po třech druhých místech z letošních půlmaratonů seriálu RunCzech.com se mladý keňský běžec Henry Kiplagat dočkal i vítězství. Při Mattoni Grand Prix Praha utekl v Metro Běhu na 10 km všem pronásledovatelům včetně světového rekordmana v maratonu Patricka Makaua a cílovou pásku protnul ve velice kvalitním čase 27:51. Adidas Běh na 5 km pro ženy vyhrála Tadelech Bekeleová z Etiopie za 15:48.

8. 9. 2012

Mistry republiky družstev muži Dukly a ženy USK

Domácí šampionát družstev ovládli muži Dukly Praha a ženy USK Praha. Hvězdou šampionátu se stal Pavel Maslák, který překonal český rekord v běhu na 200 metrů. Padl také český rekord v dorostenecké kategorii na stovce zásluhou Marka Bakalára (10.51).

8. 9. 2012

Maslák překonal český rekord na dvoustovce

Na mistrovství republiky družstev v Táboře se Pavlu Maslákovi podařilo posunout český rekord na 200 metrů na 20.59.

7. 9. 2012

Brusel obral Ostravu o světový rekord, Špotáková vyhrála

Už ne Kubánec Robles, ale Američan Merritt je světovým rekordmanem na 110 m př. V Bruselu zaběhl fantastický čas 12.80. Hejnová stvrdila třetím místem v závodě stejné umístění v celkovém pořadí Diamantové ligy, jistá vítězka Špotáková opět smázla soupeřky.

7. 9. 2012

Ptejte se Lucie Škrobákové

Do naší pravidelné rubriky Rozhovor měsíce tentokrát přijala pozvání devátá překážkářka mistrovství Evropy a jedenáctá z olympijských her.

6. 9. 2012

Maratonský rekordman Makau otestuje v noční Praze rychlost

Patnácté výročí velkého městského běhu Mattoni Grand Prix Praha přijela oslavit jedna z největších hvězd v historii. Patrick Makau, světový rekordman v maratonu, poběží v sobotu večer Metro běh na 10 km okolo Staroměstského náměstí mezi šesti tisícovkami běžců z 56 zemí.

6. 9. 2012

Dukla a USK jedou obhajovat tituly

V sobotu se v Táboře sejde atletická špička. Sedm nejlepších družstev letošní Česká spořitelna extraligy v obou kategoriích se utká o republikový titul.

5. 9. 2012

Špotáková má nabito: zaštítí Corny a zkusí sedmiboj

Dvojnásobná olympijská vítězka je od svého triumfu v jednom kole a její diář se neprázdní ani s výhledem na následující týdny. Jen namátkou: potvrzení prvenství v Diamantové lize, křest tygrů, otevření stadionu, sedmiboj v Talence a motivování středoškoláků při Corny poháru.

5. 9. 2012

Veselý a Škrobáková vyhráli v Roveretu, Rosolová druhá v Záhřebu

Čeští atleti byli řádně vidět na mítincích v Itálii a Chorvatsku.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí