Aktuality

2. 10. 2012

Známe budoucí bojiště o tituly

Předsednictvo ČAS rozhodlo o pořadatelích republikových šampionátů na následující období. Zde je jejich přehled.

1. 10. 2012

Keňané v Berlíně útočili, rekord však odolal

Ještě tři kilometry před cílem byl G. Mutai světovému rekordu v maratonu na dosah sedmi vteřin, pak však měl co dělat, aby urval vítězství před debutantem Kimmettem. Dělila je jen vteřina.

30. 9. 2012

Preibischová sesadila Sekyrovou, Kocourek obhájil

Mistrovství České republiky na silnici se uskutečnilo na tradiční trati z okraje Prahy na Žižkov. Třetí titul v řadě vybojoval Milan Kocourek, menší revoluci proti dosavadním vládkyním „Běchovic“ vedla Monika Preibischová.

29. 9. 2012

Mládežníci bojovali o tituly i při mezistátku

Prodloužený víkend nabízí stále ještě vcelku bohaté atletické menu. Včera se rozdělovaly mistrovské medaile dorosteneckým družstvům v Jablonci a juniorským v Praze na Slavii. Žákovská reprezentace pak dnes měřila síly s vrstevníky v chorvatské Rijece a v pětičlenném utkání byl nad její síly pouze maďarský výběr.

27. 9. 2012

V Barceloně se chystá mimořádná výstava

Ke stoletému výročí IAAF bude v katalánské metropoli zpřístupněna exhibice mapující nejen moderní atletické dějiny, ale sahající až do doby před Kristem. Výstava bude otevřena od 13. října do 25. listopadu.

27. 9. 2012

Při Běchovicích čeká obhajoba Sekyrovou a Kocourka

V minulých dvou ročnících silničního MČR se oba stali šampiony, v neděli 30. září se na tradiční trati z Běchovic pokusí přidat třetí korunku v řadě. Slavný závod se uskuteční po 116. a podle předběžných přihlášek by na trať mělo vyrazit na šestnáct stovek běžců všech kategorií.

25. 9. 2012

Středoškolský Corny pohár je v plném proudu

Po okresních kolech v minulém týdnu vrcholí v těchto dnech SŠAP na krajské úrovni. Podporu týmové soutěži v nich vyjádřili reprezentanti Ptáčníková, Svoboda či Maslák, na celostátním finále v Břeclavi pochopitelně nemůže chybět patronka Špotáková.

24. 9. 2012

Na Páté avenue kralovali Centrowitz a Martinezová

Jednou z velkých ulic New Yorku se o víkendu proháněli skvělí běžci. Zdejší prestižní míli opanovali medailista z MS v Tegu a účastnice HMS v Istanbulu.

24. 9. 2012

Svobodovi si řekli ano na Šumavě

Sportovní svatba roku? Atletická zcela určitě. Na šumavské louce na Zadově se o víkendu brali dva úspěšní reprezentanti. Skokanka o tyči Jiřina Ptáčníková, letos mistryně Evropy a šestá žena z olympiády, a sprinter Petr Svoboda, halový evropský šampion na 60 metrů překážek z loňského roku v Paříži.

23. 9. 2012

RunCzech.com hlásí rozšíření do Karlových Varů

Vydařený premiérový ročník běžeckého seriálu jen podpořil snahu o další expanzi, tentokrát na severozápad Čech. Celkem 48 závodů ve 14 městech se zúčastnilo 63043 běžců ze 106 zemí, mezi nimi i světové hvězdy v čele s maratonským světovým rekordmanem Patrickem Makauem.

22. 9. 2012

Kladenské Sletiště nabídlo všehochuť atletické zábavy

Na kladenském atletickém stadionu vyvrcholil již třetí ročník projektu Atletika pro děti. Letos více než 700 dětí přišli podpořit i medailisté z olympiády - Bára Špotáková, Mirka Knapková, Vavřinec Hradílek a David Svoboda. Nechyběli ani Roman Šebrle a Vítězslav Veselý.

22. 9. 2012

Kupkovci se rozrostli o Proroka a V.Šulce

Tréninková skupina Dalibora Kupky dále nabírá na síle. Čerstvě ji rozšířili čtvrtkař překážkář Josef Prorok a hladký sprinter Vojtěch Šulc.

20. 9. 2012

Zářijové Atletické listy

Vyšlo letošní deváté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

19. 9. 2012

Atletika pro děti se třemi zlatými medailisty

Třetí rok úspěšného fungování Atletiky pro děti oslaví v Kladně tři zlaté olympijské medaile. Děti v jejich snažení přijde podpořit na finále letošního seriálu v pátek na Sletiště oštěpařka Barbora Špotáková, skifařka Mirka Knapková a moderní pětibojař David Svoboda. A v doprovodném programu další extrémní výzvu přijal stříbrný vodní slalomář z Londýna Vavřinec Hradilek, který si vyzkouší jednodenní atletický desetiboj.

18. 9. 2012

Paní Dana slaví 90

Při příležitosti udílení ocenění úspěšným armádním sportovcům se konala také oslava významného jubilea jedné z legend českého sportu. Olympijská šampionka v hodu oštěpem Dana Zátopková se narodila 19. září 1922.

18. 9. 2012

Vyšla nejen olympijská ATLETIKA

Třetí letošní vydání specializovaného atletického čtvrtletníku si lze již nyní pořídit v elektronické podobě, distribuce tištěných výtisků začíná ve středu.Co v čísle najdete?

17. 9. 2012

V Göteborgu vše pod jednou střechou

O evropské halové tituly se bude bojovat začátkem března, tedy již za méně než půlrok. Švédští předchůdci Prahy v pořádání HME uspěli mj. s konceptem „All Under One Roof“, kdy se snaží vše – nejen samotné soutěže – dostat do jediného komplexu.

16. 9. 2012

Kiplagat králem Ústí i RunCzech.com

Keňan ovládl první ročníku běžeckého seriálu RunCzech.com. Po vítězství ve Volkswagen Ústeckém 1/2Maratonu 2012 má skvělou bilanci: pět startů (ze šesti možných), dvě výhry (kromě Ústí i minulý víkend na Mattoni Grand Prix Praha), tři druhá místa. Jen útok na rekord závodu mu tentokrát nevyšel, běžel 1:01:26. Mezi ženami byla nejlepší Mogesová z Etiopie za 1:11:51.

16. 9. 2012

Špotáková překonala nejlepší světový výkon v oštěpu v rámci sedmiboje i svůj osobák

Oba cíle, s kterými se vydala do francouzského Talence splnila. Hodnota Špotákové osobního rekordu v sedmiboji je nyní 5 880 bodů, zároveň překonala i nejlepší světový výkon v oštěpu v rámci sedmiboje. Adam Sebastian Helcelet obsadil v desetiboji třetí příčku v novém osobním rekordu 8064 b.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí