Aktuality

6. 9. 2012

Maratonský rekordman Makau otestuje v noční Praze rychlost

Patnácté výročí velkého městského běhu Mattoni Grand Prix Praha přijela oslavit jedna z největších hvězd v historii. Patrick Makau, světový rekordman v maratonu, poběží v sobotu večer Metro běh na 10 km okolo Staroměstského náměstí mezi šesti tisícovkami běžců z 56 zemí.

6. 9. 2012

Dukla a USK jedou obhajovat tituly

V sobotu se v Táboře sejde atletická špička. Sedm nejlepších družstev letošní Česká spořitelna extraligy v obou kategoriích se utká o republikový titul.

5. 9. 2012

Špotáková má nabito: zaštítí Corny a zkusí sedmiboj

Dvojnásobná olympijská vítězka je od svého triumfu v jednom kole a její diář se neprázdní ani s výhledem na následující týdny. Jen namátkou: potvrzení prvenství v Diamantové lize, křest tygrů, otevření stadionu, sedmiboj v Talence a motivování středoškoláků při Corny poháru.

5. 9. 2012

Veselý a Škrobáková vyhráli v Roveretu, Rosolová druhá v Záhřebu

Čeští atleti byli řádně vidět na mítincích v Itálii a Chorvatsku.

2. 9. 2012

Vrchaři na MS nejlépe pátí

Česká výprava na MS v běhu do vrchu tentokrát na stupních vítězů svého zástupce neměla. Nejlepším výsledkem jsou pátá místa juniorských družstev, individuálně se nejvíce dařilo Anežce Drahotové.

2. 9. 2012

Špotáková druhá v Berlíně

Dvojnásobnou olympijskou šampionku porazila na tradičním ISTAFu Jihoafričanka Viljoenová. Kudlička byl mezi tyčkaři čtvrtý.

2. 9. 2012

Zlatou Maslákovu misi uťal předčasný start

V pražském Edenu skončilo mistrovství republiky do 22 let. Druhý den soutěží k vidění byla řada kvalitních výkonů včetně rekordů. Největší hvězda šampionátu, Pavel Maslák, získal čtyři tituly, o ten pátý nemohl bojovat kvůli diskvalifikaci.

1. 9. 2012

Mladí Češi v blízkosti hvězd

Slovem i obrazem o působení šestice českých závodníků do 22 let na mítinku Weltklasse v Curychu.

1. 9. 2012

Dvaadvacítky zdobí Maslákův sprinterský víceboj

Mistr Evropy v běhu na 400 m Pavel Maslák je největší hvězdou probíhajícího MČR do 22 let. A své role se zhostil opravdu řádně, když startuje hned na čtyřech sprinterských tratích. Stovku už vyhrál v rekordu mistrovství, úspěšný byl i se štafetou Dukly.

31. 8. 2012

Přijďte fandit do Edenu

Domácí šampionát dvaadvacítek hostí pražský Eden, v neděli se v Berlíně představí Barbora Špotáková a v italském Ponte di Legno se koná mistrovství světa v běhu do vrchu.

30. 8. 2012

Veselý vyhrál Diamantovou ligu, Kudlička má bod

Čtvrté místo za výkon 80.54 nakonec v deštivém a chladném Curychu stačilo Vítězslavu Veselému, aby stejně jako mezi ženami Barbora Špotáková ovládl celkové hodnocení prestižního seriálu. Mezi tyčkaři se Jan Kudlička blýskl třetím místem.

30. 8. 2012

Weltklasse i s Veselým, Kudličkou a českou omladinou

První z finálových mítinků Diamantové ligy otevřel včera koulařský prolog, který potvrdil triumf Hoffy a Adamsové. Večer jde do boje o diamantovou odměnu oštěpař Veselý, v tyči se představí Kudlička, další šestice Čechů bude závodit v disciplínách pro kategorii do 22 let.

28. 8. 2012

Melich má jinou hlavu a daří se mu

Lukáš Melich zažívá vydařenou sezonu, kterou kalí jen nezdar na ME v Helsinkách. Na olympiádě to však už byl zcela jiný příběh, jeho 6. místo je z pohledu českých kladivářů historický úspěch. „Rozdíl byl v hlavě,“ říká.

26. 8. 2012

Veselý a Kudlička v Dubnici zvítězili, Melich druhý

Čeští reprezentanti byli řádně vidět na nejlepším slovenském mítinku Atletický most v Dubnici nad Váhom.

26. 8. 2012

Vítězi extraligy Dukla a USK

Mítink v Pardubicích byl posledním závodem, ve kterém mohly tuzemské kluby získat prostřednictvím výkonů svých atletů body do hodnocení nejvyšší soutěže družstev. Sedm nejlepších v obou kategoriích se za 14 dní v Táboře utká o republikový titul.

26. 8. 2012

Špotáková podruhé v kariéře vítězkou Diamantové ligy

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála výkonem 66.08 m mítink v Birminghamu a před finále Diamantové ligy už má v celkovém hodnocení takový náskok, že nemůže být svými soupeřkami předstižena. Dařilo se i dalším Češkám - tyčkařka Jiřina Ptáčníková obsadila třetí příčku stejně jako na 400 m př. Zuzana Hejnová skončila druhá. Denisa Rosolová byla pátá.

24. 8. 2012

Plzeňská tyčka: Aktivním sportem proti drogám

Na úterý 11. září se chystá v západočeské metropoli třetí ročník mezinárodního exhibičního mítinku ve skoku o tyči. Na plzeňské Náměstí republiky před katedrálu sv. Bartoloměje by organizační výbor rád přilákal ještě vyšší počet zahraničních závodníků mezi muži a ženami.

24. 8. 2012

Ennisová v „olympijském komiksu“

Sedmibojařské šampionce a jedné z britských hrdinek nedávno skončených her v Londýně se dostalo zvěčnění v „obrázkovém“ časopise, kde měří síly s postavičkou Dennis the Menace (česky ve filmu Dennis - postrach okolí) v neobvyklém sedmiboji.

23. 8. 2012

Špotáková opět pobila soupeřky, zářil Blake

V oštěpu se v Lausanne kromě olympijské šampionky představila také Klimešová, skončila devátá. Lépe se vedlo bronzové z Londýna Hejnové, na 400 m překážek doběhla čtvrtá, i jejímu kolegovi Maslákovi, jenž byl na hladké čtvrtce pátý. Diamantový mítink ozdobil časem 9.69 na stovce Jamajčan Blake a také trojice výškařů.