Aktuality

1. 11. 2012

IAAF proměnila svůj web

Světová atletická asociace spustila své inovované internetové stránky. Nejde jen o pouhý redesign webu, i když ten vypadá na první pohled úplně jinak. Dalším jasně viditelným posunem je i osamostatnění výsledkové rubriky či zvýraznění odkazů na sociální sítě.

1. 11. 2012

Saudkovým kalendářem slaví Dukla 65 let

Především jako příspěvek k půlkulatým „narozeninám“ armádního sportu v příštím roce je pojaté dílo, k němuž fotografie už popáté nasnímal Jan Saudek. Kalendáři proto dominují legendy minulosti, ovšem nechybí ani ty nejzářivější hvězdy Dukly současnosti.

31. 10. 2012

Špotáková podruhé armádní sportovkyní roku

Atleti jsou v letošní výroční anketě Dukly pořádně vidět, tvoří polovinu elitní desítky. Vedle oštěpařky Špotákové, která zopakovala prvenství z roku 2008, se mezi nejlepší vešli její tréninkový kolega Veselý, kladivář Melich, sprinter Maslák a půlkař Holuša. Trenérem roku se navíc stal kouč oštěpařů Železný.

30. 10. 2012

Rekordní počet hlasujících rozhodl o desítce Atleta roku

Do výroční ankety ČAS se zapojilo celkem 152 trenérů, funkcionářů a zástupců médií, nejvíce od roku 1998. „Atlet roku 2012“ a doprovodné kategorie budou vyhlášeny při slavnostním galavečeru v přímém přenosu ČT, v tuto chvíli zveřejňujeme desítku jmen v abecedním pořádku a pořadí od 11. místa.

29. 10. 2012

Rychlá holka ve světě rychlých kol

Denisa Rosolová si spolu s olympijskými vítězi Jaroslavem Kulhavým a Davidem Svobodou vyzkoušela svižnou jízdu po závodním Masarykově okruhu v Brně. Nezastavila ji ani nepřízeň počasí.

28. 10. 2012

Prezident vyznamenal Špotákovou medailí za zásluhy

Světová rekordmanka v hodu oštěpem, jež letos obhájila olympijský titul, je mezi dvěma desítkami oceněných státním vyznamenáním, které prezident republiky uděluje u příležitosti vzniku republiky.

27. 10. 2012

Dobryňská znovunalézá ztracenou motivaci

Začátkem roku vyhrála halový šampionát v Istanbulu ve světovém rekordu. O několik měsíců později ukrajinská vícebojařka nezvládla obhajobu olympijského titulu a aktuálně se objevila mezi sportovci v rámci programu zaměřeného na „posportovní“ kariéru. Konec Dobryňské na stadionu to prý ale neznamená.

26. 10. 2012

Lolo Jonesová zkouší uspět v bobech

Jedna z předních překážkářek světa se rozhodla oživit svou sportovní kariéru a bude závodit v jízdě na bobech. Ve čtvrtek ji spolu s další atletkou Madisonovou přijali do americké reprezentace bobistů a skeletonistů.

25. 10. 2012

Rekonvalescent Mazáč: měsíc v posteli byl děsný

Elitní český překážkář Martin Mazáč, kterého o letošní sezonu připravila pohmožděná slezina a s ní spojený dvouměsíční výpadek z tréninku, je již v plné přípravě a hlásí: snad jsem zpět na úrovni před zraněním.

23. 10. 2012

Špotáková evropskou atletkou září

Další korunku přidala česká oštěpařská šampionka: v každoměsíční anketě evropské asociace uspěla díky hodu při diamantovém finále v Bruselu, v mužské části zvolili hlasující německého tyčkaře Otta.

22. 10. 2012

Slovenský svaz má nového předsedu

Po čtrnácti letech střídá Márii Mračnovou u kormidla slovenské atletiky bývalý chodecký reprezentant Peter Korčok.

19. 10. 2012

Říjnové Atletické listy

Vyšlo letošní desáté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

18. 10. 2012

Čapková: holt už jsem mílařka

Po sezoně, v níž si na patnáctistovce zaběhla osobní rekord, skončila sedmá na mistrovství Evropy a startovala na olympiádě, tuší pilná studentka, učitelka a středotraťařka v jedné osobě, že dříve nepříliš milovaná trať už zůstane jejím osudem.

17. 10. 2012

Český nápad se dočkal evropského ocenění

Běh s holemi jako tréninkový prostředek, který dokáže výrazně snížit zatížení pohybového aparátu a současně navýšit intenzitu tréninku, upoutal odbornou komisi Evropské atletiky natolik, že mu v rámci otevřené kategorie udělila Cenu za inovativní přístup.

15. 10. 2012

Anežka Drahotová zašla velerychlou desítku

Talentovaná vytrvalkyně vyhrála ženskou chodeckou desítku v Chiassu na švýcarsko-italském pomezí a výkonem 44:31 se, ač věkem ještě dorostenka, zařadila na třetí místo letošních světových tabulek juniorské kategorie.Mezi dorostenkami je v žebříčku All-athletics první.

14. 10. 2012

Pavel Maslák převzal cenu pro nejlepší mladou atletickou naději

Jednadvacetiletý český sprinter si v sobotu užíval prestižní vyhlašování cen Evropské atletiky v Corinthia Hotelu St. George´s Bay ve městě St. Julians na Maltě. Svěřenec Dalibora Kupky ovládl jednu z vyhlašovaných kategorií, stal se evropskou vycházející hvězdou roku 2012.

13. 10. 2012

S veslařkou Knapkovou o běhání

Olympijská vítězka ve veslování, Miroslava Knapková, se chystá v neděli při závěrečném dílu běžeckého seriálu Salomon Trail Running Cup osvěžit si svůj trénink osmikilometrovým závodem na golfovém hřišti. Zároveň si tak osvěží atletickou minulost.

12. 10. 2012

Harmonogram mezistátek je dojednán

Na kalendářní konferenci Evropské atletiky na Maltě dojednali zástupci Českého atletického svazu termíny mezistátních utkání pro příští rok.

10. 10. 2012

Vojtík pověsil sprinterské tretry na hřebík

Jeden z nejlepších českých sprinterů a donedávna národní rekordman v běhu na 200 m Jiří Vojtík se rozhodl ukončit sportovní kariéru.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí