Aktuality

8. 10. 2012

Špotáková v nominaci na Světového atleta roku

Česká oštěpařka je na desetičlenné kandidátce, z níž vzejde nejlepší světová atletka letošního roku. Ta bude spolu s vítězem mužské kategorie vyhlášena v rámci slavnostního gala 24. listopadu v Barceloně.

8. 10. 2012

Tituly ve starších žácích pro Slavii a Olomouc

V sobotu se uskutečnilo mistrovství republiky starších žáků družstev. Závody v Olomouci poznamenal silný vítr, i tak však bylo k vidění několik kvalitních výkonů.

8. 10. 2012

Bolt ukázal své fotbalové schopnosti

VIDEO: O tom, že má největší atletická hvězda v oblibě fotbal a že by ho lákalo vyzkoušet si ho profesionálně, se všeobecně ví. V rámci své dovolené v Austrálii poměřil své síly s dorostenci FC Melbourne Heart. Jak mu to šlo? Podívejte se.

7. 10. 2012

Chicago pro Etiopii, v Košicích vládla Keňa

Na obou slavných maratonech padly traťové rekordy. V Chicagu zásluhou Etiopana Tsegaye Kebedeho (2:04:38), na Mezinárodném maratonu mieru se o to postaral Keňan Lawrence Kimaiyo(2:07:01).

6. 10. 2012

Tadese popáté mistrem světa v půlmaratonu

Eritrejec Zersenay Tadese potvrdil svoji reputaci nejlepšího půlmaratonce historie a v černomorské Kaverně získal už svůj pátý titul na této trati. Mezi ženami si o zlato zaspurtovaly Etiopanky, o chloupek rychlejší byla Hailuová před Tadeseovou.

5. 10. 2012

Atletem Evropy znovu Farah

Britský vytrvalec s africkými kořeny obhájil prvenství v prestižní anketě o nejlepšího muže - atleta starého kontinentu. Vítězslava Veselého zařadili hlasující na 12. místo.

5. 10. 2012

Olomoucký půlmaraton už je také stříbrný

Již tradiční závod běžeckého seriálu RunCzech.com dostal po třech letech existence od Mezinárodní asociace atletických federací IAAF stříbrnou známku kvality. Zařadil se tak po bok pražských závodů seriálu, které byly oceněny již dříve.

4. 10. 2012

Ennisová atletkou Evropy, Špotáková třetí

Vítězkou každoroční ankety o nejlepší atletku Evropy se stala britská vícebojařka Jessica Ennisová. Na pomyslné stupně vítězů ji doplní ruská výškařka Anna Čičerovová a česká oštěpařka Barbora Špotáková.

4. 10. 2012

Ve Vítkovicích se už staví

V polovině září 2012 začala první etapa rekonstrukce Městského stadionu ve Vítkovicích, jejímž cílem je vybudovat moderní multifunkční zařízení. Po jeho dokončení Ostrava získá stadion umožňující pořádání atletických soutěží nejvyšší mezinárodní kategorie, domácích, mezinárodních a mezistátních zápasů ve fotbalu, kulturních a společenských akcí.

3. 10. 2012

Maslák zvolen vycházející hvězdou Evropy

Jednadvacetiletý mistr Evropy, několikanásobný český rekordman a semifinalista olympijských her ovládl jednu z kategorií prestižní ankety, kterou organizuje Evropská atletika.

2. 10. 2012

Známe budoucí bojiště o tituly

Předsednictvo ČAS rozhodlo o pořadatelích republikových šampionátů na následující období. Zde je jejich přehled.

1. 10. 2012

Keňané v Berlíně útočili, rekord však odolal

Ještě tři kilometry před cílem byl G. Mutai světovému rekordu v maratonu na dosah sedmi vteřin, pak však měl co dělat, aby urval vítězství před debutantem Kimmettem. Dělila je jen vteřina.

30. 9. 2012

Preibischová sesadila Sekyrovou, Kocourek obhájil

Mistrovství České republiky na silnici se uskutečnilo na tradiční trati z okraje Prahy na Žižkov. Třetí titul v řadě vybojoval Milan Kocourek, menší revoluci proti dosavadním vládkyním „Běchovic“ vedla Monika Preibischová.

29. 9. 2012

Mládežníci bojovali o tituly i při mezistátku

Prodloužený víkend nabízí stále ještě vcelku bohaté atletické menu. Včera se rozdělovaly mistrovské medaile dorosteneckým družstvům v Jablonci a juniorským v Praze na Slavii. Žákovská reprezentace pak dnes měřila síly s vrstevníky v chorvatské Rijece a v pětičlenném utkání byl nad její síly pouze maďarský výběr.

27. 9. 2012

V Barceloně se chystá mimořádná výstava

Ke stoletému výročí IAAF bude v katalánské metropoli zpřístupněna exhibice mapující nejen moderní atletické dějiny, ale sahající až do doby před Kristem. Výstava bude otevřena od 13. října do 25. listopadu.

27. 9. 2012

Při Běchovicích čeká obhajoba Sekyrovou a Kocourka

V minulých dvou ročnících silničního MČR se oba stali šampiony, v neděli 30. září se na tradiční trati z Běchovic pokusí přidat třetí korunku v řadě. Slavný závod se uskuteční po 116. a podle předběžných přihlášek by na trať mělo vyrazit na šestnáct stovek běžců všech kategorií.

25. 9. 2012

Středoškolský Corny pohár je v plném proudu

Po okresních kolech v minulém týdnu vrcholí v těchto dnech SŠAP na krajské úrovni. Podporu týmové soutěži v nich vyjádřili reprezentanti Ptáčníková, Svoboda či Maslák, na celostátním finále v Břeclavi pochopitelně nemůže chybět patronka Špotáková.

24. 9. 2012

Na Páté avenue kralovali Centrowitz a Martinezová

Jednou z velkých ulic New Yorku se o víkendu proháněli skvělí běžci. Zdejší prestižní míli opanovali medailista z MS v Tegu a účastnice HMS v Istanbulu.

24. 9. 2012

Svobodovi si řekli ano na Šumavě

Sportovní svatba roku? Atletická zcela určitě. Na šumavské louce na Zadově se o víkendu brali dva úspěšní reprezentanti. Skokanka o tyči Jiřina Ptáčníková, letos mistryně Evropy a šestá žena z olympiády, a sprinter Petr Svoboda, halový evropský šampion na 60 metrů překážek z loňského roku v Paříži.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí