Aktuality

27. 11. 2012

Ekiden vyhrála Keňa, český tým 15.

Keňané obhájili loňské prvenství při tradiční mezinárodní maratonské štafetě v japonském městě Chiba, když těsně porazili elitní domácí výběr. Česko reprezentovala pětice Vitner, Sekyrová, Kourek, Kamínková, Rudolecký, Pastorová.

26. 11. 2012

Vydařený podzim Sekanové pokračuje

Ač se stále vidí především na dráze na tratích od 1500 do 5000 metrů, zaznamenala 23letá jihočeská běžkyně za poslední dva měsíce pozoruhodné výsledky na delších vzdálenostech na silnici. A nemusí být všem dnům konec.

24. 11. 2012

Bolt a Felixová světovými atlety roku dle IAAF

Anketu Mezinárodní asociace atletických federací ovládli sprinteři. Jamajčan Usain Bolt usedl na světový trůn už počtvrté, Američanka Allyson Felixová si užívá premiéru.

23. 11. 2012

Göteborg se blíží. Vstupenky od pondělka

Do halového mistrovství Evropy ve Švédsku zbývají poslední tři měsíce. V pondělí ráno se rozběhne prodej vstupenek.

23. 11. 2012

Janků: Snad ještě budu chvilku pokračovat

V televizní show StarDance už čtvrtým týdnem tančí někdejší elitní tyčkařka a nynější šéftrenérka Dukly Kateřina Janků. A zatím je hodně vidět, třeba v minulém kole byl jive s jejím partnerem profesionálem Janem Onderem hodnocen jako nejlepší, více bodů obdrželi pouze páry, co předváděly tango.

21. 11. 2012

Listopadové Atletické listy

Vyšlo letošní desáté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

20. 11. 2012

Balner: nějaký výsledek snad ještě udělám

Po dvou sezonách zmařených zdravotními obtížemi je elitní český tyčkař v plné přípravě. Spolu s ostatními členy skupiny Boleslava Patery odlétá ve čtvrtek na klíčové měsíční soustředění na Kanárských ostrovech.

19. 11. 2012

Pocty pro Eatona a životní krok napřesrok

Vícebojařský supertalent prožil mimořádně vydařenou sezonu, v níž překonal světové rekordy v hale i pod otevřeným nebem a vyhrál olympiádu. Zato byl oceněn v USA i v rodném státě Oregon. V příštím roce jej čeká svatba s kanadskou kolegyní Theisenovou.

16. 11. 2012

„Bergr Spice“ tančila se zánětem, hala je s „?“

Jedno z používaných klišé říká „dát si v předstihu dárek k narozeninám“. Bohužel si Zuzana Bergrová, energická „frontmanka“ show Rychlých holek při Atletovi roku, nadělila k blížícím se 28nám další zranění. A zanícené koleno ji může připravit o halovou sezonu, dost možná její poslední.

15. 11. 2012

Zlatá tretra bilancuje, ale i připravuje

Největší domácí mítink čeká v příštím roce termínový posun o měsíc na 27. června. Letos se v Ostravě představilo 24 pozdějších medailistů, podobné ambice neskrývají pořadatelé ani pro ročník 2013, a tak se již vytasili se prvními hvězdnými jmény jako Walcott, Adamsová, Veselý, Maslák či Santos.

14. 11. 2012

Olga Fikotová slaví osmdesát

Olympijská šampionka v hodu diskem z Melbourne 1956 se včera dožila významného jubilea. Její život zásadně ovlivnily právě hry v Austrálii a také tehdejší politická situace v Československu.

13. 11. 2012

Špotáková přeruší kariéru, čeká dítě

Dvojnásobná olympijská vítězka by měla přivést potomka na svět počátkem léta, od října příštího roku by ráda opět začala s přípravou.

12. 11. 2012

Atlet roku objektivy fotografů

Jak zachytili galavečer české atletiky Tomáš Železný a Jan Kucharčík, přinášíme v článku.

12. 11. 2012

Hejnová v partě kluků: baví mě to

Bronzová medailistka z olympijských her Zuzana Hejnová, která po sezoně přešla ze skupiny Rychlý holky do party kolem Dalibora Kupky, kde jsou kromě ní naopak samí mužští svěřenci, si nové prostředí pochvaluje.

11. 11. 2012

Rychlý holky zazářily jako „Spajzky“

Při slavnostním gala „Atlet roku“ pravidelně vystupují čeští reprezentanti v pozici zpěváků, případně herců. Tentokrát to bylo v případě štafety čtvrtkařek bez přehánění i taneční číslo, to když předvedly upravený hit skupiny Spice Girls.

10. 11. 2012

Potvrzeno. Atletickou královnou nadále Špotáková

Výroční anketu ČAS pošesté ovládla Barbora Špotáková, tentokrát před Zuzanou Hejnovou a Vítězslavem Veselým, který se stal také „objevem“. Ve zbývajících vedlejších kategoriích uspěl trenér Jan Železný a juniorka Anežka Drahotová. Galavečerem české atletiky provedla jako v minulých letech dvojice Absolonová – Háma, skvělou show předvedly Rychlý holky jako atletická verze slavných Spice Girls a vítězce zazpíval sbor Koťata, že by si přál být jako Bára.

9. 11. 2012

Piščalnikovové hrozí doživotní zákaz

Stříbrná medailistka z olympiády už jednou kvůli dopingu dva roky stála, aktuální podezření z použití zakázané látky tak může kariéru ruské vrhačky předčasně ukončit. Obdobné potíže mají i další úspěšní z nedávných vrcholných akcí, běžci Abitovová a A. Bekele.

7. 11. 2012

Cachová se těší na závody a lichou sezonu

22letou vícebojařku letos jako již poněkolikáté zradilo vlastní zdraví a nedokázala tak navázat na životní sezonu 2011. V plné přípravě na tu další věří v magii lichých roků, které ji vždy vycházely lépe.

6. 11. 2012

Na cestě k běžeckému srdci Evropy

Letos zformovaný seriál RunCzech.com zažil mimořádně vydařenou sezonu: vyprodané všechny závody včetně nováčka v Budějovicích, stříbrná známka pro Olomouc, kongres AIMS v Praze... Výčet úspěchů podnikání společnosti PIM by mohl být delší, ovšem styl Capalbova týmu to jsou především plány do budoucna, jejichž hlavní vizi představuje vybudování Česka jako místa zaslíbeného běhání.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí