Aktuality

11. 12. 2012

HME nebo MS v krosu? Kocourek ještě nemá jasno

Milan Kocourek svým výsledkem z nedělního evropského šampionátu splnil nominační kritéria pro MS v krosu, které se uskuteční v březnu v polské Bydhošti. Ve hře je však i jeho účast na kontinentálním mistrovství v hale, jež se koná o tři týdny dříve.

10. 12. 2012

Evropské hry odstartují v Baku 2015 bez atletiky

Premiérová „olympiáda starého kontinentu“ se uskuteční za méně než tři roky v metropoli Ázerbájdžánu. Královna sportů se v roce 2015 nezúčastní, důvodem jsou především již dané pilíře kalendáře a s tím související závazky vůči partnerům, mj. i českým pořadatelům HME.

9. 12. 2012

Skvěle! Kocourek na krosovém ME dvanáctý

Svěřenec Jiřího Sequenta vylepšil o šest příček loňské umístění. Pavla Schorná Matyášová byla při své premiéře na vrcholném krosu 41. Evropskými šampiony v přespolním běhu se v Budapešti stali Irka Brittonová a Ital Lalli.

8. 12. 2012

Pichrtová-Straková návrat nevylučuje

Mezi šesticí žen v čerstvě založeném Zlatém klubu českých vytrvalců je i Anna Straková, kterou jsme znávali pod jménem Pichrtová. 39letá někdejší elitní vrchařka, ale i úspěšná maratonkyně se nyní věnuje především své šestnáctiměsíční dceři, ráda by se však k běhání vrátila.

7. 12. 2012

Krosaři vyrážejí na Budapešť

V neděli se v maďarské metropoli uskuteční evropský šampionát v přespolním běhu. Čeští šampioni do Budapešti cestují v rozdílných pozicích: Milan Kocourek obhajuje 18. místo z loňska, Pavla Schorná vyráží na svůj krosový debut na mezinárodním poli.

6. 12. 2012

Čeští vytrvalci mají svůj „zlatý klub“

Stejně jako před rokem ČAS vyhlásil desítku největších běžeckých podniků u nás. Vedle zástupců pořadatelů byli do Prahy pozváni také slavní reprezentanti, kteří se stali členy vybraného Zlatého klubu českých vytrvalců. Hlavní myšlenkou je opětovně je začlenit do běžeckého dění, které v posledních letech nebývalým způsobem ožívá.

6. 12. 2012

Klimešová jako Špotáková. Také čeká dítě

Český oštěp se v příštím roce bude muset obejít bez dvou svých nejlepších závodnic. Po světové rekordmance a dvojnásobné olympijské vítězce oznámila přerušení kariéry kvůli těhotenství také její dosavadní kolegyni ze skupiny Jana Železného.

4. 12. 2012

Bobistka Jonesová přestála první bouračku

Jedna z nejlepších překážkářek světa, která premiérově zkouší uspět v jízdě na bobech, má za sebou první havárii v ledovém korytu. I se spolujezdkyní vyvázly bez zranění.

3. 12. 2012

Atletika na Strahově zůstane zachována

Fotbalová asociace se na základě rozhodnutí valné hromady ČSTV stane majitelem objektů v areálu pražského Strahova. Podmínkou převodu komplexu je smlouva mezi fotbalisty a atlety, která zajistí fungování královny sportů na stadionu Rošického a Přátelství a do majetku ČAS přejde zdarma i zdejší přetlaková hala.

30. 11. 2012

Ptejte se Lukáše Melicha - až do neděle

Šestý kladivář olympijských her v Londýně přijal pozvánku k našemu pravidelnému rozhovoru. Ptát se můžete svěřence Dušana Krále i vy, čtenáři atletika.cz, a navíc jsme možnost prodloužili až do neděle 9. 12.

29. 11. 2012

Špotáková posedmé v desítce sportovce roku

Úspěšná obhájkyně olympijského zlata v hodu oštěpem figuruje mezi nejlepšími nepřetržitě od roku 2006. Jen těsně se mezi elitu nevešla druhá atletická medailistka z Londýna, překážkářka Hejnová. Bodovala i štafeta Rychlých holek pátým místem mezi týmy.

28. 11. 2012

Cechlová možná dostane „aténský“ bronz

Po osmi letech se diskařka Věra Cechlová Pospíšilová může dočkat cenného kovu z pod pěti kruhů. Pět sportovců, medailistů z olympiády v Aténách, mělo podle zatím neoficiálních zpráv dopovat, mezi nimi Běloruska Jatčenková, která českou reprezentantku tehdy těsně připravila o medaili.

27. 11. 2012

Ekiden vyhrála Keňa, český tým 15.

Keňané obhájili loňské prvenství při tradiční mezinárodní maratonské štafetě v japonském městě Chiba, když těsně porazili elitní domácí výběr. Česko reprezentovala pětice Vitner, Sekyrová, Kourek, Kamínková, Rudolecký, Pastorová.

26. 11. 2012

Vydařený podzim Sekanové pokračuje

Ač se stále vidí především na dráze na tratích od 1500 do 5000 metrů, zaznamenala 23letá jihočeská běžkyně za poslední dva měsíce pozoruhodné výsledky na delších vzdálenostech na silnici. A nemusí být všem dnům konec.

24. 11. 2012

Bolt a Felixová světovými atlety roku dle IAAF

Anketu Mezinárodní asociace atletických federací ovládli sprinteři. Jamajčan Usain Bolt usedl na světový trůn už počtvrté, Američanka Allyson Felixová si užívá premiéru.

23. 11. 2012

Göteborg se blíží. Vstupenky od pondělka

Do halového mistrovství Evropy ve Švédsku zbývají poslední tři měsíce. V pondělí ráno se rozběhne prodej vstupenek.

23. 11. 2012

Janků: Snad ještě budu chvilku pokračovat

V televizní show StarDance už čtvrtým týdnem tančí někdejší elitní tyčkařka a nynější šéftrenérka Dukly Kateřina Janků. A zatím je hodně vidět, třeba v minulém kole byl jive s jejím partnerem profesionálem Janem Onderem hodnocen jako nejlepší, více bodů obdrželi pouze páry, co předváděly tango.

21. 11. 2012

Listopadové Atletické listy

Vyšlo letošní desáté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

20. 11. 2012

Balner: nějaký výsledek snad ještě udělám

Po dvou sezonách zmařených zdravotními obtížemi je elitní český tyčkař v plné přípravě. Spolu s ostatními členy skupiny Boleslava Patery odlétá ve čtvrtek na klíčové měsíční soustředění na Kanárských ostrovech.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí