Aktuality

17. 6. 2016

Rada IAAF zatím ruskou suspendaci nezrušila

Výkonný orgán světové atletiky na svém mimořádném jednání ve Vídni rozhodl, že ruskému svazu zatím nebude obnoveno členství v mezinárodním společenství. IAAF nicméně přijala opatření, která umožní za určitých podmínek startovat na OH některým ruským atletům.

17. 6. 2016

Koulařský prolog opanoval Staněk

Na Žižkově náměstí odstartovalo koulařským kláním mistrovství České republiky v atletice. Poprvé v historii národního šampionátu se konal mistrovský závod mimo atletický stadion a koulaři předvedli za bouřlivé podpory diváků skvělé výkony.

16. 6. 2016

Deštivý Stockholm českým oštěpařům nesvědčil

Nejprestižnější atletický seriál pokračoval mítinkem ve švédské metropoli, kde startovalo i duo našich oštěpařů Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý.

16. 6. 2016

MČR mužů a žen – videogalerie

Přinášíme ukázky z víkendového MČR v Táboře.

16. 6. 2016

Vyšly květnové Atletické listy

Do elektronických schránek odešlo letošní páté číslo informačního bulletinu Atletické listy. Co v něm najdete?

16. 6. 2016

Jan Železný slaví 50

Dnes uplynulo přesně padesát let, kdy přišla na svět atletická legenda Jan Železný, který během své kariéry třikrát ovládl olympijské hry, získal stejný počet zlatých medailí na mistrovství světa a je stále světovým rekordmanem v hodu oštěpem. Nyní se již deset let úspěšně věnuje trenérské činnosti.

15. 6. 2016

Česká špička se sjede do Tábora

Už pouze dva dny zbývají do zahájení mistrovství České republiky mužů a žen v Táboře. Dnes proběhla druhá tisková konference k tomuto domácímu atletickému vrcholu, a to i za účasti Barbory Špotákové a Kristiiny Mäki.

14. 6. 2016

Malí fanoušci jsou již připraveni

Republikový šampionát v Táboře se nezadržitelně blíží a fanouškovská soutěž k tomuto domácímu vrcholu přinesla řadu zajímavých nápadů.

13. 6. 2016

Atletický víkend ve světě

Přinášíme přehled těch nejzajímavějších atletických výkonů, které padly o uplynulém víkendu mimo hranice České republiky, včetně startů některých našich reprezentantů v zahraničí.

12. 6. 2016

Šafránková vylepšila na extralize NR

Kateřina Šafránková posunula hodnotu národního rekordu v kladivu. Filip Sasínek na půlce, Tomáš Voňavka v disku a Marcela Pírková na dvoustovce pokořili limity na ME a Radek Juška atakoval osmimetrovou hranici. To byly vrcholy druhého kola extraligy, které hostil Kolín.

11. 6. 2016

Dorostenky ovládly MU, dorostenci druzí

Na mezistátním utkání do 17 let, které se konalo v Brně, se radovala z vítězství česká děvčata. Chlapci vybojovali druhé místo.

11. 6. 2016

Cachová triumfovala v Kladně, Lukáš druhý za Risem

Oba nejlepší čeští vícebojaři na TNT Express meetingu (IAAF challenge) na kladenském Sletišti vylepšili své osobní rekordy, Lukáš se navíc vítězstvím nad domácím sokem Doležalem (i ten si posunul OR) přiblížil startu v Amsterdamu. Vítězem mužské soutěže se stal Nor Rise.

10. 6. 2016

Cachová po prvním dni v čele TNT

Česká vícebojařka Kateřina Cachová vévodí na kladenském TNT Expess Meetingu po prvních čtyřech disciplínách startovnímu poli sedmibojařek a útočí na vylepšení osobního rekordu.

9. 6. 2016

Hrubá debutovala na DL druhým místem

Výškařka Michaela Hrubá se postarala o jeden z nejpřekvapivějších výsledků sedmého dílu Diamantové ligy v Oslu, když obsadila dělené druhé místo. Oštěpař Jakub Vadlejch byl šestý.

9. 6. 2016

Kladno čeká tuhý boj o Rio

Již zítra odstartuje na kladenském stadionu Sletiště jubilejní desátý ročník TNT Express Meetingu, kde čeští vícebojaři poměří své síly se zahraniční konkurencí.

9. 6. 2016

Ptejte se Kateřiny Šafránkové

Naší pozvánku k rozhovoru měsíce června přijala česká rekordmanka v hodu kladivem Kateřina Šafránková.

8. 6. 2016

Tábor láká na změny a atraktivní podívanou

Vrchol domácí atletické sezóny se již nezadržitelně blíží. O víkendu od 17. do 19 června bude jihočeský Tábor hostit domácí republikový šampionát mužů a žen a připraveno je i několik novinek a změn.

7. 6. 2016

Líté bitvy o Poháry rozhlasu pod dohledem Katky a Jakuba

Za osobní účasti reprezentantů Kateřiny Šafránkové a Jakuba Holuši vyvrcholil v Kolíně 48. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Mladí sportovci z druhých stupňů základních škol soutěžili v šesti disciplínách rozděleni do čtyř kategorií. Oba poháry pro vítěze mezi žáky putují do Opavy, díky slavné „Englišovce“, z níž vyšel i patron Holuša, o zbylé dva se podělily žákyně ze Sportovního gymnázia v Brně (starší) a ze ZŠ z Přeštic (mladší).

6. 6. 2016

Rekord Odložilova memoriálu a další ozdoby

Na pražské Julisce proběhl další ročník mítinku, jenž uctívá památku medailisty z 1500 m na OH v Tokiu. V hlavní disciplíně viděla pražská Juliska výtečný čas Mikhoua z Bahrajnu, velmi dobře běžel i druhý Holuša. Z českých atletů triumfovali Špotáková a Maslák, činili se však i další reprezentanti.

5 6 7 8 9 10 11 12 13 14