přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. února 2004, 22:39

Ozdobou Beskydské laťky se stal Bába

Jaroslav Bába vytvořil nový rekord Beskydské laťky a vyrovnal své halové maximum.

Sen pořadatelů Beskydské laťky se splnil, rekord mítinku byl opět překonán. Zásluhu na tom má svěřenec Aleše Dudy. Bába dokázal o 6 centimetrů zlepšit vlastní rekord Beskydské laťky z loňského roku a výkonem 232 centimetrů zároveň vyrovnal své halové maximum, které je také českým juniorským rekordem. Vítkovický atlet se tak rázem dostal na druhé místo letošních světových tabulek.

Laťku ve výšce 232 centimetrů překonal Bába hned na první pokus, stejně tomu bylo i při 230 centimetrech. Nechal si nastavit laťku i na 234, tu se mu ovšem již překonat nepodařilo. "Trochu mě zamrazilo, když Jarda opravoval na 221 centimetrech. Potom však krásně zdolal 224 a dostal se do správného tempa, " uvedl pro server České sportovní Bábův trenér Duda.

Druhý výkonem 226 centimetrů skončil Tomáš Janků. Po zdolání této hranice Janků zariskoval a vynechal tři další postupné výšky. To se mu nakonec nevyplatilo, neboť 234 centimetrů již překonat nedokázal. "Tomáš  vynechal tři postupné výšky, takže Jarda skákal sám, tudíž pokusy na 228, 230 a 232 absolvoval prakticky v poklusu. Na 234 už zapracovala únava..." dodává Duda.

Soutěž žen vyhrála Barbora Laláková výkonem 186 centimetrů, před druhou Kateřinou Korčovou (184 cem) a třetí Ingou Janků (též 184 cm).

Kompletní výsledky Beskydské laťky naleznete zde.

Karolína Farská

Vytisknout