přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Otrokovický mítink otevřel nabitý víkend

V termínovce se to jen hemží závody krajského i mezinárodního významu. Zde je jejich přehled.

Po pátečním prologu v podobě běhů na 40 yardů hladce i s překážkami a koulařských soutěží pokračuje v Otrokovicích druhým dnem mezinárodní Obaly Morava atletický mítink. Sobotní program X. ročníku závodů je ve znamení kvalitně obsazených skokanských technik. V trojskoku i dálce by se měla představit mj. Martina Šestáková (dříve Darmovzalová), které organizátoři přislíbili silnou soupeřku v osobě Polky Liliany Zagacké. Návrat po zranění, které mu znemožnilo startovat na světovém šampionátu v Ósace, chystá tyčkař Adam Ptáček, jemuž by měli sekundovat Miroslav Telecký, Lukáš Bechyně či téměř domácí Adam Pašiak z AK Zlín. Ve výšce se pak čeká repete nejlepších z Ostravské laťky – Jaroslava Báby, Nizozemce Nuyense a Dalibora Hona. Více o mítinku v sekci Zaostřeno na...

Foto: graf.cz

Kvalitní konkurenci z Polska a Německa uvidí ve společném zápolení s domácími atlety v Jablonci nad Nisou. V nově zrekonstruované Corny atletické areně se koná mezinárodní mítink Jablonecká hala 2008. Pořadatelé připravili tyč, dálku, běhy na 60 m, 800 m, 60 m př. Pro muže ještě navíc běh na 200 m a 3 km, pouze ženská bude výška. Závody začínají v 15 hod.

Do Olomouce zamíří o víkendu na mistrovství Moravy a Slezska vícebojaři a koulaři. Pražské haly zase zaplní přebory nejen hlavního města, ale i Královéhradeckého, Pardubického a Jihočeského kraje (pouze žákovské kategorie).

Velká zápolení se čekají i za hranicemi. Seriál halových mítinků s kreditem IAAF odstartuje v neděli Ruská zima, na níž se v hale CSKA Moskva vedle domácích představí i několik zahraničních hvězd jako například tyčkaři Danny Ecker a Jeff Hartwig. Silná by měla být především dálka žen, kde se očekává atak sedmimetrové hranice.

Již v sobotu se mimo rámec mítinků IAAF konají v americkém Bostonu halové hry, pro které organizátoři získali mj. hvězdné rivalky z Etiopie Meseret Defarovou a Tiruneš Dibabaovou. Nepůjde však o souboj přímý, každá poběží jiný závod, které jsou si délkou velmi podobné (rozdíl je pouze 218 m!). Dibabaová se s pomocí sestry Ejegayehu pokusí zlomit halový rekord Defarové na trojce, zatímco nejlepší atletka loňské sezony kývla na trať o délce dvou mil.
V Bostonu hodlá otevřít sezonu také tyčkařka Stuczynská, v dálce bude skákat vícebojařka Klüftová. Bývala světová rekordmanka na 3000 m Julia Šobuchovová z Ruska poběží míli. Před týdnem na New balance Games již americké soupeřky porazila v čase 4:31,90.    

Adam Pražák

Vytisknout