Otec: Caster je moje holčička a ne že ne

23. listopadu 2011, 11:27

Rodina atletky Caster Semenyové a zástupci Jihoafrického olympijského výboru se ohradili proti pochybnostem, které vznikly kolem pohlaví čerstvé mistryně světa v běhu na 800 metrů.

Podle nich je osmnáctiletá běžkyně žena a testy, které kvůli podezřelému výkonnostnímu skoku a téměř mužské muskulatuře nařídila Mezinárodní atletická federace IAAF, ostře odsoudili. 

"Je moje malá holčička. Vychoval jsem ji a nikdy jsem nepochyboval o jejím pohlaví. Je žena a můžu to milionkrát zopakovat,"
citoval otce Jacoba Semenyu list Sowetan. "Doufám, že ji nechají na pokoji. Po dlouhé době mají lidé v Jižní Africe někoho, na koho mohou být pyšní a místo toho ji kritici pomlouvají. To není fér," uvedl. 

"Když se zeptáte kohokoliv z naší vesnice, tak vám všichni řeknou, že Caster je dívka," řekla atletčina matka Dorcus. "Lidé si můžou říkat, co chtějí, ale já vím, kdo a co je moje dítě zač," dodala. 

Záležitost se nelíbí ani vedení Jihoafrického olympijského výboru, jehož prezident Gideon Sam se postavil za Semenyaovou. "Na jejím výkonu je obdivuhodné, že se nenechala rozhodit pomluvami v médiích. To jak s ní bylo zacházeno v den jejího prvního velkého závodu, se nám vůbec nelíbí," uvedl. "Až bude mít IAAF výsledky, musí je zveřejnit, aby mohla hodit za hlavu všechny ty hnusné pomluvy," dodal Sam.

ČTK

Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí