Ostravu rozzářila generálka na KP

středa 6. června 2018
Na vítkovickém stadionu se uskutečnil závod s názvem Kontinentální pohár nanečisto, kde se utkala družstva ze čtyř krajů ve stejném soutěžním modelu, v jakém se bude konat Kontinentální pohár.

V týmovém klání se utkali atleti z Moravskoslezského (Asie a Oceánie), Olomouckého (Amerika), Zlínského (Afrika) a Jihomoravského (Evropa) kraje. Každé družstvo zastupovalo jeden kontinent. Ve vypsaných disciplínách startovali za každý tým dva závodníci a bodovací systém byl totožný, jaký bude platit pro Kontinentální pohár.

Atleti si také vyzkoušeli novinky v pravidlech, které budou v rámci Kontinentálního poháru k vidění. Ty se týkají technických disciplín, delších běžeckých distancí od 3000 metrů nebo možnosti vsadit na vybranou disciplínu, kde získá tým v případě vítězství dvojnásobný počet bodů.

Velmi kvalitních individuálních výkonů dosáhly výškařky. Zvítězila Bára Sajdoková, která na druhý pokus skočila 180 centimetrů. Druhá skončila Klára Krejčiříková (174). V trojskoku dominoval Jakub Kunt za 14.06 a stejně úspěšně si vedl v disku Pavel Mišurec 51.07. V závodě na 400 metrů byl nejrychlejší Filip Wojnar v čase 49.77.

V soutěži družstev zvítězil tým Evropy zastupovaný Jihomoravským krajem se ziskem 136 bodů. Stříbrnou příčku obsadilo družstvo Asie a Oceánie (Moravskoslezský kraj) se 121 body. Těsný souboj o třetí místo vyzněl lépe pro tým Afriky (Zlínský kraj), který posbíral 76 bodů, před atlety reprezentujícími Ameriku (Olomoucký kraj), na jejichž kontě bylo bodů 73.