Ostravským ME budou provázet Atli a Otli

28. dubna 2011, 15:05

Postavičky pravěkých lidí, které jsou maskoty mistrovství Evropy do 23 let, už znají svá jména. Rozhodlo o nich veřejné hlasování prostřednictvím internetu.

Jejich podoba je známa už od minulého roku, kdy byli představeni jako oficiální maskoti ME do 23 let, které se uskuteční od 14. do 17. července v Ostravě. Teprve od včerejška však pravěký pár vystoupil z anonymity. Postarali se o to účastníci ankety na webových stránkách šampionátu, kteří jim přiřkli pojmenování Atli a Otli.

maskot_b1.jpgmaskot_g1.jpg

Nejúspěšnější z devíti finálových návrhů, které do závěrečných bojů poslala porota složená z řady bývalých atletických hvězd, si získal přízeň 36% hlasujících. Na pomyslném druhém místě skončila dvojice jmen Bob a Bobina, jíž volilo 22 %, třetí byli se 17 % Atlé a Tika. „Podle našich statistik se do hlasování zapojovali nejen fanoušci z Česka, ale také z ciziny. Vítězná jména to asi i potvrzují,“ poznamenala k tomu koordinátorka šampionátu Šárka Mokrá.

Na Atliho a Otli nyní čeká oficiální křest, který by se měl uskutečnit pravděpodobně 12. června v ostravském obchodním centru Futurum. Zde by také měli být oceněni ti, kteří nejúspěšnější návrhy jmen vymysleli.

Další informace na www.ostrava2011.com.

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí