Ostravskou laťku ovládl Jamal Wilson

úterý 16. února 2016
V rámci halového mítinku Ostrava 2016 proběhl i dvanáctý ročník Ostravské laťky. Jejím vítězem se stal Jamal Wilson z Baham.

Očekávaly se skoky na hranici 230. Však byli na startu borci, kteří v sobotu tuto výšku překonali nebo ji alespoň atakovali. Zdá se však, že se na účastnících Hustopečského skákání projevila únava. Závod měl tedy trochu nečekaného vítěze.

Atlet z karibského ostrůvku sice zaváhal na své základní výšce. Ovšem poté se mu jako jedinému podařilo překonat 226 centimetrů a díky tomuto zdařenému pokusu se Jamal Wilson radoval z triumfu. Dalších sedm výškařů pak zdolalo výšku 222 centimetrů. Druhé místo bral v celkovém pořadí Polák Sylwester Bednarek. Třetí příčku si překvapivě vyskákal Mathew Sawe z Keni, pro kterého bylo 222 centimetrů jeho novým osobním maximem. Těsně pod stupni vítězů zůstal náš Jaroslav Bába. O páté místo se podělili Řek Konstadnos Baniotis a Tihomir Ivanov z Bulharska. Následovala kyperská dvojice Vasilios Constantinou a Kyriakos Ioannou. Druhý český zástupce Martin Heindl obsadil deváté místo za výkon 217 centimetrů.

V Ostravě padaly zajímavé výkony i v ostatních disciplínách. Na šedesátce byl nejrychlejší Vojtěch Kolarčík, když zaznamenal čas 6.83 a mezi ženami opanovala nejkratší sprint Slovenka Alexandra Bezeková (7.41) před Janou Slaninovou (7.46). Bezeková byla suverénně nejrychlejší i na dvoustovce, kterou zvládla za 23.64. V závodě na 400 metrů mužů zvítězil Daniel Němeček v čase 47.72. V koulařském sektoru hodil nejdále Martin Novák, když poslal své náčiní na 18.64.

Petr Jelínek, foto: E. Erben