přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Ostravská delegace převzala štafetu pořadatelství ME do 22 let

Nejen sportovci a jejich úspěchy se prezentovala Česká republika na ME do 22 let v Kaunasu. Zástupci Ostravy si jako pořadatelé příštího ročníku symbolicky převzali vlajku Evropské atletické asociace.

Slavnostního aktu se zúčastnili náměstci ostravského primátora Ing. Zdeněk Trejbal, Ph. D. a Mgr. Lubomír Pospíšil, kteří též zástupce národních týmů oficiálně do Ostravy pozvali.   


Druhý viceprezident EAA Svein Arne Hansen předává zastupitelům Ostravy vlajku EAA, foto: všechna fota I. Roháčková
Slavnostní akt


Původně se Ostrava ucházela o pořadatelství už letošního ročníku evropského šampionátu jako protikandidát Kaunasu. Druhé největší litevské město před dvěma lety postavilo svoji kandidaturu na tisíciletém výročí založení státu. Ostrava kontrovala projektem „Mladé město v pohybu“, které počítalo mimo jiné s atletickou vesničkou, jako místem integrace mladých evropských sportovců. Oba návrhy byly stejně úspěšné a naklonily si polovinu z 16 volitelů rady EAA. Patovou situaci musel tehdy vyřešit los, který se přiklonil na stranu Kaunasu. Ihned poté bylo českým zástupcům nabídnuto, aby se ujali pořadatelství ME do 22 let v roce 2011. Po rychlém jednání s městem Ostrava a zástupci EAA se představitelé Českého atletického svazu rozhodli nabídku přijmout.


Prezentace Ostravy na banketu v Kaunasu, zleva: Předseda ČAS Libor Varhaník, Zdeněk Trejbal, Lubomír Pospíšil, Čestný předseda ČAS Karel Pilný


Adam Pražák

Vytisknout