přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Ostrava už zahájila přípravy na šampionát atletů do 17 let

Přestože mistrovství světa atletů do 17 let se v Ostravě uskuteční až za dva roky, pořadatelé už teď žijí přípravami šampionátu.

Podnik s rozpočtem kolem 30 milionů korun z podstatné části pokryje dotace
Mezinárodní atletické federace (IAAF).
Po stránce ekonomického zabezpečení by Ostrava neměla mít problémy. "Sedmdesát procent nákladů hradí IAAF. My musíme sehnat okolo pěti milionů, což není vzhledem k dostatečnému časovému prostoru nereálné," řekl na dnešní tiskové konferenci místopředseda Českého atletického svazu Oldřich Zvolánek.
Ostravský funkcionář byl rovněž členem delegace, která před týdnem sbírala zkušenosti na světovém šampionátu stejné kategorie v Marrákeši. "Myslím, že celkově určitě nabídneme lepší podmínky. I když třeba výpravy byly ubytovány v pětihvězdičkových hotelích, což je ale v této věkové kategorii nevídaný luxus a není to nutnost," uvedl Zvolánek.

Ostrava se v červenci roku 2007 chystá na invazi stovek atletů z celého světa. Pořadatelé počítají, že největším problémem bude všechny účastníky do města dostat. "Bude tady asi tři tisíce lidí. Ubytovací kapacity už teď zajišťujeme na kolejích a internátech, ale potíž bude, že všichni se do Ostravy
nahrnou během pár dnů a totéž nastane po skončení mistrovství," uvedl Zvolánek.

Po zkušenostech z loňského mistrovství světa hokejistů hodlají i organizátoři atletického šampionátu využít zvláštních vlaků. "Od ředitelství Českých drah máme příslib, že by s tím neměl být problém," dodal Zvolánek.

                                                                                                  ČTK