Oštěpař Železný vyhrál v Curychu a zřejmě pojede na MS do Paříže

16. srpna 2003, 10:09

Světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný bude s velkou pravděpodobností v Paříži obhajovat titul mistra světa.

Startovat na světovém šampionátu se český atlet rozhodl po mítinku Zlaté ligy v Curychu, kde vyhrál výkonem 87,95 metru ze čtvrté série. Sedmatřicetiletý trojnásobný olympijský vítěz, který by rád zakončil svou kariéru příští rok na olympiádě v Aténách, předvedl svůj třetí nejdelší hod sezony.
Železný se loni na podzim podrobil kvůli bolestivým zádům operaci srostlého žebra s obratlem a plánoval, že letošní rok pro něj bude před olympijskou sezonou odpočinkový. Z chirurgického zákroku se však zotavil rychleji, než sám očekával, a ze zimního soustředění v Jihoafrické republice si přivezl dobrou formu. Tu letos nejlépe zužitkoval v červnu na mítinku v Paříži, v dějišti světového šampionátu předvedl výkon 89,06 metru.
V letošním roce hodil trojnásobný mistr světa dál než v Curychu už pouze na červnové Zlaté tretře v Ostravě, kde poslal osmisetgramové náčiní do vzdálenosti 88,99 metru. Železný dnes ve svém šestém startu sezony předvedl ještě v poslední sérii hod na značku 84,97 metru, ve třetím a pátém pokusu měl dva přešlapy.  Úvodní dva hody závodu se mu nevydařily - rozhodčí mu naměřili 82,81, respektive 83,73 metru.
"Nedařilo se mi,  technicky to byl možná nejhorší závod sezony," citoval oštěpařův manažer Alfons Juck Železného slova po závodu. "Do ani jednoho z hodů se mi nepodařilo zapojit nohy a vlastně celé tělo," žehral Železný na špatné provedení pokusů. Přesto závod vyhrál kvalitním hodem, což ho přimělo potvrdit s největší pravděpodobností svůj start v Paříži. "Nic nenasvědčuje  tomu, že by se na tom něco mělo změnit," řekl ČTK manažer Juck.
"Cítil jsem velkou energii, mohl jsem hodit o hodně dál, kdyby se mi alespoň jeden pokus podařil technicky," prohlásil Železný po svém čtvrtém vítězství v sezoně. Hned po závodu nechtěl hodnotit svůj aktuální zdravotní stav, který je jedním z hlavních faktorů rozhodování o dalším programu. "Nic vážného necítím, rozhodující budou moje pocity až ráno po závodu. Ale
když nebudu cítit žádné větší zdravotní potíže, tak na mistrovství světa pojedu,"
ujistil.
                                                                                                ČTK
   

 

Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí