přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

1. října 2007, 12:09

Oštěpař Veselý hodil 79.45 metrů

Na sobotním Vrhačském zakončení sezony v Turnově se zrodil český výkon roku v oštěpu. Veselý si vylepšil osobní rekord na 79.45 metrů a přiblížil se k magické osmdesátce.

Svěřenec Jana Železného si na závěr letošní sezony vylepšil osobní maximum na 79.45 metrů a posunul se do čela letošních českých tabulek před účastníka světového šampionátu Miroslava Guzdka, Jana Syrovátka, Petra Frydrycha a dalších. Právě Petr Frydrych obsadil v Turnově za Veselým druhé místo (74.40).

Forma vítěze Vítězslava Veselého přišla bohužel až na konci sezony, ale bylo to ovlivněno zdravotními komplikacemi z jarní části přípravy. "Měl jsem zdravotní problémy s levou nohou, což se promítlo do tréninku. Proto forma nepřišla v čase plnění kritérií pro Ósaku. Zároveň mi ale tento výkon psychicky hodně pomohl a určitě je to odrazový můstek do olympijského roku 2008." V něm by svěřenec Jana Železného určitě chtěl přehodit osmdesátimetrovou hranici. "Nemůžu mít nižší cíl. Na závody do Turnova se mi vůbec nechtělo, měl jsem toho hodně ve škole a měl jsem rýmu. Ale ještě že jsem tam nakonec závodil. Mají tam dobrý rozběh a foukal nám příznivě vítr." Jan Železný závody sledoval a byl potěšen. Veselý byl naopak rád, že udělal trenérovi radost. "Takovýto trenér, takováto osobnost měla mít některého ze svěřenců na světovém šampionátu. Trenér mi celý podzim říkal, že se pouze přibližuji k tomu, na co reálně v současnosti mám. V sobotu jsem mu rád dokázal, že se ve mně nemýlí."

V soutěži koulařů porazil Antonín Žalský svého reprezentačního kolegu Petra Stehlíka. Žalský překonal o tři centimetry devatenáctimetrovou hranici, Petr Stehlík si v sobotu zapsal 18.90 metrů. Žalský absolvoval také hod diskem, ve kterém jej překonal pouze Libor Malina. Mezi juniory vyhrál v kouli i v disku účastník juniorského mistrovství Evropy Vladislav Tuláček.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Z výsledků:

MUŽI
koule: 1. Antonín Žalský (ASK Slavia Praha) 19.03, 2. Petr Stehlík (TJ Dukla Praha) 18.90
oštěp: 1. Vítězslav Veselý (A.C. Sparta Praha) 79.45, 2. Petr Frydrych (TJ Klatovy) 74.40
disk: 1. Libor Malina (A.C. TEPO Kladno) 59.18, 2. Antonín Žalský (ASK Slavia Praha) 55.90

JUNIOŘI
koule: 1. Vladislav Tuláček (TJ Dukla Praha) 19.63
disk: 1. Vladislav Tuláček (TJ Dukla Praha) 51.94

David Klempíř

Vytisknout