přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

8. srpna 2007, 10:02

Oštěpař Guzdek mezi kandidáty Ósaky

Na sokolském úterý v Opavě hodil včera 78.32 m, čímž splnil B limit pro MS a předstihl v nominaci Jana Syrovátka.

 Hod, který v současnosti zajišťuje Miroslavu Guzdkovi nominaci, přišel už v první sérii oštěpařského klání. Závodník AK Kroměříž pak vyslal své náčiní ještě dvakrát (72.62 a X), následně soutěž ukončil. „Mám za sebou dvě operace a ruka po nich není úplně v pořádku, po splnění limitu jsem se rozhodl šetřit, i když vím, že jistotu nominace ještě nemám a někdo mě může ještě přehodit,“ prohlásil čerstvě dvaatřicetiletý oštěpař, jehož největším úspěchem je sedmé místo na MS v Paříži 2003.

V takto daleký hod tak trochu doufal. „Po mistrákách jsem se cíleně připravoval na tři, čtyři závody. Opava byla z nich třetí. Věřil jsem, že by se to mohlo povést. Je to zhodnocení mé dřiny a všeho, co jsem sportu obětoval,“ řekl Guzdek, který v současnosti musí kombinovat trénink a závody se zaměstnáním u cizinecké policie.

Výkon Jana Syrovátka z květnového mítinku v Dauhá překonal o 15 cm.  Nyní bude čekat, zda se někomu nepodaří přehodit zase jeho. Čas na to je do 13.srpna, kdy se uzavírají nominace. Miroslav Guzdek sám zvažuje ještě účast na sobotní Velké ceně Tábora.

 Pokud do Ósaky skutečně odcestuje, nechce tam jet pouze „na výlet“. „Když tam budu, samozřejmě do toho dám všechno. Na finále bude nejspíš třeba hodit přes 80 m a to by se mi mohlo povést,“ uvažuje Miroslav Guzdek.

Adam Pražák

Vytisknout