Oštěpař Guzdek mezi kandidáty Ósaky

8. srpna 2007, 10:02

Na sokolském úterý v Opavě hodil včera 78.32 m, čímž splnil B limit pro MS a předstihl v nominaci Jana Syrovátka.

 Hod, který v současnosti zajišťuje Miroslavu Guzdkovi nominaci, přišel už v první sérii oštěpařského klání. Závodník AK Kroměříž pak vyslal své náčiní ještě dvakrát (72.62 a X), následně soutěž ukončil. „Mám za sebou dvě operace a ruka po nich není úplně v pořádku, po splnění limitu jsem se rozhodl šetřit, i když vím, že jistotu nominace ještě nemám a někdo mě může ještě přehodit,“ prohlásil čerstvě dvaatřicetiletý oštěpař, jehož největším úspěchem je sedmé místo na MS v Paříži 2003.

V takto daleký hod tak trochu doufal. „Po mistrákách jsem se cíleně připravoval na tři, čtyři závody. Opava byla z nich třetí. Věřil jsem, že by se to mohlo povést. Je to zhodnocení mé dřiny a všeho, co jsem sportu obětoval,“ řekl Guzdek, který v současnosti musí kombinovat trénink a závody se zaměstnáním u cizinecké policie.

Výkon Jana Syrovátka z květnového mítinku v Dauhá překonal o 15 cm.  Nyní bude čekat, zda se někomu nepodaří přehodit zase jeho. Čas na to je do 13.srpna, kdy se uzavírají nominace. Miroslav Guzdek sám zvažuje ještě účast na sobotní Velké ceně Tábora.

 Pokud do Ósaky skutečně odcestuje, nechce tam jet pouze „na výlet“. „Když tam budu, samozřejmě do toho dám všechno. Na finále bude nejspíš třeba hodit přes 80 m a to by se mi mohlo povést,“ uvažuje Miroslav Guzdek.

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí