přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Olympijský vítěz a světová rekordmanka

Zlatá tretra oznámila jména dalších pozvaných atletů. Jsou jimi ukrajinský půlkař Jurij Borzakovskij a překážkářka Julie Pečonkinová z Ruska.


Olympijský vítěz z Atén Jurij Borzakovskij se na trati 800 metrů utká s již ohlášeným halovým mistrem světa Wilfredem Bungeiem z Keni. Šestadvacetiletý Borzakovskij drží ruský národní rekord 1:42.47 z roku 2001 a na svém kontě má mimo jiné dvě stříbra z posledních světových šampionátů v Helsinkách a Paříže. V Ostravě startoval již v roce 2003, když Bungei tehdy zaběhl doposud platný rekord mítinku 1:43.24. Se zkušenými borci se na půlce utká teprve osmnáctiletý Abraham Chepkirwok z Ugandy, který získal loni na MS juniorů bronz a letos již vyhrál na Grad Prix v Dakaru a Hengelu.

V běhu na 400 metrů překážek žen bude hlavní hvězdou světová šampionka a rekordmanka Julie Pečonkinová z Ruska. Devětadvacetiletá Ruska vyhrála na Tretře v roce 2004 časem 53.99 a letos by ráda atakovala rekord mítinku Ionely Tirleové z Rumunska (53.87). Letos vstoupila Pečonkinová do sezony časem 54.41. Na Zlaté tretře se utká s mistryní světa z roku 2003 Janou Rawlinsonovou (Pittmanovou) z Austrálie a čtvrtou z OH Sheenou Johnsonovou z USA.

Organizátoři také znovu připomněli, že v předprogramu letošního ročníku Zlaté tretry se představí ruská kladivářka Taťjana Lysenková, které před nedávnem v Soči vylepšila své vlastní světové maximum (na jediný pokus!) na 78.61 metrů.

David Klempíř

Vytisknout