přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Olympijský medailista Karpov v Kladně

Vícebojař Dmitrij Karpov z Kazachstánu, bronzový medailista z OH v Aténách 2004, se objeví na mezinárodní vícebojařské soutěži TNT – FORTUNA Meeting.

                                  Foto: Filip Lubenský

„Dmitrij Karpov mi závazně přislíbil svou účast,“ potvrdil start kazašského desetibojaře ředitel mítinku Zdeněk Lubenský. „Jeho rozhodnutí oceňuji o to více, že změnil svůj původní plán a zrušil start na tradiční vícebojařské soutěži v německém Ratingenu, kde si mohl připsat body do série IAAF Challenge." Karpov loni celý seriál vyhrál, když mimo jiné porazil i našeho olympijského vítěze Romana Šebrleho. Je bronzovým medailistou z posledních olympijských her v Aténách a jeho osobní rekord je úctyhodných 8725 bodů. "Jeho účast bude určitě velkým obohacením," doplňuje Lubenský. "Vždyť – podle jeho vlastních slov – přijede do Kladna předvést velký výkon.“

Největší hvězdou mítinku má být samozřejmě náš Roman Šebrle. Ten se v současnosti stále ještě připravuje na hlavní desetibojařskou sezonu ve Španělsku. „Dva týdny jsme tam trénovali spolu a musím konstatovat, že Romanovo úsilí o to, dostat se do optimální formy, je enormní a obdivuhodné. Jestli mu vydrží zdraví, budou mít jeho soupeři velice těžkou práci ho porazit,“ dodal Zdeněk Lubenský.

Vícebojařský mítink TNT FORTUNA Meeting se uskuteční od 19. do 20. června 2007 na stadionu Sletiště v Kladně.

David Klempíř

Vytisknout