přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. listopadu 2003, 16:12

Olympijské hry jasným cílem Štěpána Tesaříka

Překážkář Štěpán Tesařík v příštím roce nepočítá s halovou sezonou, střed jeho zájmu přijde opět až v létě.Foto: F. Macák
„O mých cílech pro sezonu 2004 vůbec není předčasné mluvit. Jednoznačně se chci dostat na olympijské hry,“ zní Tesaříkova rozhodná slova. „Samozřejmě budu spokojen také s vylepšením osobního rekordu,“ dodal pětadvacetiletý atlet, který letos stanovil hodnotu osobního maxima na 49,09. Následně tento výkon dvakrát přesně zopakoval. „Sezonu považuji za úspěšnou, stejně jako v předchozích letech v mé výkonnosti nastal progres. Nakonec jsem věřil i v čas pod 49 vteřin,“ vrací se Tesařík k sezoně, v níž se probojoval do semifinále mistrovství světa. Limit na pařížský šampionát však splnil v hodině dvanácté. V den uzavření české nominace se v maďarském Szombathely radoval právě z času 49,09.
Šestý muž loňského mistrovství Evropy se tedy dokázal prosadit i ve světovém měřítku, a tohoto úspěchu si patřičně váží: „Tyto dva výsledky se rozhodně dají srovnat. Pro někoho je možná šesté místo v Evropě lepší než semifinále mistrovství světa, ale konkurence je mnohem větší na světovém šampionátu. V mojí disciplíně běhají na nejvyšší úrovni závodníci vlastně ze všech světadílů.“ Letošní sezona přitom začala pro Štěpána Tesaříka nešťastně. Kvůli únavové zlomenině začátkem ledna neodcestoval na plánované soustředění v Jihoafrické republice a přípravu zahájil s několikaměsíčním zpožděním. „Po těchto peripetiích jsem ani nedoufal, že bych v létě běhal tak rychle,“ podivuje se Tesařík nad skvělým obratem ve sportovním životě.

Soustředění v Jihoafrickém Potchefstroomu s kompletní tréninkovou skupinou Dalibora Kupky čeká Tesaříka po Novém roce, poté by měla následovat rovněž tradiční příprava na Kanárských ostrovech. V současné době překážkář pražské Dukly pobývá se svými kolegy Jiřím Mužíkem, Karlem Bláhou a Radkem Zachovalem v Bedřichově. „Zatím se připravuji jen kondičně. Hodně času trávím v posilovně, v bazénu, taky hrajeme squash,“ popisuje Tesařík svůj program v krkonošském středisku.

Tomáš Klement

Vytisknout