přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Olsson je mimo hru

Jeden z favoritů trojskokanské soutěže Švéd Christian Olsson se musí snu o dalším zlatu na mistrovství světa pro tentokrát vzdát. Obnovil si poranění kolenních vazů.

Poprvé si Olsson poranění přivodil před měsícem na Zlaté lize v Římě. Včerejší událost jej však definitivně vyřadila z bojů na MS v Ósace. Se zraněními se sedmadvacetiletý atlet potýkal i v uplynulých sezónách.

Na olympiádě v Aténách triumfoval, při jediném, vítězném skoku však nevydžel jeho kotník, a to pro něj znamenalo stop na celý následující rok 2005. Celkem absolvoval čtyři operace na toto "téma", loni v Göteborgu se ale dokázal vrátit vítězně a přidal svůj druhý titul mistra starého kontinentu. Ve sbírce úspěchů má Švéd i světové zlato z Paříže v roce 2003 nebo spoludržitelství světového halového rekordu.

Christian Olsson letos nevládne tabulkám, skokem 17.56 m z Paříže (také ZL) mu drží třetí místo. Přesto patřil vzhledem ke svým zkušenostem k adeptům na zlato. Výpadek aktuálního olympijského vítěze a mistra Evropy tak otevírá z evropského pohledu větší šance Britům Idowu a Douglasovi, zlatému a stříbrnému z letošního HME v Birminghamu, ale také Portugalci Évorovi nebo třeba Slováku Valjukevičovi.

Michal Procházka

Vytisknout