přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. června 2010, 19:21

Olomoucký půlmaraton má hned při premiéře vysoké ambice

26. června se v Hanácké metropoli uskuteční první ročník večerního půlmaratonu. Organizátoři se netají smělými plány.

Už při premiéře by se tak měli ve startovní listině objevit elitní afričtí běžci, jejichž úkolem bude ustavit traťový rekord co nejblíže magické hranici jedné hodiny. Jednou z favoritek ženského závodu pak bude olomoucká rodačka Petra Kamínková, která se také stala patronkou prvního ročníku. „Těším se na svoji účast a pokusím se dostat mezi tři nejrychlejší ženy. Budou zde mnozí z mých přátel, kteří mě přijedou podpořit a kterým bych ráda udělala radost podobně jako na mistrovství České republiky v Olomouci v roce 2003. Ještě pořád si pamatuji vynikající atmosféru nejen na stadionu, ale také na hlavním náměstí,“ uvedla stálice české vytrvalecké scény při dnešní tiskové konferenci.

Podporu závodu vyjádřil vedle primátora města Martina Novotného i předseda ČAS Libor Varhaník, který jej vnímá jako významný příspěvek ke škále běhů mimo dráhu. „Krásné město, rychlá trať, podpora města i kraje...To vše předurčuje kvalitní závod už při svém prvním ročníku,“ prohlásil Varhaník.

Termín závodu nebyl vybrán náhodou. V Olomouci se konají v období od 25. do 27. června tradiční Svátky města a organizátoři věří, že tyto dvě velké akce se navzájem výborně propojí a vytvoří pro diváky a běžce atraktivní program. O jejich zábavu se v rámci Marathon Music Festivalu postarají kapely podél trati a na Horním náměstí.

Adam Pražák

Vytisknout