přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Ohlédnutí za mistrovstvím světa v krosu

Prohlédněte si fotogalerii z březnového MS v krosu, které se uskutečnilo ve francouzském Saint Galmieru.

Jedinou českou účast obstaral Róbert Štefko, který v kategorii vytrvalců obsadil 96. místo. Trať na dostihovém závodišti s minimálním převýšením 5 metrů, ani slunečné počasí s teplotou přes 25°C Róbertovi nevyhovovaly. Muži odběhli pět bezmála dvoukilometrových okruhů. Úvodních 200 metrů okruhu se běželo po škváře, zbytek trati představoval tvrdý a nerovný travnatý povrch, asi na sto metrech byl pás uměle vytvořeného bláta.  

Dvoudennímu mistrovství přihlížel rekordní počet diváků. V sobotu 19. března se sešlo 18.500 atletických příznivců, v neděli dokonce více než 25 tisíc. Vděční diváci aplaudovali při předávání meadilí nejen úspěšným závodníkům, ale i legendě francouzské atletiky Alainu Mimounovi, který medailisty dekoroval. Po slavnostním aktu pak velký soupeř Emila Zátopka elegantně odklusal na tribunu.

Slavnostnímu zahájení šampionátu dominovala prezentace zúčastněných výprav. Průvodu se účastnily děti, které nesly vlastnoručně vytvořené cedule jednotlivých států. V závodech juniorů a juniorek velké množství hlavně afrických borců běželo bosých. 

ETIENNE_ 076.jpg

 

       Foto a zdroj informací: Aleš Gräf