přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Odložilův memoriál o statut IAAF

Letošní ročník Memoriálu Josefa Odložila se potřetí uskuteční jako podnik kategorie IAAF Grand Prix II, od roku 2006ale Mezinárodní atletická asociace změní strukturu svých mítinků.

Pravděpodobně zůstane zachován stávající systém seriálu Zlaté ligy, ale dojde k redukci nižších kategorií. "Omezení počtu mítinků IAAF bude letos okolo deseti," předpokládá ředitel ČAS František Fojt. Zhruba tolik mítinků bude pro příští období ze seriálů IAAF vyřazeno, vedle GOlden League počítá IAAF  pouze s jednou kategorií. "Rada IAAF by o všem měla rozhodnout v průběhu mistrovství světa v Helsinkách," upřesnil Fojt.

Dosavadní čtyři kategorie IAAF (Golden League, Super Grand Prix, Grand Prix a Grand Prix II) zahrnovaly dva mítinky na území České republiky. Uplynulé tři ročníky Zlaté tretry v Ostravě se konaly pod hlavičkou Super Grand Prix, Memoriál Josefa Odložila má své místo v Grand Prix II. "Oba mítinky chceme v seriálu IAAF udržet," uvedl Fojt, "před organizačním výborem Memoriálu Josefa ODložila stojí velký úkol, aby úroveň mítinku nejen udržel, ale i zvedl. K tomu je zapotřebí zajistit odpovídající finanční zabezpečení, úroveň měření závodů, ubytování, stravování, zařízení stadionu, ale také uspokojit požadavky na doping. Důležité bude také dobré počasí, které pomůže lepším výkonům, což se hodnotí. jsem přesvědčen, že mítink je připraven dobře a věřím, že Memoriál Josefa Odložila v příštích letech bude opět patřit mezi nejlepší mítinky."

V komplexním hodnocení mítinků patří Odložilův memoriál mezi absolutní špičku ve své kategorii, v sezoně 2003 obsadil druhou pozici a celkově jednadvacátou bez rozdílu kategorií. Dvanáctý ročník Memoriálu Josefa Odložila se uskuteční v pondělí 27. června na stadionu na pražské Julisce. 

Podrobné informace naleznete v sekci ZAOSTŘENO NA...

Tomáš Klement

Vytisknout