přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. června 2009, 14:08

Odložilův memoriál motivuje Šebrleho k osmi metrům

Příslib bonusu o výši jednoho tisíce dolarů obdržel Roman Šebrle od ředitele MJO Miroslava Ševčíka, pakliže se mu podaří zdolat osmimetrovou hranici v dálce.

K vypsání prémie speciálně pro světového rekordmana v desetiboji inspiroval ředitele závodů Miroslava Ševčíka Romanův výkon na mítinku v Götzisu, kde skočil 784 cm. Počítat se přitom budou i skoky s nedovolenou podporou větru. „A přešlapy?“ zajímal se hned známý vtipálek Šebrle. „Kupodivu“ si vyslechl zápornou odpověď.

Memoriál Josefa Odložila  je pro Šebrleho jednou z kvalitních příležitostí, jak se více „vyzávodit“ na začátku sezony v období mezi dvěma desetiboji. „Je to takový testík, jak na tom jsem, a také nejlepší trénink před TNT Fortuna mítinkem. Těším se na závody, i protože jsou u nás na Julisce před domácím publikem,“ prohlásila jedna z největších hvězd memoriálu, která už má za sebou letošní  ostrou závodní premiéru v Götzisu, kde po dobrém rozjezdu pokazil výšku a nakonec skončil čtvrtý se součtem 8348 bodů.

„Pořád výšku považuji za svoji nejlepší disciplínu, jenom si vezmu poučení, že se není dobré spoléhat na to, že máte něco jistého. Ať už hrálo hlavní roli podcenění, malé boty, které jsem si vzal, nebo nevyzpytatelný vítr, musím si příště všechno lépe pohlídat. Ale jinak Götzis hodnotím pozitivně. Nemyslím bodový součet, ale výkony zbylých disciplín, které byly vyjma ještě koule tak nějak podle představ, kde bych se v dané fázi přípravy měl nacházet,“ prohlásil Šebrle, který se na Odložilově memoriálu chystá představit vedle dálky ještě na překážkách a v kouli. Ve všech disciplínách se přitom utká s kvalitními zahraničními borci, ale pochopitelně i s domácí špičkou mezi specialisty. V dálce to budou Roman Novotný a Štěpán Wagner, na překážkách Petr Svoboda a v kouli Antonín Žalský a Remigius Machura.

Stejný model se pak týká i ostatních disciplín a diváci se mohou těšit např. na olympijskou vítězku a světovou rekordmanku Barboru Špotákovou v oštěpu, kde bude házet společně s bývalou juniorskou mistryní světa Jarmilou Klimešovou či české rekordmanky Lucii Škrobákovou na krátkých a Zuzanu Hejnovou na dlouhých překážkách. „Musím ředitele závodu pochválit, že myslí víc jako atlet než ekonom a připravil dobré závodní příležitosti pro v podstatě celou českou špičku,“ podotkl šéftrenér reprezentace Václav Fišer, který kvitoval i to, že se nakonec zdárně vyřešila komplikovaná situace kolem hostujících štafet a nic nebrání tomu, aby se české kvarteto pokusilo na memoriálu  splnit limit pro MS. Vedle časomíry jim za soupeře budou sprinteři z Maďarska a Slovenska, nepotvrzenou možností zůstává start kombinované štafety Ghany a Nigerie. Češi postaví dvě reprezentační kvarteta dospělých a jedno juniorské.

Hlavní program Memoriálu Josefa Odložila začíná v pondělí 8. června na pražské Julisce v 17 hodin, vstup je tradičně zdarma. Kdo navíc přinese odevzdat nepotřebný elektrospotřebič, bude mít šanci vytočit si nový a bude zařazen do slosování o věcné ceny. Losovat se budou i čísla vstupenek, které lze získat přímo na stadionu nebo si je stáhnout z www.memorial-odlozil.cz.   

Adam Pražák

Vytisknout