přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. května 2017, 13:55

„Odložil“ i s obhajujícím Maslákem

V pondělí 5. června 2017 se příznivci vrcholové atletiky dočkají na pražském stadionu Juliska dalšího galapředstavení současné světové atletické špičky při 24. ročníku Memoriálu Josefa Odložila. Dnes proběhla první tisková konference k tomuto EAA Classic Permit mítinku, které se zúčastnil Pavel Maslák.

Pořadatele letos připravili v hlavním programu čtrnáct disciplín, z toho šest ženských a osm mužských. Hlavním závodem bude již tradičně běh na 1500 metrů mužů, ve kterém Josef Odložil získal v roce 1964 stříbrnou medaili na olympiádě v Tokiu. I v letošním roce potvrdila start řada zahraničních i domácích hvězd.

Jedním z hlavních taháků mítinku bude závod na 400 metrů mužů, kde zaklekne do bloků dvojnásobný halový mistr světa i Evropy a dvojnásobný medailista z kontinentálních šampionátů pod otevřeným nebem Pavel Maslák. Pro českého rekordmana je Juliska domácím stadionem a tak se bude chtít předvést v tom nejlepším světle. „Na „Odložila“ se moc těším. Když jsem viděl startovku, tak věřím, že to bude nabitý závod. Rád bych obhájil loňské vítězství a pokud možno v lepším čase než jaký jsem předvedl v minulém roce. Mám za sebou už víkendovou extraligu na Julisce, kdy jsem si vyzkoušel rychlost i nový povrch a musím říct, že první test dopadl dobře. Ještě to chce trošku vyběhat směrem ke čtvrtce, což přijde v nejbližších dnech a týdnech. Před Memoriálem Josefa Odložila mě ještě čeká start na Diamantové lize v Eugene, kde bych rád splnil limit na světový šampionát a 5. června bych si chtěl před domácím publikem sezónní maximum ještě vylepšit,“ řekl.

Soupeře bude mít opravdu kvalitní. Nejlepší osobním rekordem se může chlubit Isaac Makwala, který umí i pod 44 vteřin. Na startu bude i evropský šampion z Amsterdamu Brit Martyn Rooney. Maslákovým tradičním soupeřem je Nizozemec Leimarvin Bonevacia. Osobáky jen těsně nad pětačtyřicet vteřin mají Donald Blair-Sanford a Luka Janežič. Druhým českým zástupcem v závodě bude Patrik Šorm.

Přislíbeny jsou také starty Barbory Špotákové, Jakuba Holuši, Petra Svobody, Jana Kudličky, Tomáše Staňka, Ladislava Prášila, Jakuba Vadlejcha, Petra Frydrycha, Denisy Rosolové nebo Lenky Masné. 

Petr Jelínek, foto: A. Gräf

Vytisknout