přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Oblečte se do Bolta

Jamajský rychlík Usain Bolt prezentuje kolekci oblečení, která nese jeho jméno.

Poté, co letos oslnil svět svými sprinterskými dovednostmi, dere se dvaadvacetiletý mladík i na pole módy. Své jméno propůjčil jedné z kolekcí, které začne produkovat jamajská společnost Sun Island Limited. „Začali jsme spolupracovat a zatím to vypadá dobře,“ pochvaloval si Bolt, který zároveň spolu s firmou poukázal 100 tisíc USD na charitativní účely. Peníze půjdou na dovybavení základních škol napříč celou zemí.  „Prostě zkoušíme Jamajce pomoci,“ komentoval to trojnásobný olympijský vítěz a autor či spoluautor tří světových  rekordů na 100, 200 a 4x100 m.  Jako první se v projektu United Way of Jamaica dostane na jeho rodné Trelawny.


Bolt si prohlíží vlastní kolekci, zdroj: Jamaica observer

  

Boltova kolekce se zaměří na tři různé skupiny. Produktová řada „suvenýr“ zacílí na všechny věkové skupiny, „městská řada“ s trendy potiskem se bude specializovat na mladé mezi 16 a 30 lety a konečně „podpisová“ řada bude více klasická a konzervativní a bude ji zdobit Boltovo typické gesto, jímž daroval své rekordy světu.

Výrobci plánují distribuovat své zboží do Evropy, Asie a Pacifiku. „Může to znít příliš směle na tak malou jamajskou firmu, ale sny se plní a tvrdou prací toho můžeme dosáhnout,“ vyhlašuje jeden z obchodních zástupců.

Adam Pražák

Vytisknout