Obikwelu a Gevaertová červnovými králi

Sprinteři tentokrát ovládli anketu EAA o nejlepšího atleta měsíce. Mezi muži vyhrál Francis Obikwelu, mezi ženami Kim Gevaertová.

Evropský rekordman na stovce (9.86) Francis Obikwelu vyhrál v červnu tři ze čtyřech závodů, na kterých startoval. Na Zlaté lize v Oslo navíc obsadil druhé místo v čase 10.06, což je letošní evropské maximum. Osmadvacetiletý dvojnásobný mistr Evropy a stříbrný medailista z olympiády také pomohl portugalskému týmu v 1. lize Evropského poháru vítězstvím na stovce. Na srpnovém mistrovství světa v Ósace by měl být hlavním evropským konkurentem amerických sprinterů.

Belgičanka Kim Gevaertová pomohla, podobně jako Obikwelu, národnímu týmu v Evropském poháru. Gevaertová zvítězila ve druhé lize na stovce, dvoustovce a byla i členkou vítězné štafety na 4x100 metrů. Letos běžela stovku nejrychleji právě na EP (11.13).

Na dalších místech se z mužů umístili řecký dálkař Louis Tsatoumas a britský sprinter Craig Pickering, mezi ženami oštěpařka Christina Obergfoellová a italská výškařka Antonietta Di Martinová.