přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Obikwelu a Gevaertová červnovými králi

Sprinteři tentokrát ovládli anketu EAA o nejlepšího atleta měsíce. Mezi muži vyhrál Francis Obikwelu, mezi ženami Kim Gevaertová.

                                                 foto: EAA

Evropský rekordman na stovce (9.86) Francis Obikwelu vyhrál v červnu tři ze čtyřech závodů, na kterých startoval. Na Zlaté lize v Oslo navíc obsadil druhé místo v čase 10.06, což je letošní evropské maximum. Osmadvacetiletý dvojnásobný mistr Evropy a stříbrný medailista z olympiády také pomohl portugalskému týmu v 1. lize Evropského poháru vítězstvím na stovce. Na srpnovém mistrovství světa v Ósace by měl být hlavním evropským konkurentem amerických sprinterů.

Belgičanka Kim Gevaertová pomohla, podobně jako Obikwelu, národnímu týmu v Evropském poháru. Gevaertová zvítězila ve druhé lize na stovce, dvoustovce a byla i členkou vítězné štafety na 4x100 metrů. Letos běžela stovku nejrychleji právě na EP (11.13).

Na dalších místech se z mužů umístili řecký dálkař Louis Tsatoumas a britský sprinter Craig Pickering, mezi ženami oštěpařka Christina Obergfoellová a italská výškařka Antonietta Di Martinová.

Dosavadní vítězové:
leden: Susanna Kallurová (Švéd.) a Ivan Uchov (Rus.) 
únor: Jelena Isinbajevová (Rus.) a David Gillick (Ir.)
březen: Naide Gomesová (Por.) a Jason Gardener (Brit.)
duben: Elvan Abeylegesseová (Tur.) a Viktor Roethlin (Švýc.)
květen: Taťjana Lysenková (Rus.) a Halil Akkas (Tur.)
červen: Kim Gevaertová (Bel.) a Francis Obikwelu (Por.)

David Klempíř

Vytisknout