přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. dubna 2003, 08:27

Obhájce titulu se v Domažlicích pokusí o limit na MS

Největším favoritem mistrovství České republiky v půlmaratonu bude v závodě mužů Pavel Faschingbauer z USK Praha.

Devětadvacetiletý vytrvalec v sobotu 26. dubna v Domažlicích obhajuje domácí titul, který v loňském roce vybojoval na stejné trati. Za hlavního soupeře mistrovského závodu Faschingbauer považuje pardubického Michala Šmída. „Neznám Michalovy výsledky z této sezony, ale loni byl ve velmi dobré formě,“ komentuje Faschingbauer kvality loňského vicemistra České republiky. Aktuální formu Pavla Faschingbauera prověří právě Domažlický půlmaraton. 
Foto: F. Macák


„Momentálně cítím, že už se forma zlepšuje, ale před měsícem mě přibrzdily problémy s nohou a chřipka,“ sděluje dvojnásobný mistr ČR v půlmaratonu. Počátkem března se Faschingbauer vrátil ze soustředění ve Španělsku, kde absolvoval velice kvalitní přípravu, ale záhy se zranil na noze a jeho zdravotní problémy dovršilo chřipkové onemocnění.

Přestože Pavel Faschingbauer už mnohokrát výrazně promluvil do výsledkové listiny Domažlického půlmaratonu, vítězství v tomto závodě pro něj zůstává nesplněným snem. Faschingbauer má dosud na svém kontě dvě třetí a dvě druhá místa. V letošním roce obhajuje právě druhou příčku, kterou vybojoval v osobním rekordu 1:03:34. Tento čas by mu letos stačil ke splnění limitu pro mistrovství světa, které se koná 4. října v portugalské Vilamouře. „V Domažlicích jsem ještě nevyhrál, ale kdybych si mohl vybrat, raději bych zaběhl osobní rekord a v závodě skončil druhý nebo třetí. Splnil bych tak i limit na mistrovství světa, což je mým cílem,“ prozrazuje Faschingbauer, který má jako domažlický rodák pochopitelně výraznou podporu publika. Také zdejší trať mu vyhovuje, bojí se jen nepřízně počasí. „Sleduji předpověď počasí a na sobotu očekávají vedro,“ obává se Faschingbauer. Optimální teplotou pro závod v půlmaratonu je podle jeho slov 15 či 16°C.

Následující závodní program nemá Pavel Faschingbauer ještě zcela upřesněn. „Předběžně jsem domluven na startu za Duklu Praha na PMEZ ve Valencii, potom mě čeká domácí extraliga a v červnu Zlatá tretra,“ popisuje Faschingbauer. Všechny tyto starty však budou na trati 5000 metrů. Další závod v půlmaratonu by měl český závodník absolvovat na konci června ve švédském Malmö. „Pokud mi limit na mistrovství světa nevyjde už v Domažlicích, věřím, že v Malmö ho splním,“ prohlašuje Pavel Faschingbauer.

 

Tomáš Klement

Vytisknout