Obě české výškařky na OH zůstaly v kvalifikaci

26. srpna 2004, 20:59

Postoupit do finále olympijských her v Aténách se v soutěži výškařek nepodařilo Zuzaně Hlavoňové ani Ivě Strakové.

První výškou Strakové v kvalifikaci v Aténách bylo 1.75 m, čtyřiadvacetiletá výškařka si s ní poradila s rezervou. Úspěšná na první pokus byla také na následných 1.80 a 1.85, když se pak napoprvé přenesla i přes 1.89, dostala se do závěrečných bojů o finálovou účast. Nad laťkou 1.92 m ve dvou současně probíhajících skupinách zůstalo pětadvacet z celkového počtu 34 výškařek, limit pro automatický postup do finále ležel ještě o 3 centimetry výš. Klíčových 1.92 česká reprezentantka bohužel třikrát shodila a neprolomila tak své kvalifikační prokletí. V základní fázi soutěže Iva Straková zůstala zatím při všech svých startech na vrcholných seniorských akcích, mistrovství Evropy 2002 a při světových šampionátech v hale i pod otevřeným nebem v loňské sezoně.

Zkušená Zuzana Hlavoňová zahájila na rovných 1.80 m a také nezaváhala. Prvním pokusem zdolala i 1.85, ale stop jí vystavila výška 1.89. Třemi neúspěšnými pokusy se jednatřicetiletá atletka rozloučila nejen s olympijskou soutěží, ale i se svojí bohatou sportovní kariérou, kterou po třetí účasti na OH ukončila. Hlavoňová sbírala největší úspěchy v letech 1999 a 2000, kdy přivezla stříbrné medaile z halového MS, respektive halového ME. V olympijském roce 2000 jako první česká výškařka překonala hranici 2 metrů, její výkon 2.00 metru je dosud platným národním rekordem.

V porovnání obou kvalifikačních skupin obsadila na Hrách XXVIII. olympiády Iva Straková konečnou šestnáctou příčku, Zuzaně Hlavoňové patří 25. pozice.

Kompletní výsledky kvalifikace výškařek naleznete ZDE.

Tomáš Klement
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí