přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. března 2010, 16:12

Oba výškařské mítinky na Moravě ovládli Marešová a Bába

Čejkovická a Valašská laťka jsou tradičně posledními závody zimní částí sezony s účastí reprezentantů, domácích i zahraničních.

Tentokrát v obou případech nenašli přemožitele Oldřiška Marešová a Jaroslav Bába. Marešová předvedla kvalitnější výkon v sobotu Čejkovicích, kde jako jediná zdolala 184 a pak i 188 centimetrů. Osobní rekord 191 už byl třikrát nad její síly. Lepší zápis na 181 cm rozhodl o druhém místě Polky Gronauové před Maďarkou Szabóvou. Den nato se ve Valašském Meziříčí přenesla Marešová přes 184 a stejné soupeřky si vyměnily pořadí na stupních vítězů, když tentokrát obě skočily 178.


Oldřiška Marešová

Bába pro změnu výše položenou laťku překonal ve „Valmezu“, kde jasně dominoval s 225 cm. Holanďanu Nuijensovi stačilo k druhému místu 218, Slováku Horákovi k třetímu ještě o 3 čísla méně. Čejkovickou soutěž ovládla česká jednička s 223 cm, za ním se seřadili Rus Iličev, který zdolal 220 napodruhé, a Polák Sposob, jemuž se to podařilo až třetím pokusem.

Za zmínku k uvedeným laťkám určitě stojí pozoruhodný výkon mladší žákyně, letos v červenci 13leté Emily Gerulové z Orlové Lutyně, která ve Valašském Meziříčí překonala 164 cm. To je mj. více jak vítězné starší žákyně i dorostenky.

Výsledky: ČejkoviceValmez

Michal Procházka

Vytisknout