přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. srpna 2005, 14:30

Oba čeští desetibojaři měli na MS negativní dopingový test

Dopingové vzorky českých desetibojařů Romana Šebrleho a Tomáše Dvořáka byly na mistrovství světa v atletice negativní.

Dnes to v Helsinkách oznámila mezinárodní federace IAAF. Celá kauza, kterou rozpoutal finský deník Helsingin Sanomat, tak definitivně skončila bez
jakékoliv újmy pro české atlety.
Celá kauza, kterou svým článkem v pátečním vydání otevřel finský deník Helsingin Sanomat, tak definitivně skončila bez jakékoliv újmy pro české atlety. "IAAF obdržela výsledek analýzyvzorků moči dvou českých atletů Romana Šebrleho a Tomáše Dvořáka. Oba byly negativní," stojí v oficiálním prohlášení IAAF, které má ČTK k dispozici.

Desetibojaři se podrobili dopingovému testu okamžitě po doběhu závodu na 1500 metrů, závěrečné disciplíně desetiboje. Šebrle skončil v Helsinkách druhý, Dvořák osmý.

"Vzorky byly negativní na všechny zakázané látky a metody," píše se v prohlášení. "Helsinská laboratoř ujistila IAAF, že není žádný důkaz, že by bylo se vzorky jakkoli manipulováno," napsala IAAF. Úplný výsledek Šebrleho krevního testu ještě není znám, avšak parametry již prý byly shledány v normě.

Pro vedení IAAF tak s definitivní platností skončilo vyšetřování podezření českých desetibojařů z údajné nepovolené nitrožilní aplikace glukózy do organismu před během na 1500 metrů. "Tímto testem bylo vyšetřování skončeno a žádné řízení proti atletům nebude vedeno," stojí v prohlášení IAAF.

                                                                                                     ČTK