přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

O víkendu začíná extraliga!

V sobotu 20. května bude v Ostravě zahájen 51. ročník nejvyšší soutěže družstev.

Letošní ročník nejvyšší soutěže mužů a žen bude zahájen v sobotu 20. května v Ostravě. Druhé extraligové kolo v Kladně se koná 10. června, základní část pak vyvrcholí 8. července v Praze.

Finále Česká spořitelna extraligy, resp. mistrovství České republiky družstev skupiny o 1.–6. místo je na pořadu v sobotu 2. září v Praze. Dvě družstva ze soutěže mužů i žen s nejnižším bodovým ziskem se střetnou se soupeři z první ligy o extraligovou příslušnost v sezoně 2007.       

Atletická extraliga letos vstupuje již do svého 51. ročníku. Od svého založení v roce 1956 prošla vývojem jak v systému, tak v počtu disciplín, i ve způsobu bodování. V soutěži mužů se v nejvyšší soutěži zatím vystřídalo 23 českých a 4 slovenské oddíly. Dukla Praha získala 48 z padesáti možných titulů. Jediným celkem, který dokázal dvakrát v historii závodníky Dukly porazit, byl pražský Olymp. V kategorii žen se z titulu radovalo zatím šest družstev, nejčastěji atletky Olympu Praha (28x), čtrnáctkrát patřil titul pražskému USK, který letos obhajuje prvenství.

Více informací naleznete v sekci Zaostřeno na...

David Klempíř

Vytisknout