přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. května 2011, 14:06

O víkendu se chystají atletické boje na více frontách

Následující dny jsou pro někoho možná obdobím pracovního klidu, atleti však mají do zahálky daleko. Na programu jsou mj. mítinky v Götzisu, Dakaru a Hengelu, národní šampionát ve vícebojích, PMEZ či kvalifikace na ME v běhu do vrchu.

Na stadionu v pražském Edenu probíhá od pátku do neděle republikové klání vícebojařů. Tituly si rozdá široké rozpětí kategorií od mladších žáků až po ty seniorské, které by měly vyvrcholit v neděli odpoledne. Se závěrečnou půlkou ženského sedmiboje je předběžně počítáno na 15,30 hod, patnáctistovka desetibojařů je zatím plánována na 18. hodinu. Více o šampionátu v sekci ZAOSTŘENO NA... a  v aktuálním Tématu týdne.

Světová vícebojařská elita se sjede do rakouského Götzisu na nejprestižnější mítink seriálu IAAF Challenge. Po boku takových hvězd, jako je třeba Američan Hardee, Britka Ennisová či Ukrajinka Dobryňská, by se v sobotu a v neděli měla představit i Kateřina Cachová, po zranění Romana Šebrleho jediná česká zástupkyně v Mekce víceboje.  
Více informací na stránkách pořadatelů.

V portugalském Villa Real de Santo Antonio se o víkendu utkají kluboví mistři evropských zemí. Z těch českých odcestují do místa konání pouze závodníci AK Kroměříž, neboť atletky USK Praha, které vloni skončily v PMEZ na třetím místě, svou účast kvůli problémům s dopravou odvolaly.
Více informací na stránkách pořadatelů.

Okruh mítinků pod hlavičku IAAF World Challenge pokračuje sobotními závody v Dakaru, kde by se měly představit např. čerstvá rekordmanka v hodu kladivem Betty Heidlerová či jihoafrická půlkařka Caster Semenyaová, a nedělním Hengelem, kde zase slibují třeba elitní překážkáře Dayrona Roblese či Terrence Trammella.
Více informací na stránkách pořadatelů z Hengela a v sekci stránek iaaf.org věnované mítinku v Dakaru.

Závodit se bude o víkendu nejen na dráze, formu ladí i čeští běžci do vrchu, jež čeká v sobotu na trati z Ostravice na Lysou horu kvalifikační závod pro mistrovství Evropy. Vypsaná kritéria ze strany ČAS slibují jistotu nominace pro první dva v kategorii mužů a žen, nejlepší dvojice juniorů a vítězná juniorka by měli svůj výsledek podpořit odpovídajícím výkonem na dráze či na silnici s certifikovanou délkou trati.
Propozice závodů.

Adam Pražák

Vytisknout