přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. září 2011, 17:44

O víkendu: Písek, Praha, Tirana, Rieti, Berlín

Na jihu Čech se utká o domácí tituly kategorie do 22 let, v našem hlavním městě se poběží masový silniční závod a v tom albánském se střetne o pocty světová vrchařská konkurence. Vedle toho proběhnou i dva špičkové mítinky na dráze.

O dvoudenním republikovém šampionátu mladých atletů v Písku jsme informovali podrobně zde (více také v Zaostřeno na). Podobně jsme referovali i o zítřejších silničních bězích po Praze (viz zde).

Vrchaři do Albánie

V Tiraně budou reprezentovat vrchaři při mistrovství světa. Na jih Evropy nakonec cestuje namísto třináctky běžců pouze tucet. Kvůli zjištěné mononukleóze musela start odříct Jana Hinterholzingerová a juniorky tím pádem neutvoří družstvo, neboť týmu zůstala pouze Jana Rájová. To jejich mužští vrstevníci, kteří uspěli na mistrovství Evropy, cestují dokonce ve čtyřech, přičemž do společného výsledku se započtou tři nejlepší – jmenovitě to budou Jan Janů, Filip Záveský, Jakub Marshall a Matěj Trávníček.

Pro kategorii žen cestuje zkušený tým zahrnující Taťánu Metelkovou, Ivanu Sekyrovou a Pavlu Schopnou. Něco podobného můžeme říct také o mužích, kde byli nominováni Petr Pechek, Tomáš Blaha, Jiří Žák a Michal Horáček. Pro obě seniorská družstva platí, že pro započtení výsledku kolektivu musí dokončit všechny tři závodnice, resp. čtyři závodníci.

Šampionát začíná v neděli závodem juniorek (9:15) a vyvrcholí po poledni, kdy odstartují muži. Stránky šampionátu jsou zde.

IAAF World Challenge v Itálii a Německu

Druhý nejvyšší seriál IAAF zamíří v sobotu do Rieti a v neděli do Berlína. Podle startovních listin se na oba chystá řad mistrů světa z Tegu. V Itálii se představí půlkař Rudisha, na patnáctce Kiprop i Simpsonová, překážkářka Pearsonová na hladké stovce, na čtvrtce Montshoová. Kladivářka Lysenková se chystá po Rieti i do Berlína. Vedle zmíněných šampionů je třeba uvést i sprintery Dix (poběží 100 m), Merritta (200 m) či kladiváře Parse, překážkářku Walkerovou, výškařku di Martinovou i dálkařku Radevicovou, kteří všichni skončili v Koreji na medaili, ale pod nejvyšším stupínkem.

V německém hlavním městě se při ISTAF se představí také čtveřice českých reprezentantů, takřka stejná sestava jako ve čtvrtečním Curychu. Oštěpařky Špotáková a Klimešová se poperou se silnou konkurencí v čele s mistryní světa Abakumovovou a diamantovou vítězkou Obergföllovou. Tyčkařku Ptáčníkovou čekají v sektoru Strutzová, Silvaová či Isinbajevová, výškaře Bábu pak kompletní trio medailistů z Tegu Williams, Dmitrik, Barry. Mistři světa se s výjimkou ženského oštěpu koncentrují do mužských disciplín, bude tu Blake na stovce, James na čtvrtce, Phillips v dálce, Storl v kouli a Harting v disku.

Stránky mítinků: RietiBerlín

Michal Procházka

Vytisknout