přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

4. června 2004, 15:54

O víkendu čeští reprezentanti zaútočí na OH limity

O účast na olympijské hry v Aténách budou v těchto dnech bojovat čeští atleti na několika evropských mítincích.

V německém Dessau se už v pátek představí trojice reprezentantů. Tyčkař Adam Ptáček má účast na olympiádě jistou, od 18.40 hodin si v dobré konkurenci ověří svou aktuální formu. Pro Romana Oravce bude dnešní start velkým návratem na atletickou dráhu. Poslední ostrý závod na 800 metrů absolvoval šestadvacetiletý běžec loni v létě, v této sezoně běžel jen na několika halových závodech jako vodič. B-limit pro OH na 800 m má hodnotu 1:47.00. Na stejné trati žen uvidí diváci Andreu Šuldesovou, která se specializuje hlavně na 1500 metrů.

Jediným českým zástupcem na mítinku v Bydhošti bude v sobotu překážkář
Štěpán Tesařík. Původně přihlášený Petr Stehlík do soutěže koulařů nenastoupí pro chřipkové onemocnění. Tesařík v této sezoně zatím marně atakuje B-limit pro olympijské hry (49.50), kterým by potvrdil svou účast v Aténách. „Tesařík je určitě žhavým adeptem na limit. Pokud se mu to nepodaří teď, pak ještě startuje v úterý na Zlaté tretře,“ připomněl šéftrenér ČAS Václav Fišer.

V sobotu v norském Floru bude o limit usilovat především diskař
Libor Malina. Závodník pražského Olympu byl nejblíž kýžené normě 62.55 m před dvěma týdny v Turnově, když za limitem zaostal 18 centimetrů. „To je jen otázka času, kdy Malina limit splní,“ nebojí se Fišer, „v Moskvě na Poháru mistrů předvedl dlouhý hod kolem 64 metrů, ale odmávali mu přešlap,“. Hlavním soupeřem českého diskaře v soutěži bude pětinásobný mistr světa Lars Riedel. V dálkařském sektoru nastoupí Petr Lampart. Armádní mistr světa z roku 2002 potřebuje k nominaci na olympiádu výkon 8.05 m.

Vícebojařského mítinku IAAF ve francouzském Arles se ve dnech 5.–6. 6. 2004 zúčastní desetibojař
Jiří Ryba a sedmibojařka Michaela Hejnová. Ryba po splnění olympijského „béčka“ výkonem 7784 bodů tři týdny figuroval v nominaci, ze které ho na mítinku v Götzisu podle očekávání zatím vyřadili Šebrle a Dvořák. Pro splnění lepší z norem pro olympijský závod potřebuje Ryba dosáhnout alespoň 8000 bodů. Hejnové unikl sedmibojařský B-limit (5900 bodů) před dvěma týdny v Mariboru jen o 37 bodů. Arles tak představuje její druhý pokus.

Podrobnější informace o mítincích 4.–5. 6. 2004:
Pátek 4. 6. – DESSAU (Něm.)  ...startovní listina
Sobota 5. 6. – BYDHOŠŤ (Pol.)
Sobota 5. 6. – FLORO (Nor.)
5. 6.–6. 6. – ARLES (Fra.)

Tomáš Klement

Vytisknout