přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. ledna 2006, 11:26

O'Sullivanová bude reprezentovat i Austrálii

Nejslavnější běžkyně irské historie Sonia O'Sullivanová získá druhé občanství, ve čtvrtek se stane občankou Austrálie, kde v současné době pobývá nejčastěji.

Příslušné dokumenty obdrží zítra při veřejném ceremoniálu v Melbourne. Stříbrná medailistka z olympiády v Sydney na 5000 metrů usiluje o start na Hrách Britského společenství, kterých se Irsko neúčastní. Hry Commonwealthu hostí letos v březnu Melbourne.         

O'Sullivanová potvrdila též své plány reprezentovat Irsko na srpnovém mistrovství Evropy v Göteborgu. „Nezáleží, o jakou soutěž jde, ale nikdy bych nezávodila proti Irsku, kde jsem se narodila a vyrůstala,“ prohlásila šestatřicetiletá běžkyně.

Ve své kariéře se stala dvakrát mistryní světa v přespolním běhu, na dráze sbírala úspěchy na tratích od 1500 do 10 000 metrů. Vedle olympijského stříbra z roku 2000 skončila druhá na evropském šampionátu v Mnichově na 5000 m i na dvojnásobné trati, ve Stuttgartu získala titul vicemistryně světa na 1500 metrů a v Paříži 1997 se radovala ze stříbrné medaile z halového MS na 3000 metrů.

Tomáš Klement

Vytisknout