přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

O mistrovství ČR družstev bude jasno v neděli

Základní část Česká spořitelna Extraligy bude v neděli v Ostravě zakončena třetím kolem. Šest z osmi oddílů si zajistí postup do záříjového finále, na dva čeká boj v baráži.

Po dvou kolech základní části vedou muži Dukly jen s nepatrným náskokem jediného bodu před pražskou Slavií (letos posílenou o atlety USK). Mezi ženami je na čele rovněž favorizovaný USK, dva body ztrácí brněnský Olymp. Střed tabulky je vyrovnaný, hlavně v ženské části soutěže. Nejblíže k sestupu do bojů o udržení v nejvyšší soutěži mají Vítkovice, mezi muži USK a mezi ženami Sparta.

V soutěži mužů dotahuje pražská Slavie obhájce z Dukly a ztrácí na ně pouhý bod. "Náš cíl je být po třetím kole do druhého místa," netají ambice šéftrenér oddílu Petr Novotný, přesto zůstává realistou. "Ale není to rozhodující. Rozhodne se až v září v Sušici během finále a jsme si vědomi toho, že Dukla je favorit." Do Ostravy odcestují slávisté mírně oslabeni. "Detaily ale říkat nebudu, proč zbytečně informovat soupeře, že? Je ale známo, že mladý Machura má problémy s rukou, takže on bude například jedním z těch, kteří budou chybět."

Na čtvrtém a pátém místě jsou aktuálně oddíly AC Syner Turnov a VSK Univerzita Brno. Oba mají po jedenácti bodech, Turnov má více bodů pomocných, proto je v tabulce výše. Oba oddíly ale touží dostat se v klidu do záříjového finále a tam bojovat o bronzovou medaili. František Svoboda z Turnova bude podle svých slov spokojený po nedělních závodech za čtvrté místo: "Ve finále bychom ale rádi bojovali o bronz. Tam budeme v nejsilnější možné sestavě. Bohužel pozítří ne." Turnovský oddíl bude v neděli oslaben o početné pole polských atletů. Těm naše nejvyšší oddílová soutěž koliduje s domácím Premium mítinkem EAA ve Varšavě.

VSK Univerzita Brno se zatím drží v těsném závěsu na čtvrtém místě: "V Ostravě se budeme snažit uhájit pozici," slibuje Petr Kotyza. "Máme pár zranění, ale také pár návratů na dráhu." Hlavní sílu mančaftu však spatřuje v motivaci kluků. "Minulé roky jsme ve finále nebyli, navíc vycházíme z mladého juniorského týmu. Věřím, že ve finále vybojujeme bronz."

V tabulce žen se na třetím až pátém místě tísní tři oddíly. Pardubice, pražský Olymp a Sokol Plzeň. Rozhodují pouze pomocné body, jinak je situace vyrovnaná. Překvapivá je velice solidní výkonnost nováčka v extralize, ženského týmu Sokol SG Plzeň-Petřín. Předseda Ivan Hubáček svým svěřenkyním věří: "Rozhodně se chceme dostat do finále, dále se uvidí. Na konkrétní umístění nemyslíme, ale neuvažujeme o bojích v baráži."


Bodový stav po dvou kolech:

MUŽI
1. TJ Dukla Praha 15
2. Slavia Praha 14   
3. AC Syner Turnov 11  
4. VSK Univerzita Brno 11 
5. PSK Olymp Praha 9
6. AC Tepo Kladno 5
7. AK SSK Vítkovice 4
8. USK Praha 2

ŽENY
1. USK Praha 16
2. ACP Olymp Brno 14
3. Hvězda SKP Pardubice 9
4. PSK Olymp Praha 9
5. TJ Sokol Plzeň 9
6. AC Tepo Kladno 8
7. AK SSK Vítkovice 4
8. AC Sparta Praha 2

David Klempíř

Vytisknout