přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. ledna 2011, 10:44

O běhání je zájem, pražský seriál se plní

Organizátoři běžeckého seriálu Prague international marathon (PIM) hlásí rekordní zájem o závody v letošním roce. Už evidují přes 10 tisíc registrací.

Tytam jsou doby, kdy se největších běžeckých závodů v republice zúčastňovaly jen stovky nadšenců. Seriál PIM dokázal za léta svého konání oslovit širší veřejnost, každoročně se ho zúčastňuje o desítky procent více zájemců a vloni se poprvé ve své historii dočkal v případě zářijové Grand Prix vyprodání startovních čísel.

masa_bezcu_v.jpg

O tom, že tento trend podle všeho pokračuje, svědčí čerstvé údaje organizátorů o počtu registrací na závody tohoto roku. Do silvestra, kdy platilo nejvýhodnější startovné, se jich totiž na dubnový půlmaraton a květnový maraton sešlo v součtu již více než deset tisíc. Větší zájem byl přitom tradičně o kratší z tratí, o níž projevilo zájem přes šest tisícovek běžců, tedy skoro o 30% více než ve srovnatelném období vloni. „V posledních pěti dnech roku obdržela PIM na tento závod jednu přihlášku v průměru každé dvě a půl minuty,“ píše se v tiskové zprávě organizátorů.  

Na maraton, který bude i letos současně národním šampionátem na této trati, se zatím přihlásilo o 20% více běžců než vloni. Dá se tedy předpokládat, že padnou účastnické rekordy závodů a ve hře je opětovně i varianta vyčerpání jejich kapacity. PIM proto vyzývá všechny běžce, kteří mají v plánu se letos zúčastnit a ještě se nepřihlásili, aby to co nejdříve učinili.  

Zvýšený zájem o běhání v tuzemsku koresponduje s celosvětovým trendem. „Výjimkou není ani Evropa, kde se celkově pořádá už přes 500 maratonů a běžeckých akcí se zúčastní přes 80 milionů běžců,“ uvedl marketingový ředitel PIM Jiří Nečásek.  

Adam Pražák

Vytisknout